Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Atsevišķas detaļas lokomotīvēm turpmāk printēs ar 3D printeru palīdzību

Foto: Edijs Pālens/LETA

VAS «Latvijas dzelzceļš» meitasuzņēmums SIA «LDz Ritošā sastāva serviss» noslēdzis līgumu ar SIA «Baltic3d.eu» par atsevišķu detaļu izgatavošanu lokomotīvēm ar 3D printeru palīdzību, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saskaņā ar līgumu, «LDz Ritošā sastāva serviss» un «Baltic3d.eu» sadarbosies noteiktu dīzeļlokomotīvju izgatavošanai nepieciešamo detaļu printēšanā. Sākotnēji plānots ar 3D printeri izgatavot tādas detaļas kā korpusus, konektorus un ventilatorus. Tāpat uzņēmumi sadarbosies dažādu analīžu un testu veikšanā, lai novērtētu ar 3D printeri ražoto detaļu atbilstību kvalitātes – tostarp drošības un izturības – prasībām.

«LDz Ritošā sastāva serviss» darbinieki arī apgūs 3D printeru izmantošanas iespējas, kā arī tiksies ar ekspertiem radošajās darbnīcās jaunu produktu dizainu un risinājumu radīšanai.

Kā norādīja uzņēmuma pārstāvji, 3D printeru izmantošana detaļu izgatavošanā gan ļaus samazināt piegādes laiku, gan arī ieviest jaunas tehnoloģijas ražošanas procesos.

Ikviena detaļa, ko izgatavos, izmantojot 3D printeri, vispirms tiks testēta un sniegti priekšlikumi detaļu dizaina un funkcionalitātes uzlabošanai.

VAS «Latvijas dzelzceļš» ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna «Latvijas dzelzceļš» valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS «LatRailNet», kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA «LDz Cargo», kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA «LDz infrastruktūra», ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA «LDz Ritošā sastāva serviss», apsardzes uzņēmums SIA «LDz apsardze», kā arī loģistikas uzņēmums SIA «LDz Loģistika».

0 Komentāri