Martā Rīgā norisināsies starptautisks eksperimentālā kino festivāls

 

Rīgā no 22. marta līdz 25. martam norisināsies starptautisks eksperimentālā kino festivāls «Process», informē festivāla pārstāve Lāsma Bērtule.

Festivāla laikā kinoteātrī «Kino bize», Ģertrūdes ielas teātrī un Kaņepes kultūras centrā būs iespēja skatīties neparastas, analogā formātā veidotas filmas, piedzīvot paplašinātā kino performances, kā arī piedalīties lekcijās, diskusijās un sarunās par eksperimentālajā un analogajā kino būtiskiem jautājumiem.

Pēc Bērtules paustā, festivāls ir izaudzis no pērn kinoteātrī «Kino bize» notikušajiem «Eksperimentālā kino vakariem», kuros reizi mēnesī ar Ievas Balodes īsu ievadrunu un klātesošu autoru komentāriem tika rādītas dažādu pasaules eksperimentālā kino mākslinieku filmas.

Reklāma

Šogad pirmo reizi Baltijā festivāls ļaus sastapties ar pretstraumes kino četru dienu intensīvā, daudzšķautņainā procesā. Turklāt festivāla uzmanības centrā būs analogā kino formāts kā apzināta izvēle un īpaša pieredze, radot iespēju redzēt klasiskus un mūsdienu autoru darbus to oriģinālajā 8 milimetru un 16 milimetru lentes formātā, kā arī paplašināt priekšstatus par pašu filmas rādīšanas un skatīšanās situāciju gan Eiropas, gan vietējo avangarda kino mākslinieku un mūziķu audiovizuālās performancēs, skaidroja Bērtule.

Festivālu rīko biedrība «Baltic Analog Lab» sadarbībā ar kinoteātri «Kino Bize».


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Alderi, 157000 EUR
Zeme
Zeme, Klintaines pag., 53200 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 68800 EUR