Godiņam un Kronbergam Transtremera atdzejošanā palīdzējis «Skype»


 
Dzejnieki un un tulkotāji Guntars Godiņš (no kreisās) un Juris Kronbergs piedalās zviedru dzejnieka, šā gada Nobela prēmijas literatūrā laureāta Tūmasa Transtrēmera grāmatas "Dzeja" atvēršanas svētkos Melngalvju namā

LETA

12:20, 31. oktobrī, 2011

Dzejniekiem Guntaram Godiņam un Jurim Kronbergam šogad Nobela prēmiju literatūrā saņēmušā Tomasa Transtremera (Tomas Tranströmer) dzeju atdzejot palīdzējusi komunikācija interneta saziņas līdzeklī «Skype». To pagājušonedēļ Transtrēmera dzejas grāmatas latviešu valodā atvēršanas svētkos sacīja Godiņš.


  • Citos portālos

Pasākums, kas notika Melngalvju namā un kurā piedalījās arī pats Transtremers, bija kupli apmeklēts, un dzejnieku ar grāmatas izdošanu latviešu valodā bija ieradušies sveikt gan Zviedrijas vēstnieks Latvijā Mats Stafansons, gan Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters, kurš uzsvēra, ka grāmatā «Dzeja» iekļauts viss labākais, ko Transtrēmers ir sarakstījis.

Zviedru dzejnieks, šā gada Nobela prēmijas literatūrā laureāts Tūmass Transtrēmers piedalās savas grāmatas "Dzeja" atvēršanas svētkos Melngalvju namāZviedru dzejnieks, šā gada Nobela prēmijas literatūrā laureāts Tūmass Transtrēmers piedalās savas grāmatas "Dzeja" atvēršanas svētkos Melngalvju namā. Foto: LETA

Zviedrijas vēstnieks Latvijā stāstīja, ka dzejnieka vizīte uz Latviju tika plānota ilgi pirms Transtrēmers tika nosaukts par Nobela prēmijas literatūrā laureātu, tādēļ pēc prēmijas laureāta nosaukšanas radās bažas par dzejnieka iespējām apmeklēt Latviju, tomēr, kā izrādās, tās nebija pamatotas.

Jau ziņots, ka Transtremera grāmatu «Dzeja» izdod izdevniecībā SIA «Apgāds Mansards».

LASI TVNET: Nobela prēmija literatūrā Tūmasam Transtrēmeram

Zviedru dzejnieks Transtremers dzimis Stokholmā 1931.gadā. Pirmais viņa dzejoļu krājums «17 dzejoļi» iznāca 1954.gadā.

Reklāma
Transtrēmers ir pasaulē visvairāk tulkotais pēckara dzejnieks. Viņa dzejoļi tulkoti vismaz 46 valodās.

2011.gada Nobela prēmija literatūrā Transtremeram piešķirta «par to, ka viņš sabiezinātos, gaismas cauraustos dzejas tēlos jaunā veidā padara īstenību mums pieejamu».

1998.gadā Vesterozas pilsētas pašvaldība nolēma iedibināt Transtremera vārdā nosauktu literāru balvu, ko bija iecerēts piešķirt izcilam Baltijas jūras telpas dzejniekam. Tās pirmie laureāti bija Vizma Belševica un Knuts Skujenieks.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.