RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas Krājbankas» centrālās ēkas izsole nav notikusi

NOZARE.LV. 1
Foto: Lita Krone / LETA

Pirmdien, 28.aprīlī, paredzētā bijušās «Latvijas Krājbankas» centrālās ēkas, kas atrodas Jāņa Daliņa ielā 15, mutiskā izsole nav notikusi, jo uz to nepieteicās neviens pretendents. Izsoles sākumcena bija 11 500 000 eiro, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja starptautiskā nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma «Colliers International» pārstāve Kristīne Spundiņa.

Jauna biroja ēkas izsole notiks 2014.gada 26.maijā. Šīs izsoles sākumcenu «Colliers International» paziņos atsevišķi. Dalībniekiem būs iespēja apskatīt ēku un iesniegt dalības pieteikumus.

28.aprīlī organizētās izsoles rezultātā ēka netika pārdota, tomēr aktivitāte no potenciālo pircēju puses bija ievērojami liela līdz pat pēdējam pieteikumu iesniegšanas brīdim, informēja Spundiņa.

Jau ziņots, ka «Colliers International» paredzējis rīkot divas izsoles Lietuvas bankai «Snoras» piederošiem īpašumiem Rīgā. Pirmo bija paredzēts izsolīt bijušo likvidējamās «Latvijas Krājbankas» centrālo ēku Jāņa Daliņa ielā, tad sekos vēsturiskā ēka Pils ielā 23, Doma laukumā.

«A klases biroju ēka Daliņa ielā 15 ir ļoti labā stāvoklī un atrodas rajonā, kas strauji attīstās un jau kļūst par Rīgas biznesa centru. Šī ēka var būt interesanta gan investoriem, kas vēlāk plāno ēku iznomāt dažādiem nomniekiem, gan arī iestādēm, kuras meklē telpas, lai iegādātos savām biznesa vajadzībām. Lai turpinātu izmantot šo ēku biroju vajadzībām, būs vajadzīgas nelielas investīcijas, bet vidējais nomas maksas līmenis šādiem birojiem var sasniegt 12-14 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Pozitīvi vērtējam arī ēkas ekspluatācijas izmaksas, kas ir ļoti konkurētspējīgas,» norāda «Colliers International» vadītājs Latvijā Deniss Kairāns.

Otra ēka atrodas prestižā vietā, Doma laukumā, Pils ielā 23. «Šis ir multifunkcionāls objekts ar unikālu izvietojumu, kuru jaunais īpašnieks var saglabāt kā biroju ēku vai arī mainīt funkciju un pielāgot viesnīcu biznesam,» norāda Kairāns.

Šī objekta mutiskā izsole gaidāma 2014.gada 2.jūnijā, un sākumcena ir septiņi miljoni eiro.

Kā ziņots, 2011.gada nogalē «Krājbankā» tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa «Krājbanku» pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, FKTK padome nolēma apturēt visu «Krājbankas» finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Ziņots arī, ka, bažījoties par «Snoras» stāvokli, 2011.gada 16.novembrī Lietuvas valdība nacionalizēja bankas akcijas, bet 24.novembrī Lietuvas Bankas valde paziņoja, ka nolēmusi banku likvidēt. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Aplēsts, ka tās aktīvi bijuši vairākus miljardus litu mazāki par saistībām.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja «Snoras» valdi, bet Krievijas pilsonis Vladimirs Antonovs - uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju.

1 Komentāri