Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Usain Bolt.
Usain Bolt. Foto: AP/Scanpix

Olümpiastaadion rõkkas eile veel paar minutit pärast seda, kui Jamaica sprindinelik oli 4 x 100 meetri teatejooksus 37,10ga maailmarekordi püstitanud.

Imemees Usain Bolt võitis oma kolmanda kulla, tema kaaslaste Nesta Carteri, Michael Frateri ning Asafa Powelli jaoks oli tegemist esimese Pekingi olümpiamedaliga.

Bolt, kes võttis Pekingis enda nimele ka 100 ja 200 meetri kullad, jooksis jamaicalastel kolmandat vahetust. Teatepulka edasi andes olid nad jooksu kindlalt juhtimas. Viimast vahetust jooksnud Powell sai sprindi viienda koha eest korraliku kompensatsiooni.

«See on suurepärane tunne!» õhkas Powell vahetult pärast võistlust. «Olin väga õnnelik, et sain aidata Usainil tema kolmanda maailmarekordi püstitada.»
USA ametivendade 1993. aastal püstitatud senine maailmarekord purustati 0,3 sekundiga.

Jamaicalastest vähemalt kümme meetrit jäid maha Trinidad ja Tobago sprinterid – 38,06. Poodiumi kolmandale astmele tõusid suur­üllatuse sepistanud jaapanlased 38,15ga.

Jamaicalased olid juba enne finaali jooksu suursoosikud. Eelkõige seetõttu, et Ateena olümpial medaleid jaganud ameeriklased, inglased ja nigeerlased langesid juba eeljooksudes. Ameeriklased kaotasid eeljooksus teatepulga viimases vahetuses, kui Darvis Patton ei suutnud teatepulka Tyson Gayni toimetada.

Naiste samal distantsil võidutsesid 42,31ga venelannad. Üllatuslikult said hõbemedali belglannad ning pronksi nigeerlannad. Suursoosikuteks peetud jamaicalannad, kes saja meetri jooksus kolmikvõidu võtsid, kaotasid finaalis teatepulga.

«Meil pole põhjust nukrutseda, sest Jamaical on suurepärased olümpiamängud olnud,» sõnas Kerron Stewart, 100 meetri jooksu  hõbemedaliomanik. «Kunagi ei tea, mida jumal Venemaa kuldmedaliga mõtles.»