Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Taivāna piespriež € 654 miljonus naudassodu «Qualcomm» par konkurences pārkāpumiem

ASV mikroshēmu ražotājs «Qualcomm» | Foto: REUTERS/Scanpix

Taivānas Godīgas tirdzniecības komisija piemērojusi ASV mikroshēmu ražotājam «Qualcomm» rekordlielu - 23,4 miljardu Taivānas dolāru (654,2 miljonu eiro) - naudassodu par konkurences pārkāpumiem valstī.

Komisija norāda, ka 2015.gadā sāktajā izmeklēšanā secināts, ka uzņēmums kropļojis tirgus konkurenci un manipulējis ar cenām.

«»Qualcomm» pretlikumīgās darbības nopietni ietekmējušas tirgus konkurenci...lai nodrošinātu, saglabātu vai veicinātu tā dominējošo stāvokli tirgū,» skaidro komisija.

Komisija vēsta, ka «Qualcomm» vismaz septiņu gadu garumā pārkāpis godīgas tirdzniecības noteikumus, atsakoties konkurējošiem ražotājiem piedāvāt mikroshēmu ražošanai nozīmīgas licences un nosakot negodīgus līgumus viedtelefonu ražotājiem.

Kompānija ceturtdien gan paziņoja, ka pret šo lēmumu iesniegs apelāciju.

«Qualcomm» ir tikpat svarīgs viedtelefonu pasaulē, kā ASV mikroshēmu ražotājs «Intel Corp.» ir personālo datoru pasaulē, jo gandrīz katrs viedtālrunis satur kādu no «Qualcomm» tehnoloģijām.

    0 Komentāri