RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID reģistrēti vairāk nekā 2000 jaunajām prasībām atbilstoši kases aparāti

LETA
Kases aparāts. Ilustratīvs foto | Foto: Ieva Čīka / LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vienotajā datubāzē ir reģistrēti 2147 jaunajām tehniskajām prasībām atbilstoši kases aparāti un kases sistēmas, informē VID.

Jūnija sākumā VID apstiprinājis atbilstības apliecinājumu jaunajām prasībām kases aparātu modelim «Sento Lan - E 1». Tas ir Polijā ražots modelis, kura apkalpojošais dienests ir SIA «Universālās vadības sistēmas». Modelim «Sento Lan - E 1» nav fiskālās atmiņas moduļa, un tas piemērots mazam un vidējam biznesam, kam nav nepieciešamības iekārtai pieslēgt datoru.

Tāpat jūnija sākumā piereģistrēta jaunajām prasībām atbilstoša kases sistēma degvielas tirgotājam «Circle - K», kuras apkalpojošais dienests ir SIA «Datakom». VID ir saņēmis arī atbilstības apliecinājumu kases sistēmai «TAP1.0.», kuras apkalpojošais dienests ir SIA «Tamro». Tāpat sertifikāciju ir ieguvusi pirmā specializētā stāvvietas iekāra «HiPark AKM-1».

Līdz ar to apliecinājumus par atbilstību jaunajām tehniskajām prasībām ir saņēmuši septiņi kases aparātu etalonmodeļi un divi kases sistēmu etalonmodeļi. Patlaban atbilstības pārbaudes vēl tiek veiktas 14 kases aparātu modeļiem un 15 kases sistēmām.

VID atgādina, ka 1.jūlijs nav termiņš, kad preču un pakalpojumu tirgotājiem obligāti jābūt uzstādītiem kases aparātiem un sistēmām. Tas ir vēlams, bet, ņemot vērā objektīvos apstākļus, VID ar izpratni izturēsies un konsultēs tos komersantus, kuru kases aparātu modeļiem un sistēmām atbilstības pārbaude vēl tikai tiek veikta.

Lai noskaidrotu, vai konkrētais kases aparāts vai sistēma jau ir sertificēta vai arī ir to vidū, kam sertificēšana vēl tiek veikta, VID aicina uzņēmējus sazināties ar sava uzņēmuma kases aparātu un sistēmu apkalpojošo dienestu. Gadījumā, ja kases aparāts vai sistēma nav to vidū, klients var aicināt apkalpojošo dienestu konkrētajam modelim veikt sertifikāciju.

Tiem uzņēmumiem, par kuru kases aparātu modeļiem jau tagad ir skaidrs, ka tos nav iespējams pielāgot jaunajām prasībām, VID jau 2.maijā ir izsūtījis vēstuli elektroniskajā deklarēšanas sistēma (EDS). Šie uzņēmēji tiek aicināti iegādāties kases aparātus, kas atbilst jaunajām tehniskajām prasībām.

VID vienotajā datubāzē patlaban lietošanā reģistrēti 69 000 elektronisko ierīču un iekārtu. No 47 500 kases aparātu vairāk nekā pusi iespējams pilnveidot, turklāt, 19 000 kases aparātus lieto Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki un sabiedriskā transporta nozares pārstāvji, kuriem jauni kases aparātu ieviešanas termiņš ir 2019.gada 1.janvāris. No 12 000 kases sistēmu 7000 ir iespējams pilnveidot.

Circle K Polija
0 Komentāri