Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Vējonis: Latvijai un Eiropai ir būtiska iniciatīva par ASV dabas gāzes eksportu uz Eiropu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis | Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijai un Eiropai ir būtiska iniciatīva par ASV dabas gāzes eksportu uz Eiropu, šodien, piedaloties Trīs jūru samitā Varšavā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, pēc Vējoņa domām Eiropas un Latvijas interesēs ir diversificēt enerģijas piegāžu avotus, un vienlaikus ar ekonomisko ieguvumu sadarbība ar ASV var sekmēt reģiona lielāku noturību pret dažādiem aktuāliem drošības izaicinājumiem, piemēram, lai stiprinātu Eiropas enerģētisko drošību.

Vējonis ASV līdzdalību Adrijas, Baltijas un Melnās jūras iniciatīvā redzam kā pozitīvu un papildinošu Eiropas Savienības (ES) īstenotajām politikām un atbalsta programmām, veicinot infrastruktūras attīstību, starpsavienojumu izbūvi, pārrobežu sadarbību plašā jomu spektrā.

Tāpat Valsts prezidents augstu novērtēja ASV prezidenta pausto apņēmību pastiprināt sadarbību ar Eiropu un turpināt rūpēties par drošību reģionā. «ASV vēlreiz apliecināja uzticību NATO 5. panta saistībām. Mēs arī esam pateicīgi par ASV karavīru un militārās tehnikas izvietošanu Latvijā. Mūsdienu ģeopolitiskos izaicinājumus var pārvarēt, tikai pastāvot ciešām transatlantiskajām attiecībām, tādēļ ir svarīgi attīstīt padziļinātu sadarbību starp ES un ASV dažādās jomās,» teica Vējonis.

Valsts prezidents atzina, ka ASV prezidenta piedalīšanās Trīs jūru samitā liecina par ASV ieinteresētību meklēt jaunas sadarbības iespējas ar ES ekonomikas, transporta un enerģētikas jomās, kas sasaucas ar šobrīd notiekošo aktīvo ES - ASV politisko dialogu.

Uzrunājot Trīs jūru samita dalībniekus, Vējonis atzīmēja vienotas ES pieejas un ES finansējuma nozīmi, piesaistot privātās investīcijas reģiona infrastruktūras projektu attīstībai. Latvija, kopā ar reģiona valstīm, šobrīd īsteno vērienīgo dzelzceļa projektu «Rail Baltica». Latvija arī ir ieinteresēta paātrināt gāzes starpsavienojumu un elektrotīklu sinhronizācijas projektus starp Baltiju un citām ES valstīm.

Kā skaidro Valsts prezidenta kancelejā, Trīs jūru samitā Varšavā pulcējās 12 Centrālās un Austrumeiropas valstu vadītāji, kā arī ASV prezidents Donalds Tramps. Trīs jūru iniciatīvu veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski novietotas starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru – Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija. Neformālā platforma ir izveidota, lai nodrošinātu politisku atbalstu starpvalstu un reģionālu projektu īstenošanai, un tādējādi dotu ieguldījumu vienotas, drošas un konkurētspējīgas Eiropas veidošanā.

0 Komentāri