RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: Latvijas interneta vietņu pārlūkošanai no pārnēsājamajām ierīcēm visbiežāk lieto «Samsung» un «Apple» produktus

LETA 5
Ilustratīvs attēls | Foto: EPA/LETA

44,8% no esošajām pārnēsājamām ierīcēm, ar kurām septembrī aplūkotas Latvijas interneta vietnes, bija «Samsung» produkti, bet otrajā vietā ar 30,3% atrodas «Apple», liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma «Gemius» pētījuma «gemiusRanking» dati.

Trešajā vietā ar 6,1% ir «Nokia», ceturtajā - LG ar 5,8%, piektajā - «Sony» ar 4,6%, bet sestajā - «Huawei» ar 4,4% pārnēsājamo ierīču.

Vienlaikus septembrī 2,1% pārnēsājamo ierīču bija HTC produkti, 0,6% - «Lenovo», 0,4% - «Asus», 0,2% - «Prestigio», bet 0,1% - «Meizu» un «BlackBerry» ierīces.

Pērn septembrī «Samsung» ierīces bija 42,2% no visām pārnēsājamajām ierīcēm, ar ko no Latvijas aplūkotas Latvijas interneta vietnes, bet «Apple» toreiz bija 28,6% ierīču.

«Samsung» ierīces kļuva par populārākajām Latvijā 2013.gada sākumā, apsteidzot iepriekšējo līderi «Apple», kas savukārt kļuva par līderi 2011.gada decembrī, apsteidzot strauju lejupslīdi piedzīvojošo «Nokia».

Pārnēsājama ierīce «gemiusRanking» metodoloģijā ir pārvietojama elektroniska ierīce, kas ļauj apstrādāt, saņemt un nosūtīt datus bez nepieciešamības uzturēt interneta savienojumu ar vada palīdzību. Statistikā netiek iekļauti pārnēsājamie datori.

«gemiusRanking» statistika veidota atbilstoši ražotājiem attiecībā uz pārnēsājamajām ierīcēm, ko izmanto personas, kuras no Latvijas pievienojas Latvijas interneta vietnēm. Statistika ir balstīta uz lapu skatījumu skaitu attiecībā uz «gemiusTraffic» pētījumā iekļautajām interneta vietnēm.

Lapas skatījums ir notikums, ko veido interneta lapas parādīšana, ar tajā pareizi izvietotu «gemiusTraffic» pētījuma kodu.

Viedtālruņi Huawei Lenovo Sony BlackBerry HTC Samsung Nokia Apple
5 Komentāri