RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Somijas eksportam liela interese par potenciālo «Rail Baltica» transporta koridoru

LETA 1
Foto: ieva

Somijas eksporta industrijai ir liela interese par potenciālo «Rail Baltica» transporta koridoru, šodien «Rail Baltica Global Forum 2017» sacīja LIMOWA Loģistikas centru klastera direktors Jorma Harkonens.

Viņš norādīja, ka patlaban šajā koridorā pārvadājumi notiek ar autopārvadājumiem pa «Via Baltica», kravas vedot uz Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm - pārsvarā uz valstīm, kas ir «zem» Polijas.

Pēc viņa teiktā, Somijas eksporta industrijai ir liela interese šīs kravas pārnest uz dzelzceļu. Patlaban starp Tallinu un Helsinkiem mēnesī tiek transportēti vairāk nekā 18 000 kravas automašīnu un pustreileru vienību. Tiek prognozēts, ka šis apmērs līdz 2025.gadam varētu pieaugt par 25%.

Kā ziņots, šodien Rīgā sācies forums «Rail Baltica Global Forum 2017», kas ir galvenais starptautiskais «Rail Baltica» pasākums šajā gadā, kura laikā tiek skatīts dzelzceļa projekta ekonomiskais potenciāls, iepirkumu politika un organizācija. Pirmā pasākuma diena ir veltīta diskusijām par «Rail Baltica» infrastruktūras potenciālo iespēju kļūt par katalizatoru jauna ekonomiskā koridora izveidē.

Eksports Somija Rail Baltica
1 Komentāri