Trešdiena, 18. jūlijā Vārda dienas: Rozālija Roze
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šogad septiņos mēnešos starptautiskajā lidostā «Rīga» apkalpoto pasažieru skaits audzis par 10,1%, aģentūru LETA informēja lidostas «Rīga» pārstāvji.

Pasažieru skaits šā gada jūlijā, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, ir pieaudzis par 16,3%, sasniedzot 647 117 pasažierus. Kopumā gada septiņos mēnešos lidostā apkalpoti 3,4 miljoni pasažieru, kas ir par 10,1% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā.

Lielākā daļa - 74,1% - pasažieru lidojumam jūlijā izvēlējās lidostā «Rīga» strādājošās pilna servisa aviokompānijas, savukārt 25,9% pasažieru apkalpoja zemo izmaksu aviosabiedrības.

Tranzīta un transfēra pasažieru skaits 2017.gada septiņos mēnešos lidostā «Rīga» ir audzis par 18,2%, sasniedzot 998 500 pasažieru. Jūlijā transfēra un tranzīta pasažieri veidoja 31% no kopējā pasažieru skaita, un šādu pasažieru skaits, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, pieauga par 16,9%.

«Strauji augošais transfēra un tranzīta pasažieru skaits, kuru īpatsvars kopējā pasažieru skaitā jūlijā bija jau vairāk nekā trešdaļa, liecina, ka lidosta «Rīga» nostiprina starptautiska gaisa satiksmes mezgla pozīcijas, ko ceļotāji izmanto, lai ar pārsēšanos nokļūtu tālākos galamērķos. Šādu pasažieru piesaisti veicina gan lidostas plašais maršrutu tīkls, gan arī ērtības, ko pasažieriem piedāvā jaunais terminālis un modernā lidlauka infrastruktūra,» sacīja lidostas «Rīga» valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

2017.gada septiņos mēnešos par 9,7% audzis arī lidostā «Rīga» apkalpoto kravu apmērs, ko veicināja gan Turcijas kravu pārvadātāja «Turkish Cargo» atklātais pirmais Baltijā regulārais kravu reiss no Stambulas, gan arī ārvalstu bruņoto spēku atbalstam paredzēto kravu pārvadājumu apkalpošana transportēšanai uz un no Afganistānas saistībā ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku misiju.

Par 6,7% palielinājies lidostā «Rīga» apkalpoto lidojumu skaits - septiņos mēnešos Rīgā apkalpoti 41 810 lidojumu, no kuriem 60,6% izpildīja nacionālā lidsabiedrība «airBaltic».

Šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas «Rīga» ir iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Kopumā vasaras sezonā lidojumus no lidostas «Rīga» nodrošinās 17 aviokompānijas - «airBaltic», «Ryanair», «WizzAir», «Aeroflot», SAS, «Finnair», «Norwegian Air Shuttle», «Lufthansa», «LOT Polish Airlines», «Utair», «Turkish Airlines», «Ukraine International Airlines», «RusLine», «Uzbekistan Airways», «Belavia», «Ellinair» un «Smartlynx Airlines».

Starptautiskā lidosta «Rīga» ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. 2016.gadā lidosta «Rīga» apkalpoja vairāk nekā 5,6 miljonus pasažieru - gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

© TVNET. Visas tiesības paturētas