Pirmdiena, 18. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Foto: Publicitātes foto

Lai gan slikto laika apstākļu dēļ graudu kraušanas sezona šogad sākās mēnesi vēlāk nekā ierasts, tas nav bijis šķērslim jauna kraušanas rekorda uzstādīšanai Rīgas ostā - septembrī pārkrauts vairāk nekā 261 800 tonnu.

Labības produktu apgrozījums Rīgas ostā pēdējos gados ir strauji pieaudzis - vidēji par 24% gadā, pēdējo desmit gadu laikā kopumā pieaugot vairāk nekā seškārt.

Labības eksportam ir vairāki virzieni. Tomēr visvairāk lauksaimniecības produktu no Rīgas ostas nonāk Alžīrijā - 13% no visa apjoma. Otrajā vietā pēc apjoma ir Beļģija, kurp pa jūras ceļiem dodas desmitā daļa šīs produkcijas, bet trešo vietu dala Vācija un Kenija.

No laika apstākļiem atkarīga ir ne tikai ražas novākšana, bet arī pārkraušana - labību nedrīkst samērcēt, kas nozīmē, ka, sākoties lietum, darbi ir jāpārtrauc.

SIA «Riga Bulk Terminal» izpilddirektors Vladislavs Jakovļevs skaidro, ka labība ir vērtīga, kad ir sausa, tāpēc nav pieļaujams, ka tā kļūst mitra. Ja ir labvēlīgi laika apstākļi, kuģi var uzkraut četru diennakšu laikā, taču lietus dēļ darbi var aizkavēties. Uzlabojoties laika apstākļiem, kuģa kraušanā tiek mobilizēti visi pieejamie spēki un graudu iekraušana kuģī vienlaikus notiek caur četrām tilpnēm.

Transports un loģistika

Gaidāmo automašīnu ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
23. maijā
«DHL Latvia» pērn cietis zaudējumus € 82 059 apmērā
22. maijā
LDz nākotne – jaunu loģistikas un tehnoloģisko risinājumu attīstība
21. maijā
Rudenī no lidostas «Rīga» varēs lidot uz Ķīnu
18. maijā
«Ryanair» saīsina laiku, kad var reģistrēties lidojumam
16. maijā
Muzeju naktī vilcienu biļetes būs uz pusi lētākas
15. maijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas