RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece cer, ka nākamgad tiks sākti čarterlidojumi starp Latviju un Ķīnu

LETA 6
Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece | Foto: Evija Trifanova / LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) cer, ka nākamgad tiks sākti čarterlidojumi starp Latviju un Ķīnu, jo tas būtu liels impulss ekonomiskās sadarbības un arī tūrisma veicināšanai.

Šādu cerību Mūrniece pauda šodien notikušās tikšanās laikā ar Ķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Tikšanās reizē Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Latvijai un Ķīnai ir ļoti labs politiskais dialogs, un mēs esam gatavi vēl aktīvākai sadarbībai tirdzniecības, investīciju un transporta jomā. Abu valstu attiecības raksturo arī laba parlamentārā sadarbība, ko apliecina arī trešās daļas parlamentāriešu dalība Saeimas deputātu grupā sadarbībai ar Ķīnas likumdevēju, sacīja Mūrniece. Viņasprāt, aktīvais politiskais dialogs un parlamentārie kontakti veido pamatu mūsu valstu sadarbībai ekonomikā.

Saeimas spīkere uzsvēra, ka Ķīna ir Latvijas galvenais ekonomiskās sadarbības partneris Tālajos Austrumos un patlaban ir lielisks laiks pilnveidot abu valstu sadarbību ekonomikā. Mūsu pārtikas ražotāju ienākšana Ķīnas tirgū ir labs sākums abu valstu ekonomiskā potenciāla izmantošanā, teica Mūrniece, akcentējot, ka pērn audzis Latvijas preču eksports uz Ķīnu. Arī Ķīnas tūristu skaits kopš 2010.gada ir audzis sešas reizes.

Sarunā Džans Dedzjans uzsvēra veiksmīgās abu valstu attiecības un izteica vēlmi ciešākai sadarbībai investīciju, transporta un infrastruktūras jomā, kā arī zinātnē un citās nozarēs. Viņš apliecināja, ka Ķīna ir ieinteresēta arī mūsu lauksaimniecības, kā arī farmācijas nozares produkcijā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra mūsu valsts gatavību iesaistīties Ķīnas «Joslas un ceļa» iniciatīvā, paužot cerību, ka Latvijas transporta koridors kļūs par daļu no tās. Mēs redzam Latviju kā starptautisku transporta mezglu un vadošo transporta un loģistikas centru Ziemeļeiropā un Baltijas jūras reģionā, pauda Mūrniece.

Viņa sacīja, ka Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāts «16+1» ir laba platforma sadarbības veicināšanai, papildinot Latvijas un Ķīnas, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas dialogu. Mūsu valsts prioritātes šajā formātā ir transports un investīciju piesaiste infrastruktūras projektiem, kā arī tirdzniecība un studentu apmaiņa, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece un Džans šodien parakstīja Saeimas un Ķīnas parlamenta saprašanās memorandu, vienojoties par abu valstu parlamentu sadarbības stiprināšanu. Dokumentā Latvijas un Ķīnas parlamenti apņemas veicināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, sekmēt abu likumdevēju, tostarp nozaru komisiju un deputātu grupu sadarbību.

Augstu vērtējot abu parlamentu līdzšinējo aktīvo sadarbību, Ķīnas parlamenta priekšsēdētājs uzaicināja Mūrnieci vizītē apmeklēt Ķīnu.

Ķīna Latvija Zinātne ES Pārvadājumi, transports Loģistika Ceļi Investīcijas Ināra Mūrniece Eksports
6 Komentāri