Pärnu meeskond võitis Rannar Raabi lahkumismängu

, sporditoimetuse juht
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu meeskonna vigastusest paranenud kapten Elgar Tamsalu viskas TTÜ/Kalev II vastu 23 punkti. Foto: Ants Liigus

Korvpalliklubi Pärnu meeskond võitis esmaspäeval pingsas heitluses 86:78 TTÜ/Kalevi duubli, mängu järel teatati hooaja suurima skoorija Rannar Raabi lahkumisest.

Õnneks küll ajutisest, olgu pöidlahoidjate rahustamiseks kohe ära öeldud.

“Raap on laenatud hooaja lõpuni Rapla meeskonda,” ütles KK Pärnu president Mait Käbin. “Meie ei pääse meistrivõistluste põhiturniiri järel play-off’i ega kuku ka üleminekumängudele, lisajõudu vajav Rapla on meist kõvem ja Rannar saab nende särgis võimaluse play-off’i mängida.”

KK Pärnu püüab omi alles hoida

Käbin ütles, et olulistest summadest juttu ei ole, aga midagi saab selle kaubaga nii Pärnu klubi kui ka särki vahetav mängija. Kokkulepe Rapla ja Pärnu klubi vahel sai lõplikult selgeks esmaspäeva pärastlõunal.

Pärnu mängijaid teavitati Raabi lahkumisest vahetult peale võitu TTÜ/Kalev II üle ja Käbini sõnul suhtus meeskond uudisesse mõistvalt.

“Järgmise aasta suhtes on meil Rannar Raabi mehesõna, et ta jätkab meil,” kinnitas Käbin. “Tänase seisuga pole meil ühtki kindlat lahkujat. Mul on rõõm teatada, et KK Pärnul on leping AS Pärnu Veega, esimesed toetusrahad on laekunud ja sel nädalal sõlmime järgmiseks hooajaks esimesed lepingud.”

Käbin ütles, et omi tahetakse küll Pärnus hoida, aga kui Tartu Rock, Tallinna Kalev/Cramo ja teised Eesti paremad meeskonnad Pärnu poisse omale tahavad – ning õige mitut pärnakat noolitaksegi –, siis neid on Pärnu klubil arendavatesse võimalustesse hea meel anda, kuid midagi või kedagi tahetakse ka vastu saada. Täpsema kommentaarita tähendab see Käbini väide, et Pärnu kasvandikel peaks juba korralik hind olema.

TTÜ/Kalevi duubel murti lõpuminuteil

Pärnul oli kodusaalis TTÜ/Kalev II vastu taas platsil kapten Elgar Tamsalu, kes viskas meeskonna ühe resultatiivseimana 23 punkti, Toomas Raadik lisas sama arvu punkte.

Mäng algas pärnakate bravuurse 12:0 eduga, aga külaliste ameeriklasest tsentri Andrew Arnoldi vedamisel läksid käima ka vastased.

Avaveerandi võitis Pärnu 20:15, teise veerandi 28:22, poolajaks olid väljakuperemehed ees 48:37.

Teise poolaja kahe esimese minutiga viskas Andrew Arnold üheksa punkti. TTÜ/Kalev II võitles end Pärnule kannale, olles enne viimast mänguperioodi taga vaid 58:60.

Kümnel viimasel minutil demonstreerisid tallinlased hästi liikuvat maa-alakaitset, millega pärnakad üsnagi hätta jäid. Pikk ameeriklane ladus Pärnu meestele neli “kulpi”, väljakuperemeeste kaugvisked ei tabanud, hädavisked läksid teinekord koguni “ässaks”.

Meie meeste närvid pidasid pingele vastu

Korraks said külalised küll 62:62 viigi tabloole, kuid lõpuks pidasid Pärnu liidrite Toomas Raadiku, Rain Kärneri ja Elgar Tamsalu närvid siiski vastu ning vaatamata TTÜ/Kalevi duubli viimaste minutite vigade raiumisele, kirjutas KK Pärnu numbritega 86:78 tabelisse oma seitsmenda võidu.

“Hea, et võit tuli, aga kui me kavalamad oleksime ja nii ühesuguse hurraaga peale ei lendaks, võinuksime sel õhtul varem eest ära minna,” arvas Mait Käbin. “Kiidan Raadikut ja Tamsalu, toonitan, et ega välistugevduse ja mujalt korjatud mängijatega TTÜ/Kalev II meile iga kell võidetav meeskond ole.”

Eile õhtul mängis KK Pärnu meeskond Tartus TÜ/Rockiga, laupäeval kohtutakse kodus Võru meeskonnaga.