Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LMT un Lattelecom apvienošana radīs lielu spēlētāju tirgū, bet tas nav nekas slikts

"Telia Company" sadarbības koordinators Latvijā Pasi Koistinens | Foto: Sintija Zandersone / LETA

Apvienojot divus Latvijas telekomunikāciju uzņēmumus «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) un «Lattelecom», tirgū tiks radīts liels spēlētājs, bet tas nav nekas slikts, intervijā sacīja abu uzņēmumu līdzīpašnieka «Telia Company» sadarbības koordinators Latvijā Pasi Koistinens.

«Ja runājam par apvienotā uzņēmuma monopolstāvokli, tad daudzās valstīs ir viens liels operators, kurš vada attīstību – tev ir jābūt gana lielam, lai rādītu ceļu. Šāds stāvoklis ir arī vairākās valstīs, kurās strādājam mēs. Bija laiks, kad Somijā «Sonera» bija 60% tirgus, pašlaik tas ir 30%. Kad ir viens spēcīgs spēlētājs, pārējiem arī ir jāiespringst vairāk, un tas noved pie konkurences pieauguma, jo arī mazajiem spēlētājiem ir jāattīsta savs bizness,» skaidroja Koistinens.

«No konkurētspējas viedokļa ir saprotams, ka tiks radīts liels spēlētājs. Jā, tā būs, bet tas nav nekas slikts – ja būs nepieciešams, konkurences uzraugi noteiks atrunas, un mēs tās ievērosim tāpat, kā tas noticis citās valstīs, kur apvienošanās jau ir veikta,» piebilda «Telia Company» pārstāvis.

Viņš arī vērsa uzmanību uz to, «ka tuvākajā laikā Latvijā varam sagaidīt muskuļu audzēšanu un konkurences pieaugumu no citiem spēlētājiem, jo apvienošanās jau notiek, kamēr mēs esam iesprūduši LMT un «Lattelecom» jautājumā, katru minūti zaudējot konkurētspēju».

3 Komentāri