Klajā nāk postmodernista Jāņa Einfelda «Dunduri un dēmoni»

Jānis Einfelds
 

Izdevniecība «Dienas Grāmata» laidusi klajā rakstnieka Jāņa Einfelda (1967) jaunāko stāstu krājumu «Dunduri un dēmoni».

Saistītie raksti

Stāstu krājums «Dunduri un dēmoni» ir spilgtākā latviešu postmodernista Jāņa Einfelda devītā grāmata. Jāpiebilst, ka ikkatrs no līdz šim izdotajiem Einfelda darbiem ir gana nozīmīgs, lai tos uzskaitītu atkal un atkal: miniatūru krājums «Mēness bērns» (1995), stāstu grāmatas «Pornogrāfisko bildīšu tirgotājs» (2001), «Neļaudis» (2005) un «Meļu dzīres» (2009), romāni «Cūku grāmata» (1996), «Veči» (1999), «Palaidnis» (2007) un triloģija «Rīga» (2015).

Foto: publicitātes

Reklāma

Einfelda jaunākajā darbā ij dunduri, ij dēmoni ir gan metaforiski, gan gluži taustāmi un klātesoši. Rakstnieks un viņa alter ego Fabulu Jūlis ieaicina lasītāju pagājušā gadsimta 90. gadu absurdā kapitālisma realitātē — un tā ne tikai izklaidēs un smīdinās. Kā sniega bumbu rakstnieks pamazām veļ jautājumu: vai mēs šeit un šodien daudz atšķiramies no viņa izdomātajiem varoņiem un kas tādā gadījumā mūs gaida?

Krājuma pirmā daļa «Dunduri un dēmoni» šo sniega bumbu saveļ, bet otrajā daļā, etīžu kopā «Ziema», kas veltīta vienai no «Dunduru un dēmonu» varonēm, lasītājam līdz ar autoru jādodas neapstādināmā skrējienā no sniega kalna lejup — prom baltajā tukšumā.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Cieto vāku sējums, 208 lpp., izdota 2017. gada 18. aprīlī.

LASI CITUR: www.dgramata.lv

Saistītie raksti
Klajā nākusi Jāņa Einfelda romānu triloģija «Rīga»

Klajā nākusi Jāņa Einfelda romānu triloģija «Rīga»


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Katvaru pag., 380000 EUR
Zeme
Zeme, Cēsis, 18000 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 195000 EUR