RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Altum» aicinās nosiltināt garāko māju Latvijā - «Lielo Ķīnas mūri» Ziepniekkalnā

LETA
Foto: Google Maps

AS «Attīstības finanšu institūcija «Altum»» («Altum») sadarbībā ar Rīgas domi un «Rīgas namu pārvaldnieku» organizē eksperimentu, kurā izaicinās garāko māju ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā iedzīvotājus pieteikties daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes (DME) programmai, lai nosiltinātu māju un sāktu taupīt, informēja «Altum».

«Altum» ir aprēķinājis, ka garākā māja Rīgā, kas atrodas Ozolciema ielā 18 un ir teju 500 metrus gara, tautā saukta par «Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā», ietaupītu 55% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa jeb vidēji 200 eiro gadā 60 kvadrātmetru izmēra dzīvoklim.

«Ozolciema ielas 18. nama tehniskais stāvoklis un inženiersistēmas laika gaitā ir novecojušas. Tas nozīmē, ka katru dienu māja zaudē naudu kopā ar siltumu. Taču to var mainīt, veicot māju atjaunošanu un siltināšanu. Ar šo eksperimentu vēlamies parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš dzīvo daudzdzīvokļu namos: ja Latvijā garākā jeb 11 kāpņu telpu, vairāk nekā 350 dzīvokļu un vairāk nekā 1000 iedzīvotāju māja var vienoties par tās atjaunošanu, tad to var izdarīt ikviens,» uzsvēra «Altum» valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016.gada septembra Latvijā darbojas DME paaugstināšanas valsts atbalsta programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš «Altum». «Altum» sniedz daudzpusīgu atbalstu šajā programmā: piešķir grantus, aizdevumu garantijas, aizdevumus projekta realizācijai, kā arī bezmaksas konsultācijas pirms un projekta gaitā.

««Altum» ir aprēķinājis, ka, piešķirot grantu jeb dāvinājumu 50% apmērā no kopējām projekta izmaksām, Ozolciema ielas 18 iedzīvotāju bankas aizņēmuma atmaksa tiks nosegta ar būtiskiem ietaupījumiem no samazināta siltumenerģijas patēriņa, samazinātiem nākamo periodu remontdarbu izdevumiem, samazinātiem karstā ūdens sagatavošanas un cirkulācijas izdevumiem, apsaimniekošanas maksas samazinājuma, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm. Tā kā Ozolciema ielas 18. nams ir garākā un lielākā māja Latvijā, tad pēc mūsu speciālistu aprēķiniem renovācija šai mājai ir visrentablākā,» skaidro «Altum» Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Lai informētu garākās mājas Latvijā iedzīvotājus par mājas renovācijas ieguvumiem un mudinātu pieteikties programmas atbalstam, «Altum» sadarbībā ar Rīgas domi un «Rīgas namu pārvaldnieku» organizēs pirmo publisko Ozolciema ielas 18. nama iedzīvotāju sanāksmi šā gada 11.septembrī plkst.18.30 mājas pagalmā. Tajā uzstāsies Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), Salmiņš, «Rīgas namu pārvaldnieka» pārstāve Signe Kajaka un «Altum» energoefektivitātes eksperts Aldis Greķis.

DME programma tiek īstenota ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Programmai līdz 2022.gadam no Eiropas Reģionālās attīstības fonda būs pieejami 166 miljoni eiro, savukārt piesaistot banku finansējumu māju renovācijai pieejamais finansējums sasniedz pat 300 miljonus eiro. Ar programmas atbalstu visā Latvijā piecu gadu laikā plānots atjaunot vairāk nekā 1000 daudzdzīvokļu mājas. Līdz pat 50% no izmaksām, kas tiks tērētas māju energoefektivitātes uzlabošanai, iedzīvotāju vietā tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Pārējās izmaksas iespējams saņemt kā bankas aizdevumu, turklāt dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi.

Altum Rīgas namu pārvaldnieks Rīgas dome
0 Komentāri