Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristjan Kais ja Rivo Vesik
Kristjan Kais ja Rivo Vesik Foto: Raigo Pajula

Norras peetaval rannavolle maailmakarika etapil pidid Kristjan Kais ja haige jalaga palliv Rivo Vesik teises ringis 1:2 alla vanduma Austria paarile Florian Goschile ja Alexander Horstile.

Norrasse otsustasid eestlased sõita hoolimata Vesiku jalavigastusest, mis ka nende olümpiaplaane segas. Pekingis mängiski Vesik põhiliselt valuvaigistite mõju all ning nüüd annab juulis saadud vigastus veelgi rohkem tunda.

Napp nädal, mis mehed Eesti pinnal said veeta, pole mehe jalal lasknud korralikult taastuda, kuid kuna reeglid nõuavad hooajal kaheksal MK-etapil osalemist, tuleb Vesikul ka sel nädalal läbi valu mängida.

«Jalg on valusam kui enne. Olümpial valuvaigistitega mängimine pani ikka paraja põntsu,» tunnistas Vesik, kes ei tundunud üleliia õnnetu.
Turniiri neljanda asetusega Kais-Vesik alistasid küll avaringis 2:1 Itaalia paari Andrea Tomatis-Giorgio Domenghini, kuid paarimees Kais avaldas pärast mängu selget rahulolematust.

Päeva teine kohtumine kujunes Eesti duole raskeks. Avageim kuulus olümpial põhiturniirile jõudnud Goschile-Horstile 21:17, teine geim samade numbritega eestlastele. Otsustavas geimis jäädi aga hätta. Seisul 10:10 järgnes austerlaste 5:0 spurt, mis eestlased homseks miinusringi tõukas.

«Tegelikult oli täiesti võidetav mäng,» märkis Vesik. «Esimeses geimis tuli mõõn sisse. Teises geimis saime aga blokikaitse tööle.»

Homme kohtuvad eestlased miinusringis Läti paariga Aleksadrs Samoilovs ja Ruslans Sorokins. «Kindlasti on nad tugevad. Kaitse peaks neil suhteliselt nõrk olema, mõlemad on rohkem blokimehed,» selgitas Vesik ning lisas, et duo vorm kõige parem olla.

OMi-järgselt pole ka eestlaste vorm kiita. «Pärast olümpiat on pea tühi. Päris ausalt ütlen, et tahaks puhata,» lisas ta.