RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pretēji iepriekš solītajam Krūms tiesā neatsakās no darba «Trasta komercbankā»

LTV De Facto
Ilustratīvs attēls | Foto: Edijs Pālens / LETA

«Trasta komercbankas» likvidators Ilmārs Krūms pretēji solītajam tiesā tomēr neatkāpās no amata. It kā gludi plānotā Krūma nomaiņa izvērtusies sīvā cīņā par bankas administratora portfeli, ziņo LTV raidījums «de facto».

Neskatoties uz iepriekš pausto, tiesas sēdē par «Trasta komercbankas» maksātnespējas pasludināšanu Ilmārs Krūms norādīja, ka ir gatavs turpināt pildīt savus pienākumus «Trasta komercbankā». Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ilona Rūķe intervijā «de facto» norāda: «Viņš [Krūms] bija gatavs turpināt pildīt savus pienākumus.» Rūķe skaidro, ka «likums paredz tiesības atkāpties, tiesa nevar uzlikt likvidatoram pienākumu sniegt tiesā pieteikumu par savu atkāpšanos. Tas ir viņa tiesības, kuras viņš var izmantot vai neizmantot». Uz «de facto» jautājumu, vai sēdes laikā Krūms izteica vēlmi atkāpties no likvidatora amata, Rūķe atbildēja: «Nē».

LTV atgādina – vēl pirms divām nedēļām Ilmārs Krūms apgalvoja - vairs nevēlās strādāt pie «Trasta komercbankas» lietas. Teju gadu nostrādājis par bankas likvidatoru, viņš pieprasījis tās maksātnespēju, taču par bankas maksātnespējas administratoru kļūt atteicās. «de facto» iepriekš pieļāva, ka Krūmu uz šo amatu nebūtu virzījis uzraugs - Finanšu un kapitāla tirgus komisija jeb FKTK. Iepriekš izskanējušas aizdomas par Ilmāra Krūma saistību ar citu maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu. Taču Krūms apgalvoja, ka atkāpties esot nolēmis pats.

«de facto» norāda - sēdes laikā izrādījies, ka pieredzējušais advokāts Ilmārs Krūms nebija, kā to prasa civillikums, uz tiesu nosūtījis nepieciešamos dokumentus - iesniegumu tiesai par atkāpšanos un darbības pārskatu.

Likums nosaka, ka likvidators automātiski kļūst par maksātnespējas administratoru. Oficiāli Krūms nav atkāpies un tiesai nebija citas izvēles, kā iecelt viņu par «Trasta komercbankas» maksātnespējas administratoru. FKTK izraudzīto Armanda Rasas kandidatūru tiesa līdz ar to pat nevērtēja. Taču ārpus tiesas durvīm Krūms turpina paust, ka negrib ar bankas lietām nodarboties un FKTK ir jāmeklē jauns administrators.

Bankas maksātnespējas administratora kandidatūru FKTK izvēlās no Maksātnespējas administratoru asociācijas piedāvāta saraksta. Un šogad tas mainījies – Armanda Rasas tajā vairs nav.

Kaut oficiāli asociācija un FKTK jauno sarakstu tur slepenībā, «de facto» avoti norāda, ka tajā varētu būt: administratores Evija Novicāne un Ieva Broka, Andris Daugaviņš un Jānis Kumsārs, ka arī pats Māris Sprūds – asociācijas padomes loceklis. «de facto» norāda, ka arī iepriekšējā asociācijas sagatavotajā sarakstā bijis Māris Sprūds.

Tomēr izskatās, ka arī FKTK azotē bijis trumpis. Divas dienas pēc tiesas sēdes stājās spēkā jaunie uzrauga noteikumi un asociācija, kur darbojas Sprūds un Krūms, no procesa ir izslēgta. Tagad potenciālo banku administratoru sarakstu gatavos Maksātnespējas administrācija – tieslietu ministrijai pakļautā valsts iestāde.

IT FKTK Trasta komercbanka
0 Komentāri