RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums par 23% pārsniedz pagājušā gada rādītājus

LETA
Foto: LETA

Pirmajos sešos 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 12,4 miljonus tonnu, kas ir par 2,3 miljoniem tonnu jeb 23% vairāk nekā analoģiskā laika periodā pērn, informēja Ventspils brīvostas pārvaldes mārketinga speciālists Oskars Šļakota.

Arī jūnijs Ventspils ostā strādājošajiem termināļiem bijis krietni veiksmīgāks nekā pirms gada - šajā mēnesī pārkrauti 1,6 miljoni tonnu, kas ir par 533 000 tonnu jeb 50% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā.

Turpina pieaugt ar prāmju operatora «Stena Line» prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā pirmajā pusgadā izmantojuši par 21 700 pasažieriem jeb 30% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 189 000 tonnu jeb 22%.

Vairumā Ventspils ostas termināļu novērojams kravu pieaugums un tikai dažos - kritums. Vēl aizvien vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī ir AS «Kālija parks», kur sešos mēnešos pārkrauti 175 000 tonnu, kas ir tikai 5% no kopējās termināļa jaudas.

Šļakota uzsvēra, ka Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju.

Oskari Ventspils
0 Komentāri