Turpinās Kazahstānas filmu nedēļa


 

TVNET

13:12, 26. martā, 2010

No 23.marta līdz 31.martam kinoteātrī "Rīga" norisinās Kazahstānas filmu nedēļa, kur skatāmas filmas kazahu vai krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, informēja kino "Rīga" mārketinga menedžere Olga Savina.


  • Citos portālos

Kazahstānas filmu nedēļas atklāšana notika 23.martā plkst.19 Lielajā zālē ar režisora Rustema Abdraševa komēdijas "Lupatu deķis" seansu.

Raiba kā vecmāmiņas lupatdeķis ir pasaule, kuru pamazām atklāj sešgadīgais Kenže. Neticami atgadījumi ir viņa ikdiena, un plašajā stepē puisēns iepazīst prieku un skumjas, vilšanos un patiesu draudzību.

Kino "Rīga" Kazahstānas filmu nedēļaKino "Rīga" Kazahstānas filmu nedēļa. Foto: Publicitātes fofo

Filmu nedēļu laikā kinoteātrī "Rīga" būs skatāmas astoņas filmas. Filmu seansā iekļauta režisora Satibaldi Narimbetova veidotā biogrāfiskā drāma "Mustafa Šokajs", kas būs stāts par 20.gadsimta sākuma ievērojamā kazahu politiķa, vēsturnieka un revolucionāra Mustafas Šokaja dzīvesstāsts. Viņš sapņoja par savas tautas neatkarību un labklājību, taču pēc neveiksmīgas sacelšanās organizēšanas bija spiests aizvadīt mūžu trimdā.

Kinoteātrī tiks demonstrēta režisora Rustema Abdraševa romantiskā drāma "Atdzimšanas sala". Filmas darbība norisinās 60.gadu sākumā. Pārcēlusies uz dzīvi pie Arāla jūras, Žibeka iemīlas vietējā puisī Žarasā. Pusaudžu mīlestība saskaras ar pieaugušo nosodījumu, un Žarass pamet ciemu. Poētiskā filma ir balstīta režisora tēva - dzejnieka Žaraskana Abdraševa - pieredzē.

Reklāma

Tiks demonstrēta režisora Abaja Kuļbajeva drāma "Striž", kas būs stāts par spuraino pusaudzi Ainuru, kura meklē savu vietu naidīgā pasaulē. Viņas mātei vairāk par meitu rūp tās patēvs - dzērājs, klasē viņu nežēlīgi izsmej, bet vienīgā draudzene nepatiesi apvaino Ainuru zādzībā. Priekšā vēl smagāki triecieni, tomēr padoties nav meitenes dabā.

Kino "Rīga" Kazahstānas filmu nedēļaKino "Rīga" Kazahstānas filmu nedēļa. Foto: Publicitātes fofo

Kinoteātrī būs skatāma arī režisora Kano Kasimbekova ģimenes filma "Vai tev vajag kucēnu?". Azamats, ciemojoties pie vectēva laukos, izglābj trīs bezpalīdzīgus kucēnus. Pieaugušie nebūt nav sajūsmā par zēna jaunajiem draugiem, taču Azamats ir gatavs uz visu, lai atrastu kucēniem drošas mājas.

Kazahstānas filmu nedēļā būs skatāma arī režisora Rustema Abdraševa drāma "Dāvana Staļinam". Staļina represiju laikā izsūtītais ebreju zēns Saška nonāk nelielā Kazahstānas ciematā, kur padomju varas ēnā rimti sadzīvo visdažādāko tautību un ticību ļaudis. Tomēr miers ir mānīgs, un tikai brīnums spēj glābt Sašku no brutālās realitātes.

Skatītājiem būs iespēja novērtēt arī režisora Žanabeka Žetjurova veidoto drāmu "Dzelzceļnieka piezīmes", kas vēstīs par attālā dzelzceļa stacijā dzīvojošu vecu dzelzceļa apgaitnieku ar ģimeni. Kādu dienu stacijā ierodas kontrolieris no pilsētas, kura modernās aparatūras rādījumi par sliežu ceļu stāvokli ir pretrunā ar aklā vecīša intuīciju.

Kazahstānas filmu nedēļas noslēgumā būs skatāma režisora Ardaka Amirkulova veidotā drāma "Ardievu, Gulsari!". Skaudrā 50.gadu padomju Kazahstānas dzīves tēlojuma pamatā ir Čingiza Aitmatova stāsts - skaistulis Gulsari ir zirgkopja Tanabaja prieks un lepnums. Viņu draudzība top pārbaudīta, kad kolhoza funkcionārs nolemj ērzeli iegūt savā īpašumā.

Kinoteātrī "Rīga" Kazahstānas filmu nedēļā iekļa



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.


  • Kino

    «Diktatora režīms» ieviests arī Latvijā  10   

    Latvijas kinoteātros pārliecinošs līderis ir britu komiķa Sašas Barona Koena (Sacha Baron Cohen) un režisora Lerija Čārlza (Larry Charles) garadarbs «Diktators» («The Dictator»), bet pārējās filmas sacentušās par vietu pirmajā piecniekā, ziņo «kinokino.lv».

  • Kino

    Filmas «Mona» seanss dāmām sarkanās kurpēs vai kleitās  4   

    24. maijā plkst. 20.30 filmu studija «Deviņi» sadarbībā ar kinoteātri «Splendid Palace» piedāvā Latvijas un Islandes spēlfilmas «Mona» īpašo seansu dāmām sarkanās kurpēs vai kleitā. Tā kā filma izceļas ar vizuālo estētiku un sarkanās krāsas dominanci, tad dāmai, kurai kājās būs sarkanas kurpes vai mugurā sarkana kleita un līdzi pavadonis vai pavadone - ieeja uz filmas «Mona» seansu 24. maijā kinoteātrī «Splendid Palace» būs bez maksas. Dāmas pavadonim vai pavadonei gan biļete uz filmu jāiegādājas, informē kinoteātrī.

« iepriekšējais 1 2 3 4 5



Sadarbības partneri

  • Datuve.lv