Komentāri
Autorizējies šeit:
Mr. Meeseek
11 novembrī, 12:11
kam tos kompjūteristus vajag, viņi tak sēž cauru dienu pie televīzora un spaida pogas un dzer kafiju. tāds celtnieks vismaz kaut ko no ķieģeļiem mūrē.
Marutks
11 novembrī, 10:11
Latvijā visiem strādniekiem maksā smieklīgi zemu algu un visādi čakarē. Arī IT un celtniecībā. Kad es tur dzīvoju tie bija 300-400 lati. Rīgā ar to nevar izdzīvot.
Mariss Andersons
11 novembrī, 10:11
Visi lieluzņēmumi būtībā ir kā pāraugušas baravikas un to izveidošanās dabiskā veidā nav iespējama. Piemēram Latvjā, tāds Rimi vai Maksima nekad nespētu izveidoties, ja tam netiktu mākslīgi radīti labvlīgi apstākļi. Ar šo apstākļu nodrošināšanu arī nodarbojās likumdevēji un tie, kuri par likumdevējiem kļūst tikai šim mērķim. Piemēram Šlesers, Kalvītis, Godmanis, šie parazīti iznīcināja iespēju dabiskai atlasei un konkurencei uzņēmumu starpā, par to gūstot sev materiālu labumu. Tā vietā, lai rūpētos par savas valsts uzņēmēju aizsardzību pret negodīgu konkurenci, šie darboņi darbojās pretēji valsts interesēm, ar likumu palīdzību nodrošinot labākus apstākļus konkrētiem uzņēmumiem, bet ja ar to bija nepietiekami, ar likumdošanas palīdzību lika šķēršļus vai pat likvidēja konkurēt spējīgos vietējos uzņēmumus. Spilgts piemērs ir cukura rūpniecība. Pašreiz tas pats notiek ar Latvijas darba tirgu, kuru māklīgi iznīcina ar mērķi aizpildīt to ar lētāku darbaspēku. Vai tiešām jums šķiet ka šiem parazīt uzņēmumiem rūp Latvija kā valsts??? Šo uzņēmumu īpašnieki šeit nedzīvo, jo kurš tad dzīvos vietā kur tiek taisīta nauda????
Arturs Svence
11 novembrī, 07:11
Visnepieprasītākie ir personāla vadības speciālisti, bet tie arī nodarbojas ar vērtēšanu. Paradokss? Nē. Kad ar tiem ākstiem no personāla atlases kompānijām saskaries, sāc saprast. Nesen mēs ar pāris koēģiem, visiem ap 50, nomainījām darba vietu. Visi 3 esam IT profesionāļi ar padsmit gadu pieredzi. Lielākā problēma atrodot darbu mums bija izsisties cauri šiem personāla vadības ākstiem. Viņiem ir šablons, ka IT nozares tipiskais cilvēks ir čalis 25 gadu vecumā, kurš pusi no latviešu vārdiem aizvieto ar angļu. CV tālāk viņi pat neizlasa, visautoritatīvākajām rekomendācijām nepievērš uzmanību. Pēc tam, kad tā arī nav izdevies nevienu atrast, piezvani pazīstamiem tehniskajiem no paša uzņēmuma, un momentāli pieņem. Visi 3 tādā veidā darbu dabījām, pie tam ne vienā uzņēmumā. Tātad tā ir tendence, nevis viena uzņēmuma problēma. Jautājums, par ko tiem personāla atlasītājiem tiek maksāta nauda?
.
. Easo
11 novembrī, 01:11
Diezgan smiekligi lasit par to, ka nabaga firmas vadibai jadoma par to, ko darit, kad jaunajam ir jamaksa vairak. Apzinati pirms tam vecajam maksaja un pacela algu maksimali maz, lidz robezhai, jo vinjs tapat stradaja. Cik var muldet... Un sludinajumu licejiem tiesham vel nav aizgajis, ka pirmais un galvenais jautajums ir - cik ir planota alga? Sheit ir Latvija, tas ir primari, visa ta pasaku klastishana par iespejam ir kakjim zem pakaljas un otrskjirigi.
© TVNET. Visas tiesības paturētas