Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Eurostat»: Latvijā rūpniecības produkcijas kāpums janvārī straujāks nekā vidēji ES

Foto: Zane Bitere/LETA

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 4,2%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» trešdien publiskotie dati par 19 bloka dalībvalstīm.

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, straujākais pieaugums bijis Rumānijā (+8,5%), kurai seko Igaunija (+7,7%), Zviedrija (+7,1%), Ungārija (+6,6%) un Lietuva (+6,4%).

Kopumā rūpnieciskās ražošanas kāpums gada laikā reģistrēts 15 ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, bet samazinājums fiksēts Nīderlandē (-6,6%), Maltā (-1,7%), Grieķijā (-1,6%) un Horvātijā (-0,4%).

Mēneša laikā rūpniecības produkcijas izlaides kāpums janvārī reģistrēts desmit ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet deviņās valstīs fiksēts samazinājums. Lielākais rūpniecības izlaides kāpums salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri reģistrēts Portugālē (+2,5%), Igaunijā (+1,9%) un Dānijā (+1,8%). Savukārt lielākais kritums reģistrēts Nīderlandē (-5,7%), Rumānijā (-2,9%) un Spānijā (-2,5%). Latvijā rūpnieciskā ražošana sarukusi par 1,6%, bet Lietuvā - par 1,1%.

ES dalībvalstīs kopumā janvārī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2017.gadā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 3%, bet eirozonā pieaugusi par 2,7%. Mēneša laikā rūpnieciskā ražošana ES sarukusi par 0,7%, bet eirozonā - par 1%.

Gan mēneša, gan gada dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju, Čehiju, Kipru, Luksemburgu, Slovēniju un Slovākiju, bet dati par Īriju un Itāliju ir konfidenciāli.

0 Komentāri