RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalniete aicina EK tuvākajos gados radikāli nemainīt Eiropas kopējo lauksaimniecības politiku

LETA
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete | Foto: Evija Trifanova/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) un viņas pārstāvētā Eiropas Tautas partija (ETP) aicinājusi Eiropas Komisiju (EK) turpināt esošo Eiropas kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un to tuvākajos gados radikāli nemainīt.

Kā informēja deputāte, Eiropas lielākās politisko partiju saimes nule apstiprinātais politikas dokuments būtībā iebilst Eiropas Komisijas (EK) plāniem sākt KLP izmaiņas jau 2020.gadā. EK gatavojas ar KLP izmaiņu priekšlikumu nākt klajā 2018.gada sākumā.

«Eiropas lauksaimniekiem ir nepieciešama stabilitāte. Politikas radikālas izmaiņas nedrīkst notikt, pirms ir skaidrs, kā darbojas nesen mainītā KLP un kāda ietekme uz budžetu būs Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES),» uzsvēra ETP Eiropas Parlamenta frakcijas viceprezidente.

Kalniete ir pārliecināta, ka tiešmaksājumu izlīdzināšana Eiropas lauksaimnieku vidū ir jāturpina, neskatoties uz samazināto ES kopējo budžetu, bet KLP kopumā ir jāparedz pietiekami daudz līdzekļu, lai lauksaimniecība kā nozare un nodarbinātība lauku apvidos būtu ilgtspējīga.

Pēc viņas domām, pēc Lielbritānijas izstāšanās varētu samazināties ES kopējie budžeta ieņēmumi. Savukārt lielāki izdevumi ir nepieciešami Eiropas kopējiem drošības un aizsardzības pasākumiem. Tikmēr ETP redzējumā Eiropas budžeta deficīts ir jāsedz no palielinātiem ieņēmumiem, nevis samazinot kopējos izdevumus.

Lielbritānija Drošība ES Sandra Kalniete
0 Komentāri