Ceturtdiena, 21. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Komentāri
Autorizējies šeit:
chainjik
23 oktobrī, 12:10
Ļoti jau nu krāšns pozicionājums, kas naiviem ļautiņiem iedveš domu par to, ka tie cilvēki, kuriem ir mazi bērni, ir pašaizliedzīgi labdari, kuri rūpējas par "karjeristu" nākotni, bet savukārt "karjeristi" ir ļaunprātīgi parazīti, kuriem attiecīgi bez jebkādas pīkstēšanas būtu jādalās ar savu sapelnīto naudiņu ar pašaizliedzīgajiem, nesavtīgajiem, cēlajiem un apgarotajiem bērnu vecākiem. :) Bet nav gan viss tik vienkārši, kā "pašaizliedzīgajiem labdariem" gribētos to iztēloties. Viņi aizmirst par to, ka šobrīd jau VISA darbspējīgā sabiedrība, tostarp arī cilvēki, kuriem nav bērni, vai arī cilvēki, kuriem bērni ir jau izauguši lieli, veic iemaksas budžetā, no kuriem tiek: 1. Nodrošināta bezmaksas izglītība bērniem līdz pat vidusskolai, un daudzos gadījumos - arī augstākā izglītība. Jā, protams, var jau nelabā balsī ķērkt, ka mums ir izglītības sistēma esot nekvalitatīva, bet pat it kā nekvalitatīva izglītība ir jāfinansē visai sabiedrībai, jo pretējā gadījumā tās daļai vienkārši nebūs vispār. 2. Tieši tas pats par medicīnisko aprūpi, kura bērniem ir daļēji bezmaksas vai vismaz līdzfinansēta. Jā, protams, arī var jau nelabā balsī ķērkt, ka mums ir medicīnas sistēma esot nekvalitatīva, bet pat it kā nekvalitatīva veselības aprūpeir jāfinansē visai sabiedrībai, jo pretējā gadījumā, atkal, tās daļai vienkārši nebūs vispār, un daļa pat nemaz nenodzīvos līdz gaidītajām vecumdienām. 3. Bērnu atpūtas infrastruktūra, bezmaksas pusdienas, atlaides sabiedriskajā transportā, atlaides kultūras un izklaides objektos, bērnu pabalsti, pašvaldību dāvana - ļaunie karjeristu pēlēji nav aizdomājušies par to, ka ne jau tikai ar savām rociņām viņi nopelna naudu tam visam. Bet, ja subjektīvi un tīri filosofiski (bet skaidrības labad ar piebildi, ka arī man ir divi bērni) - viedoklis par to, ka bērnu vecāki "upurē" savu labklājību "nestrādājošo parazītu" labā, neiztur nekādu kritiku arī plašākā, antropoloģiskā kontekstā. Pasaule joprojām ir pārapdzīvota, un cilvēku, kuri ir gatavi tik vien kā ražot bērnus (apzināti lietoju jēdzienu ražot), ir daudz vairāk, nekā cilvēku, kuri ir spējīgi paši par sevi parūpēties ar savu darbu, nodrošināt savu iztiku un vēl atlicināt kaut ko vecumdienām, un pasaule būs tikai ieguvējos, jo pirmo skaits samazinātos, un savukārt otro cilvēku skaits augtu.
jaanis219
23 oktobrī, 01:10
Ko tur nesaprast! Matemātika ir pavisam vienkārša! Ģeometriskā progresija! Ar koeficientu zem 1! Iedzīvotāju skaits samazinās, tātad nodokļu maksātāju skaits arī samazinās. Turklāt vēl Iedzīvotāju vidējais vecums vidēji pieaug! Dzimstība arī samazinās iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ! Sanāk, katrs nepiedzimušais bērns vēl nerada pēcnācējus! Sanāk straujš iedzīvotāju skaita samazinājums! Sanāk, ka bērni pensijas vecumā uztur vecākus, bet ja bērnu nav, tad arī nav nodokļu maksātāja un līdz ar to līdzekļu par ko uzturēt pensionāru! Nebūs bērnu, nebūs pensijas!!! Ja latviešu tauta saņemtos un sāktu domāt par bērniem, tad varbūt palielinoties dzimstībai, valdībai arī rastos cerība, ka vajag vēl palielināt dzimstību ar pabalstiem, utt. Jo ir redzams, ka Latvijai būs nākotne un ir vērts kaut kur ieguldīt!
Diana Ester
22 oktobrī, 06:10
Neredzu problēmu šeit savest viestrādniekus no Ukrainas un citām valstīm, Latviešu valoda un tautība ilgtermiņā tāpat nepastāvēs
Janis Berzins
22 oktobrī, 06:10
Raksta autoram arī vajadzējā izpētīt likumdošanu, citādi mazizglītoti celvēki twitter ierakstus uztver kā patiesību. tātad 1. punkts - Laiku, kuru darbinieks pavada bērna kopšanas atvaļinājumā, ieskaita kopējā darba stāžā (http://www.lm.gov.lv/text/127), 2. likums arī atbalsta daudzbērnu ģimenes: Bērna vecāks vai aizbildnis, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, 5 gadus ātrāk (2017.gadā – 58 gadi) var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai: 1) ne mazāk kā 8 gadus ir aprūpējis 5 vai vairāk bērnus; (https://www.lm.gov.lv/text/92) Radīt bērnus tā ir katra paša izvēle, diemžēl daudzi neaizdomājas par vecumdienām, kad tu esi palicis vecs, vientuļš un nevienam nevajadzīgs.
Tadeušs Lopiņš
22 oktobrī, 06:10
Pēdējā laikā aizvien biežāk tiek kreacionēti raksti, kuros gudri tiek spriests, ka, redz, sievietēm vajag vairāk bērnu un vīriešiem smagāk jāstrādā, lai uzturētu bērnus. Tikai neviens nepaskaidro, kāpēc sievietei jārada bērns un jāstutē 21 gadu, ja šodien Pasaule piedāvā neierobežotas iespējas personības attīstībai. Šodien ir darbs Rīgā, rītdien studijas Parīzē, parīt prakse Ņujorkā. Bērns ir tikai traucēklis, ekonomiskais pienesums ir nulles vērtībā. Faktiski bērns ir ekskluzīvs mājdzīvnieks, kā, piemēram, Zanzibāras violetais žņaudzējpitons vai Franča Jozefa zemes arktiskais kitekaķis. Kas attiecas uz vīriešiem - kāpēc vīrietim ar katru cenu jācenšas pelnīt vairāk un vairāk? Ja vīrietim ir darbs par 1000 eiro, kas ir sirdij tuvs un nodrošina personības attīstību, kāpēc viņam būtu jāveic netīkami darba pienākumi par 3000 eiro mēnesī? Tāpēc tie sabiedrības stereotipi ir metami atkritumu urnā - cilvēka vienīgais pienākums ir personīgā laimes sajūta, ja kādam to dod kupls bērnu pulciņš, tad varam tikai priecāties. Bet nevajag pāļāt tos, kuri izvēlas dzīvot vienatnē, bez bērniem.
Imants Keišs
22 oktobrī, 06:10
Par tām kuras šodien palīdz audzināt bērnus ar saviem nodokļiem iznāk bērna pabalsts (11.38eur) IR tikai 1/3 daļa no kaķa vajadzības mēnesī, pārējais aiziet pašas vecāku uzturēšanai. Tos, kuri ,,GODĪGI" pelna pensiju patiesībā uzturēs nevērtētā paaudze, kurai atkal liks maksāt vairāk vientuļajiem nevis pašu mātēm un tēviem. Par kaut kādu līdzdalību un palīdzību bērnu audzināšanā varēs runāt tikai tad, ja ieviesīs nopietnu demogrāfisko nodokli vismaz 10%, piedzimst pirmais bērns nodoklis tikai 5%, otrais nodoklis 0%, pie trešā saņem visu uzkrāto atpakaļ, bet sākot ar ceturto bērnu iestājas nopietns sabiedrības atbalsts. Vienīgi tas var glābt latviešus. Iestāsies skaudība, ka tie kam ir bērni var dzīvot forši.
Маркус Рарнер
22 oktobrī, 05:10
Нeдaвнo нaткнулcя на блoг чувака кoторый нaкaчал тeлo домa с помощью поясa миоcтимулятoрa, в нaчалe нe пoвeрили, но рeшили с жeной попробовать. Чeрeз недeлю были в шoке oт результaта: помaлeньку уходит пузo, выриcовывaются кубики, подкaчал спину, а жeна убрала в талии пару caнтиметров. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, дa и пo времeни вcегo 20 минут в дeнь. Этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, вoт тот блoг --- http://gg.gg/kachok
Mariss Andersons
22 oktobrī, 05:10
Viss ir atkarīgs no vīrieša vai viņš ir atradis veidu kā nopelnīt - redijis sev darbavietu. Ja vīrietis to nav bijis spējīgs izdarīt viss aiziet pa pieskari. Ģimenei ir jābūt kā mafijai kur tiek attīstīta rūpala no paaudzes paaudzē. Kopā ģimene ir spēks un sastādīs konkurenci jebkurā jomā. Tādās ģimenēs nav jautājumu ar ko nodarbosies puikas kad izaugs lieli.
© TVNET. Visas tiesības paturētas