Pirmdiena, 18. decembris
RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klajā nāk postmodernista Jāņa Einfelda «Dunduri un dēmoni»

Jānis Einfelds | Foto: dienagramata.lv

Izdevniecība «Dienas Grāmata» laidusi klajā rakstnieka Jāņa Einfelda (1967) jaunāko stāstu krājumu «Dunduri un dēmoni».

Stāstu krājums «Dunduri un dēmoni» ir spilgtākā latviešu postmodernista Jāņa Einfelda devītā grāmata. Jāpiebilst, ka ikkatrs no līdz šim izdotajiem Einfelda darbiem ir gana nozīmīgs, lai tos uzskaitītu atkal un atkal: miniatūru krājums «Mēness bērns» (1995), stāstu grāmatas «Pornogrāfisko bildīšu tirgotājs» (2001), «Neļaudis» (2005) un «Meļu dzīres» (2009), romāni «Cūku grāmata» (1996), «Veči» (1999), «Palaidnis» (2007) un triloģija «Rīga» (2015).

FOTO: Publicitātes foto

Einfelda jaunākajā darbā ij dunduri, ij dēmoni ir gan metaforiski, gan gluži taustāmi un klātesoši. Rakstnieks un viņa alter ego Fabulu Jūlis ieaicina lasītāju pagājušā gadsimta 90. gadu absurdā kapitālisma realitātē — un tā ne tikai izklaidēs un smīdinās. Kā sniega bumbu rakstnieks pamazām veļ jautājumu: vai mēs šeit un šodien daudz atšķiramies no viņa izdomātajiem varoņiem un kas tādā gadījumā mūs gaida?

Krājuma pirmā daļa «Dunduri un dēmoni» šo sniega bumbu saveļ, bet otrajā daļā, etīžu kopā «Ziema», kas veltīta vienai no «Dunduru un dēmonu» varonēm, lasītājam līdz ar autoru jādodas neapstādināmā skrējienā no sniega kalna lejup — prom baltajā tukšumā.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Cieto vāku sējums, 208 lpp., izdota 2017. gada 18. aprīlī.

www.dgramata.lv

0 Komentāri