RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Krājbankas» administrators atguvis līdzekļus 5,92 miljonu apmērā

LETA

Likvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» administrators «KPMG Baltics» maijā atguvis līdzekļus 5,92 miljonu eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» publicētais pārskats.

Lielākā daļa no šīs summas - 5,75 miljoni eiro - ir nauda no atgūtajiem kredītiem, 169 703 eiro atgūti no nekustamo īpašumu pārdošanas, 4745 eiro ir atgūti no kustamās mantas pārdošanas.

Janvārī bankas administrators atguva 5,57 miljonus eiro, februārī - 6,368 miljonus eiro, martā - 6,698 miljonus eiro, bet aprīlī - 1,24 miljonus eiro. Tādējādi kopumā šogad administrators atguvis 25,8 miljonus eiro.

Maija beigās «Latvijas Krājbankas» aktīvi sasniedza 87,736 miljonus eiro, no tiem lielākā summa - 31,814 miljoni eiro - ir kredīti, bet 30,14 miljoni eiro ir prasības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm, 10,43 miljonus eiro veido pārdošanai turētie kredīti, bet 5,824 miljonus eiro - pārdošanai turētais kustamais un nekustamais īpašums.

Saistības maija beigās bija 581,715 miljoni eiro, un no šīs summas 267,187 miljoni eiro ir Noguldījumu garantiju fonda pieteiktais kreditoru prasījums par izmaksām noguldītājiem, 263,2 miljoni eiro - citi pieteiktie kreditoru prasījumi.

Pašu kapitāls maija beigās bija negatīvs - mīnus 493,979 miljoni eiro.

LETA jau ziņoja, ka 2013.gadā kopumā «Latvijas Krājbankas» administrators «KPMG Baltics» atguva līdzekļus gandrīz 67 miljonu eiro apmērā.

Administratora sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis iepriekš informēja, ka pagājušajā gadā pārdoti «Latvijas Krājbankas» nekustamie īpašumi gandrīz piecu miljonu eiro apmērā, vēl arī no meitasuzņēmumu īpašumu pārdošanas atgūti aptuveni 4,5 miljoni eiro. 2013.gadā tika pārdoti pieci «Latvijas Krājbankas» kredītportfeļi, kuru kopējā vērtība mērāma vairākos desmitos miljonu eiro. Pagājušajā gadā tika atgūti arī kredīti vairāk nekā 57 miljonu eiro apmērā.

Jau 2012.gada otrajā pusē tika sākta norēķināšanās ar bankas lielāko kreditoru - Noguldījumu garantiju fondu. Līdz šim fondam pārskaitīti 203 miljoni eiro.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt «Latvijas Krājbankas» bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija «KPMG Baltics» -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Latvijas krājbanka Oskars Fīrmanis
0 Komentāri