Jaunākā grāmata par burvi Hariju Poteru angļu valodā visā pasaulē tiks piedāvāta 21. jūlijā – tā paziņojusi izdevniecība Bloomsbury, kas pārstāv britu rakstnieci Dž. K. Roulingu.
Kā jau tika vēstīts iepriekš, septītā grāmata "Harry Potter and the Deathly Hallows" būs noslēdzošā šajā sērijā un stāstīs par Potera pēdējo gadu Cūkkārpā – burvju skolā. Dž. K. Roulinga jau vairākkārt izteikusies, ka nolēmusi šai darbā nonāvēt vairākus varoņus, tostarp iespējams arī Hariju Poteru, kas jau izraisījis daudzo grāmatas fanu iebildes.
Dž. K. Roulinga un viņas pārstāvji pat pauduši bažas par savu drošību, ja Potera literārā nonāvēšana tiktu īstenota. Tomēr rakstnieces lēmums ir gluži loģisks, ja ievēro to, ka Potera tēma sevi ir izsmēlusi, bet jaunāko laiku tendences ir pasūtīt citiem autoriem rakstīt reiz slavenu darbu turpinājumus, kas parasti ir krietni vien vājāki par oriģinālu. Tā tas, piemēram, pērn notika ar plaši izbazūnēto Pītera Pena oficiālo turpinājumu, kurš nesa ne mazums peļņas tā autortiesību turētājiem, bet daudzajiem Pītera Pena cienītājiem radīja vilšanos, jo īstais Pīters Pens ir tikai viens.
Harija Potera nonāvēšana apvienojumā ar aizliegumu izmantot viņa vārdu jaunu mākslas darbu radīšanā būtu vienīgā loģiskā iespēja saglabāt šā literārā varoņa unikalitāti, ja vien rakstniece pati nevēlēsies turpināt pasaulslaveno romānu sēriju.






