Kannu oficiālajā programmā divas Latvijā uzņemtas filmas

«A Gentle Creature»
 

Nupat izziņota Kannu starptautiskā kinofestivāla oficiālā programma, un tajā iekļautas divas Latvijā uzņemtas un valsts līdzfinansētas filmas – oficiālajā konkursā startē Sergeja Lozņicas spēlfilma «A Gentle Creature», bet konkursā «Un Certain Regard» – slovāku režisora Georga Kristofa pilnmetrāžas debija «Out». Abas filmas tapušas, piedaloties studijas Film Angels Productions komandai un piesaistītajam līdzfinansējumam.

Jubilejas – septiņdesmitajā – Kannu starptautiskajā kinofestivālā (17.-28. maijs) oficiālā konkursa skatei atlasītas pavisam 19 pilnmetrāžas filmas, starp kurām ir Fransuā Ozona, Andreja Zvjaginceva, Mihaela Hanekes, Sofijas Kopolas un citu režisoru jaunākie darbi. Sergeja Lozņicas filma jau trešo reizi iekļauta Kannu festivāla programmā, iepriekšējā bija spēlfilma «Miglā» (In the Fog, 2012), kas saņēma FIPRESCI balvu un bija pirmā filma, kuru Lozņica uzņēma Latvijā. Atzīstot Latvijas filmēšanas vietu priekšrocības un Latvijas kinoprofesionāļu augsto kvalifikāciju, režisors atgriezās šeit ar nākamo projektu, izmantojot Nacionālā Kino centra un Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu un studijas Film Angels Productions palīdzību.

Spēlfilma «Lēnprātīgā» (A Gentle Creature) veidota pēc Fjodora Dostojevska stāsta motīviem un filmēta 2016. gada vasarā Daugavpilī un tās apkaimē. Filmas galvenais producents ir Francijas kompānija Slot Machine, starptautiskajā kopražojumā piedalās arī Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Nīderlandes un Ukrainas kompānijas.

Reklāma

Programmā «Un certain regard», kuru atklās Metjū Amalrika jaunākā filma «Barbara», 16 filmu konkurencē startēs slovāku režisora Georga Kristofa (György Kristóf) debija «Out» – stāsts par pusmūža slovāku, kurš dodas uz Latviju strādāt un tiek ierauts dažādu absurdu notikumu virknē. Filma tapusi Slovākijas, Latvijas, Francijas, Ungārijas un Čehijas sadarbībā un pamatā uzņemta 2015. gadā Latvijā; vēlāk dažas epizodes filmētas Slovākijā un Ungārijā.

«Out»«Out». Foto: Kadrs no filmas

Filmas režisors Georgs Kristofs ir precējies ar latvieti Ievu Norveli-Kristóf, abi ir absolvējuši FAMU kinoskolu (Prāgā, Čehija). Ieva šajā projektā bija gan režisora pirmā asistente, gan aktrise un galu galā arī iemesls, kāpēc lielākā daļa filmas uzņemta Latvijā. Arī šīs filmas uzņemšanu Latvijā nodrošināja Film Angels Productions un lielākā daļa filmēšanas grupas Latvijas posmā bija vietējie kinoprofesionāļi – galvenais mākslinieks Aldis Meinerts, ražošanas vadītāja Elīna Zazerska, aktieru atlases režisore Brigita Lībiete, gaismu meistars Juris Zemītis un daudzi citi, arī Latvijas aktieri Guna Zariņa, Ieva Aleksandrova-Eklone, Kaspars Pūce, Varis Klausītājs, Kaspars Bindemanis un citi.

Jāpiebilst, ka Latvijai ir saistība ar vēl vienu Kannu oficiālā konkursa filmu – režisora Andreja Zvjaginceva spēlfilmā «Нелюбовь» (Loveless) filmējies Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.

Нелюбовь

Saistītie raksti
Mirusi pirmā Kannu kinofestivāla labākās aktrises balvas saņēmēja

Mirusi pirmā Kannu kinofestivāla labākās aktrises balvas saņēmēja

Kannu kinofestivāla žūriju vadīs Pedro Almodovars

Kannu kinofestivāla žūriju vadīs Pedro Almodovars

Divas dokumentālās filmas iekļuvušas Kannu kinofestivāla tirgus skatē

Divas dokumentālās filmas iekļuvušas Kannu kinofestivāla tirgus skatēApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 31800 EUR
Māja
Māja, Jūrmala, 192000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 545 EUR