16:05, 9. janvārī, 2008

Apgāds „Neputns” izdevis arhitekta Jāņa Lejnieka sarakstīto grāmatu par vienu no ievērojamākajiem Latvijas arhitektiem Modri Ģelzi.


  • Citos portālos

Grāmata, kas tapusi sarunās, ir portrets un vienlaikus divu arhitektu personīgs skatījums uz Latvijas XX gadsimta arhitektūru. Skatījums katram ir savs, no savas paaudzes skatupunkta. Galvenā persona tajā ir Modris Ģelzis - Meistars, kura nozīme Latvijas XX gadsimta arhitektūrā vēl gaida vērtējumu.

Grāmatā līdzās Modra Ģelža personībai aplūkots viņa radošais veikums – plašai publikai zināmas un ne tik pazīstamas sabiedriskas ēkas un privātmājas, to skaitā Dzintaru koncertzāle, pirmie internacionālā stila interjeri pēckara Rīgā, pirmās paneļu dzīvojamās ēkas, Jūras pasažieru osta, Māja komponistiem, Filharmonijas koncertzāle izdegušajā Lielajā Ģildē u.c.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.