Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV žurnālistei, «Tokyo City» trauku mazgātājai, algo apsardzi

Tokyo City restorāns | Foto: Ieva Čīka / LETA

Pēc piketa pie «Tokyo City» ēstuvēm, ko, aizstāvot darbinieku tiesības, organizēja uzņēmuma trauku mazgātāja, kas vēlāk, izrādījās, ir Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma «Aizliegtā paņēmiena» iesūtīta žurnāliste, LTV nolēmusi viņai uz laiku algot privātu apsardzi, pirmdienas vakarā vēstīja raidījums «Aizliegtais paņēmiens».

Piketa laikā to filmējuši un novērojuši vairāki nerunīgi un aizdomīga izskata vīrieši, bet jau pēc tā žurnāliste - trauku mazgātāja vairākas dienas izsekota, dodoties un mājām. LTV vērsusies arī policija, sākta izmeklēšana.

«Es pamanīju, ka no skolas līdz manai dzīves vietai notiek izsekošana. Viņiem bija tumši zilas pufaikas. (..) Un man aizdomas bija, ka tas nāk no «Tokyo City», bija aizdomas, ka viņi mēģina apturēt visu failu nokļūšanu līdz televīzijai un kaut kā to visu ietekmēt. Un, iespējams, mani iebiedēt,» stāstīja žurnāliste.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu policijas reida, kura pamatā bija LTV žurnālistes – trauku mazgātājas sūdzība par aplokšņu algu maksāšanu, uzņēmuma «Tokyo City» vadība darbiniekiem paziņojusi, ka aplokšņu algas vairs nemaksās, iepriekš vēstīja LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens». P

Līdz šim vairākus gadus šis uzņēmums daļu algas maksāja aploksnēs, par ko netiek maksāti sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tagad, ja uzņēmuma solījums piepildīsies, no solītas oficiālās piemaksas sociālās apdrošināšanas iemaksas tiks segtas.

Tiesa, uzņēmums aizvien neplāno atteikties no sistēmas, ka oficiāli netiek apmaksātas virsstundas (dubultā likme), darbs svētkos (dubultā likme), kā arī darbs naktīs, par kurām jābūt 50% piemaksai, ko visu paredz darba likums. Filiāles direktore darbiniekiem skaidro, ka restorānos nav «svētku stundu» un liek saprast, ka visu šo papildus darbu apmaksās kā prēmijas, kas nozīmētu apiet darba likumdošanu.

12 Komentāri