Pirmdiena, 25. jūnijā Vārda dienas: Maiga Milija
Komentāri
Autorizējies šeit:
Arno Liepa
2 aprīlī, 13:04
Kā tas var būt "straujas" ekonomiskās "izaugsmes " apstākļos. Vidējā alga taču arī nemitīgi "pieaug"? p.s. Kāpēc komentārs tika izdzēsts?
Lakrecijs Bundza
2 aprīlī, 12:04
Iedzīvotāju zemie ienākumi attiecība pret lielajiem ikmēneša izdevumiem ir vienigais iesmesls , pirktspēja izzūd līdz ar vidusslāni ... ja Jūs meklējat vainu ielas estētikai ,tad pasakiet lūdzu ,- kāpēc skaistā Patrick Hellmann vietā Brīvība ielā tagad ir uz kg sveramas lupatas ,ko kāds ir novalkājis un izmetis ??? Kurš vainīgs ?
Arno Liepa
2 aprīlī, 12:04
Kā tas var būt "straujas" ekonomiskās "izaugsmes " apstākļos. Vidējā alga taču arī nemitīgi "pieaug"?
Grey Wolf
2 aprīlī, 11:04
vai tad Čaka ielā vispār kādreiz kāds normāls veikals ir bijis? Manuprāt tikai tie kas atmazgā naudu - kur labi ja pāris pircēji dienā, un arī tikai stipri nejauši.. - kurš tur reāli ies iepirkties, ja vienīgi kāda ļoti specefiska prece..
Kristaps Kincis
2 aprīlī, 08:04
Valdi, Jūs pareizi iezīmējāt, ka bez minimālās algas celšanas ir jāpārstrukturē nodokļu sistēma pārnesot nodokļu slogu no algām uz uzņēmuma peļņu. Tāpēc, manuprāt, celt minimālo algu vajadzētu uz darbinieka nodokļu samazinājuma rēķina, kas sekmētu daudz straujāku naudas apriti, tādējādi nodokļus iekasētu ar PVN.
elzaalma1
2 aprīlī, 08:04
Uzņēmējdarbība centrā sāka izmirt, kolīdz sestdienās tika ieviestas maksas stāvvietas, bet darbadienās pagarināts maksas stāvvietu darbības ilgums, kā arī tālajā centrā bezmaksas stāvvietas pārvērstas maksas stāvvietās. Tā kā iemesls ir Ušakovs, jo tieši viņš bija tas, kurš to izdarīja. Bet paldies Ušakovam par to, ka bezmaksas stāvvietu pārvēršana maksas stāvvietās tālajā centrā mūsu ģimenei ir likusi pamest Rīgas centru. Tagad dzīvojam Pierīgā - svaigā gaisā, putni čivina, ielas gludi noasfaltētas, bet mašīnu liec, kur gribi pilnīgi bez maksas!
Valdis Kalnozols
2 aprīlī, 07:04
Kāpēc? 1. Mēs esam Eiropas Savienībā ar vienotu naudu eiro. Izlīdzinot Latvijā algu ar pārējo ES, eiro kurss tiks iespaidots labi, ja par simto daļu procenta. Jau tagad ES tiek gada izdrukāta miljardiem papildus nauda. 2, Minimālā alga uz dotu brīdi ir 430 eur un vidēja alga ap 900 eur ( 2017. gada 2. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 927 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2016. gada 2. ceturksni, vidējā alga palielinājās par 74 eiro jeb 8,7 %.) 3. 2019. gada 01. janvāri, vidēja alga prognozējot pēc ~ 8,7% pieauguma būs ap 1000 eur. Faktiski minimālas algas starpība ar vidējo tautsaimniecībā būs 400 eur, un šī starpība norāda, ka nebūs negatīvas ietekmes un uzņēmēju nespēja izmaksāt šādu minimālo algu. Un, ja arī būs, tad tā ir drīzāk būs uzņēmēju vaina, ka nav veicis pareizu darba organizāciju sava uzņēmumā. 4. 2020. gada 01.julija, vedēja alga, pieņemot esošo izaugsmi, būs ap 1130 eur. Pirktspējas pieaugums būs sekmējis apgrozījuma palielināšanos uzņēmumos, kas samazinās virsizdevumus, kā arī minimālās algas pieaugums spiedīs uzņēmējus izmanto darba organizācijas metodes, tas neradīs problēmas uzņēmējiem izmaksāt minimālo algu. Neapšaubāmi tas nav vienīgais solis, kuru jāveic, lai sekmētu tautsaimniecības izaugsmi, jāpārliek nodokļu slogs no algām uz peļņu, pašvaldībām jāsaņem nodokļu ienākumi no tautsaimniecības izaugsmes to teritorijā, jārada motivācijas sistēma, kura motivē valsts un pašvaldības amatpersonas tautsaimniecības izaugsmē, jānosaka skaidras valsts un pašvaldības funkcijas un tam nepieciešamo darbinieku skaitu, jārada sistēmu lai valsts un pašvaldību attīstība būtu prognozējama ilgtermiņa.
Valdis Kalnozols
2 aprīlī, 07:04
Realizējot Ministru Kabineta noteikumu izmaiņas, ceļot pakāpeniski minimālo algu un neapliekamo minimumu algu divu gadu laikā šādā veidā- “2.1. Ar 2019. gada 1. janvāri iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja mēneša neapliekamais minimums ir 400 euro 2.2.Ar 2019. gada 1. jūliju iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja mēneša neapliekamais minimums ir 550 euro 2.3. Ar 2020. gada 1. janvāri iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja mēneša neapliekamais minimums ir 695 euro 2.4. Ar 2020. gada 1. jūliju iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja mēneša neapliekamais minimums ir 820 euro; Izdarīt „Noteikumos par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi” šādus grozījumus: Izteikt 2. punktu šādā redakcijā: "2.1. No 2019. gada 01.janvara Minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 600 euro. Minimālā stundas tarifa likme ir 3,75 euro. 2.2. No 2019. gada 01. jūlija Minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 750 euro. Minimālā stundas tarifa likme ir 4,70 euro. 2.3. No 2020. gada 01.janvara Minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 875 euro. Minimālā stundas tarifa likme ir 5,4 euro. 2.4. No 2020. gada 01. jūliju Minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 1000 euro. Minimālā stundas tarifa likme ir 6,25 euro.” netiks negatīvi iespaidota tautsaimniecība.
Valdis Kalnozols
2 aprīlī, 07:04
Ko Latvija un tās iedzīvotāji iegūs, ja līdz 2021. gadam būtiski cels iedzīvotāju pirktspēju palielinot minimālo algu līdz 1000 eur mēnesī. 1. ceļot iedzīvotāju pirktspēju, mēs sekmēsim uzņēmējdarbību Latvijā, jo mūsu uzņēmēju galvenā problēma ir šaurais klientu tirgus un šo klientu zema pirktspēja. 2. palielinot iedzīvotāju pirktspēju ceļot minimālo algu līdz 1000 eur mēnesi mēs sekmēsim, ka atgriežas iztikas meklējumos izklīdušie. Pēc aptaujas 1/3 aizbraukušo atgrieztos, ja varētu saņemt Latvijā1000 eur mēneša algu. Iztikas meklējumos aizbraukušie ir ne tikai ir tautas izdzīvošana, bet arī klientu tirgus mūsu uzņēmējiem, tautsaimniecībai. 3. Ceļot minimālo algu līdz 1000 eur mēs ceļam iedzīvotāju labklājību, padarām viņus apmierinātākus ar dzīvi Latvijā laimīgākus 4. Sekmējot uzņēmējdarbību, mēs palielinām apgrozījumu tautsaimniecībā, kas rada lielākus nodokļu ienākumus, kā rezultātā varam izmaksāt cilvēku cienīgas pensijas Latvijas pensionāriem, kas arī sekmes tautsaimniecības apgrozījumu. 5. Ceļot minimālo algu, mēs samazinām aplokšņu algas un sekmējam lielākus nodokļu ienākumus valstī. 6. Ceļot minimālo algu, mēs motivēsim mūsu uzņēmējus ieviest jaunākās darba organizācijas un ražīguma celšanas metodes.
Kristaps Kincis
2 aprīlī, 07:04
Nesaprotu, kā minimāalās algas celšana uz pakalpojumiem vērstā ekonomikā var celt pirktspēju. Palielinot algas, ceļas pašizmaksa, kas savukārt ceļ cenas un rezultāts tāds pats. Latvijā ir zemu kvalificēts, strādāt negribošs darbaspēks.
Valdis Kalnozols
2 aprīlī, 05:04
Celt minimālo algu ir vitāli nepieciešams gan Latvijai, gan uzņēmējiem. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs tā noliekam uz līdzvērtīgas attīstības pamatiem gan Latvijas, gan Vācijas, gan Dānijas, gan Zviedrijas utt. uzņēmējus. Ja Latvijas uzņēmējam, klienti arī būs tikpat pirktspējīgi, kā Vācijas, Dānijas, Zviedrijas uzņēmējiem, tas dos iespēju labāk attīstīties un izaugt. Mēs esam vienā valstī ES, kur cenas veikalos ir aptuveni līdzīgas, nodokļu sistēma arī aptuveni līdzīga, tikai pirktspēja Latvijas uzņēmēju klientiem ir pa 2-3 x zemāka. Ja mums būtu sava nauda Lats, tad būtu grūtāk, bet mēs esam kopīgā valstī ES ar kopīgu naudu - eiro. Eiro kurs labi, ja pa 0,01% nosvārstīsies, kad celsim algu līdz cilvēkcienīgam līmenim.
Valdis Kalnozols
2 aprīlī, 05:04
Tad kad arī iedzīvotāju pirktspēja/alga, ne tikai cenas veikalos, būs kā Eiropas Savienībā ar kopīgo naudu eiro, tad arī tautsaimniecība un uzņēmējdarbība sāks uzplaukt. Reiz ieraugam šo elementāro sakarību!!!
Edijs Šmits
2 aprīlī, 02:04
Bet PROSTITŪTAS it kā vēl veic savu uzņēmējdarbību.
vilnis bambe(ezītis miglā) ((ezītis miglā))
2 aprīlī, 00:04
tas ir ne tikai Rīgas spožums un posts,jo lielāko daļu šie veikali piederēja ne jau latviešu uzņēmējiem.Otrkārt,prece no Polijas ,Ķīnas un citām valstīm ar zemu kvalitāti.Treškārt,milzīgās īres maksas par elektrību,siltumu,ūdeni,kanalizāciju,atkritumiem ir tik samilzuši,ka nospiež uzņēmējus pie zemes.Tālāk jau nav kur! Un,tad brīnāmies,ka ēkas paliek tukšas.Izmirsts pamatiedzīvotājs,izzūd bizness.Sarūk iespējas ...
D
dzintars vigelis
1 aprīlī, 22:04
nodoklis labs, sākam ledusskapju kastes vākt, kādreiz ko rādīja ameriku, likās murgs, kur cilvēki kastēs dzīvo, esam labklājībai pieslēgušies, arī mēs tā dzīvosim, un pasarg dievs, ja veselība nošķobas, kaste pagrabā garantēta, ja kaimis neatņems
Artūrs Liepiņš
1 aprīlī, 22:04
Braucot pa čaka ielu lieka ka luftwaffe koordinātes sajaukuši. Totāla Hakuna-Matata, liecies kur gribi, viss iela līdz zemitāna tiltam ir smags murgs. Tik turpiniet aptaurētie penši un vatņiki balsot par populistu banāniem, drīz viss kas vien jums un mums dēļ jūsu glupuma arī būs vien- banāni. veci, pasausi banāni. *fonā Ušaks maigi iesmej, Ameriks paprasa savu 20, Šleseris masē rociņas, masē rociņas*
Gints Kopmanis
1 aprīlī, 21:04
Tas ilgst jau daudzus gadus-mūsu pašvaldības ir aklas...
guntis ----- (runcis)
1 aprīlī, 20:04
Un tas ir tikai Rīgas centra sākums! PaldiesVID un valdībai gan par nodokļiem , gan "atbalstu" mazajiem uzņēmējiem.
© TVNET. Visas tiesības paturētas