Pirmdiena, 16. jūlijā Vārda dienas: Estere Hermīne Liepa
Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule |  
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis darbu pie uzņēmējiem draudzīgas un vienkāršas maksājumu kārtības ieviešanas, informēja VID.

VID sācis darbu un plāno līdz 2022.gadam pilnībā ieviest fundamentāli jaunu maksājumu administrēšanas informācijas sistēmu (MAIS), kas nodrošinās mūsdienīgu, ātru un uzņēmējiem viegli saprotamu budžetā veicamo maksājumu administrēšanu.

Pašreizējā sistēma ir novecojusi gan tehniski, gan morāli, un sāk kļūt traucējoša uzņēmējdarbībai. Jaunajā sistēmā būs ietvertas visas nepieciešamās funkcijas, lai augstā kvalitātē varētu apstrādāt lielu datu apjomu, norādīja VID.

Līdz ar MAIS ieviešanu būs iespējams realizēt valsts budžeta ieņēmumu uzskaiti atbilstoši uzkrāšanas principam, ieviest vienoto nodokļu kontu, maksimāli automatizēt VID iekšējos administrēšanas procesus un ieviest caurskatāmu, sabiedrībai saprotamu nodokļu nomaksas administrēšanu.

Veiksmīgi īstenojot iepirkuma procedūru, šā gada 24.novembrī VID noslēdza līgumu par MAIS izstrādi ar AS «Exigen Services Latvia», kura uzdevums turpmāko piecu gadu laikā būs nodrošināt modernas un visām nodokļu administrēšanas prasībām atbilstošas informācija sistēmas izstrādi.

Ar MAIS izstrādātāju atrunātā kopējā līguma summa tiešas izmaksas valsts budžetam nerada. Par katru līguma ietvaros paredzēto darbu pie līguma ar informācijas sistēmas izstrādātāju tiks noslēgts atsevišķs vienošanās protokols par konkrētu darbu pasūtīšanu. Tādā veidā tiks nodrošināts, ka kopējā iezīmētā līguma summa tiek tērēta pakāpeniski, īstenojot tikai izsvērtus, mērķtiecīgus un saprātīgus risinājumus, kā arī iekļaujoties finansējumā, kas piešķirts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un VID līdzekļiem.

Vērienīgās pārmaiņas notiek VID projekta «Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija» ietvaros, kurā darbs sadalīts četrās kārtās. Uz šo brīdi darbu veikšanai apstiprinātā summa ir 11,7 miljoni eiro, no kuriem 4,2 miljoni eiro ir piešķirti Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) pirmās kārtas projekta «Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija MAIS kodols» ietvaros. Vienlaikus uzsākts darbs pie projekta pieteikuma izstrādes ERAF otrās kārtas projektam «Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija Maksājumu uzskaites un uzkrājuma princips» par 4,5 miljoniem eiro.

Šā gada 23.novembrī Saeima pieņēma grozījumus likumā «Par nodokļiem un nodevām», kas paredz sākot ar 2021.gadu ļaut VID ievērojami samazināt kontu skaitu, kuros tiek ieskaitīti VID administrētie valsts budžeta maksājumi.

MAIS nodrošinās budžeta maksājumu administrēšanu, kas jau šogad plānoti 8,5 miljardu eiro apmērā, un veicamo maksājumu skaits pārsniegs piecus miljonus.

Tāpat šā gada 23.novembrī Saeima pieņēma grozījumus likumā «Par budžeta un finanšu vadību», kas paredz sākot ar 2021.gadu noteikt VID administrēto valsts budžeta ieņēmumu uzskaiti pēc uzkrāšanas principa. Līdz ar to jaunajā informācijas sistēmā tiks iestrādātas aktuālās prasības un nodrošināta veiksmīga iecerēto darbu realizācija.

© TVNET. Visas tiesības paturētas