«Pasažieru vilciena» apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 2%

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

AS «Pasažieru vilciens» šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 15,962 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, savukārt uzņēmuma peļņa pieaugusi par 57,4%, sasniedzot 268 875 eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Kompānija 2017.gada pirmajos trijos mēnešos pārvadājusi 3,868 miljonus pasažieru, kas ir par 6,4% vairāk nekā 2016.gada pirmajā ceturksnī, kad «Pasažieru vilciens» pārvadāja 3,636 miljonus pasažieru.

«Pasažieru skaita pieaugums ir panākts ar 2016.gadā ieviestajiem, uz klientu vērstajiem jauninājumiem. Būtiskāko pasažieru skaita pieauguma daļu nodrošināja zonu tarifu sistēmas ieviešana. (..) Ne mazāk svarīgs ir uzlabotais un sabalansētais vilcienu kustības saraksts un ekspreša reisu ieviešana. Tāpat pasažieri augstu vērtē e-biļešu tirdzniecības internetā un mobilo ierīču lietotnē ieviešanu un vienoto biļeti braucieniem vilcienos un autobusos Tukuma pilsētas robežās. Par sniegto pakalpojumu efektivitāti liecina arī maksas pasažieru tirgus daļas pieaugums,» teikts finanšu pārskata vadības ziņojumā.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, «Pasažieru vilciena» kopējie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības šogad pirmajā ceturksnī bija 4,053 miljoni eiro, kas ir par 77 000 eiro mazāk nekā 2016.gada pirmajā ceturksnī, taču, ņemot vērā, ka 2016.gada februārī bija 29 dienas, pēc attiecīgas korekcijas samazinājums ir 32 000 eiro.

«Pirmā ceturkšņa pasažieru skaita pieaugums un biļešu ieņēmumu samazinājums salīdzinājumā ar 2016.gadu ir saistīts ar zonu tarifa ietekmi, jo atsevišķos maršrutos un to posmos nedaudz samazinājās braukšanas maksa (piemēram, Sigulda, Aizkraukle, Ogre, Jelgava, Skulte), bet citos nedaudz pieauga (Tukums), turklāt vērojama tendence, kad pasažieru plūsmas pieaug samazinātās braukšanas maksas posmos vai maršrutos,» piebilsts vadības ziņojumā.

«Pasažieru vilciens» kapitālieguldījumus 2017.gada pirmajā ceturksnī veicis 237 000 eiro apmērā, tajā skaitā 226 000 eiro ieguldīti ritošā sastāva kapitālajos remontos, bet 11 000 eiro investēti pārējos pamatlīdzekļos.

"Būtiskākais risks, kas var ietekmēt sabiedrības darbību, ir nepietiekams finansējums zaudējumu un infrastruktūras maksas kompensēšanai. Lai arī uz pārskata sastādīšanas brīdi valsts ir pilnībā norēķinājusies par 2015.gadu un daļēji par 2016.gadu, uz pārskata perioda beigām nesaņemtā zaudējumu kompensācija par sabiedriskā transporta pakalpojumiem ir 4,3 miljoni eiro. Arī 2017.gadā pasūtīto pārvadājumu nodrošināšanai piešķirtais finansējums nav pietiekošs. Zaudējumu kompensācijai 2017.gadā papildu būs nepieciešami 3,47 miljoni eiro, infrastruktūras maksas kompensācijai - 13,022 miljoni eiro. Lai minimizētu šo risku, sabiedrība ir piesaistījusi kredītlīniju " "SEB bankā" un "Danske Bank" Latvijas filiālē ar pieejamo kopējo limitu 18 miljoni eiro, taču tie palielina sabiedrības kopējās izmaksas, kuras tiek kompensētas no valsts budžeta līdzekļiem," teikts vadības ziņojumā.

Tāpat kompānijas vadība informē, ka, ekspluatējot 2016.gadā modernizētos dīzeļvilcienus, ir konstatēti vairāki garantijas remontu izpildes termiņu kavējumi un pastāv risks, ka pilnsabiedrība «DMU vilcieni» nespēs pilnvērtīgi izpildīt garantijas saistības. Lai minimizētu šo risku, «Pasažieru vilciens» atbilstoši modernizācijas līgumam ir saņēmusi no pilnsabiedrības «DMU vilcieni» garantijas laika nodrošinājumu 1,1 miljona eiro apmērā (bankas garantija), lai segtu potenciālās izmaksas, kas saistītas ar garantijas gadījumiem.

2016.gada pirmajā ceturksnī «Pasažieru vilciens» strādāja ar 15,654 miljonu eiro apgrozījumu un guva 170 776 eiro peļņu.

«Pasažieru vilciens» ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu