RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» pērn nopelnījis 22 miljonus latu

NOZARE.LV 9
Foto: Itar-Tass/Scanpix

Telekomunikāciju uzņēmums SIA «Lattelecom» pērn strādājis ar 22 miljonu latu peļņu, kas ir par miljonu latu vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 11 miljoniem, 2012.gadā sasniedzot 147 miljonus latu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «Lattelecom» pārstāve Līga Bite.

Šādu uzņēmuma konsolidēto gada pārskatu par 2012.gadu šodien apstiprināja «Lattelecom» padome.

Padome rekomendē akcionāriem 100% peļņas sadalīt dividendēs. Par peļņas sadali tiks lemts ikgadējā akcionāru sapulcē, kas plānota maija sākumā.

Skandināvijas koncernam «TeliaSonera» patlaban pastarpināti pieder 49% «Lattelecom» daļu, bet Latvijas valstij - 51%. Ja akcionāri peļņu izmaksās dividendēs, valsts saņems 11,22 miljonus latu.

«Lai arī 2012.gadā ekonomikā bija vērojama izaugsme, arī telekomunikāciju nozarē konkurence turpināja pieaugt. Tas ļoti labvēlīgi ietekmēja patērētājiem pieejamo pakalpojumu kvalitāti un cenu, bet radīja spiedienu telekomunikāciju uzņēmumu biznesā. «Lattelecom» finanšu rezultāti apliecina, ka īstenotā uzņēmuma pārvaldības un attīstības stratēģija bijusi precīza, savlaicīgi nodrošinot samērīgas investīcijas tīkla attīstībā un inovatīvos pakalpojumos, kā arī palielinot darba ražīgumu,» norāda «Lattelecom» padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins (V).

Optiskā tīkla izbūves rezultātā gandrīz pusei Latvijas mājsaimniecību pieejams platjoslas interneta pieslēgums, un tas ir ļāvis Latvijai ierindoties 4.vietā Eiropā interneta ātruma ziņā, skaidro Kokins.

Savukārt, pateicoties televīzijas pakalpojuma attīstībai, būtiski mainījušies tās skatīšanās paradumi, nodrošinot televīzijas un filmu skatīšanās iespējas skatītājiem ērtos laikos, dažādās platformās un uz dažādām iekārtām.

«Izbūvētā starptautiskā ātrgaitas datu maģistrāle «Baltic Highway» paplašināja eksporta iespējas kā Austrumu, tā Rietumu virzienā. Tas ir svarīgs uzņēmuma attīstības virziens, jo augstās tirgus daļas «Lattelecom» pamatpakalpojumos Latvijā neļauj cerēt uz ievērojamu pašmāju biznesa pieaugumu nākotnē,» norāda Kokins.

«Lattelecom» grupa ir elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā elektroniskās saziņas risinājumus mājsaimniecībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī korporatīvajiem klientiem.

«Lattelecom» grupā ir seši uzņēmumi - «Lattelecom», «Lattelecom BPO» un tā meitas uzņēmums «BPO Baltic», «Citrus Solutions», «Lattelecom Technology» un «Baltijas Datoru akadēmija».

«Lattelecom» pieder arī 23% «Latvijas Mobilā telefona» daļu.

Lattelecom Latvijas Mobilais telefons
9 Komentāri