Pauls: «Sapratu, ka garām var aiziet ļoti liela nauda»

Raimonds Pauls un Igors Krutojs
 

Lai Jūrmalā šovasar 11 reizi notiktu starptautiskais jauno dziedātāju konkurss «Jaunais vilnis 2012» un Latvijai un vietējiem uzņēmējiem neietu secen peļņa, palīgā nācis Maestro Raimonds Pauls. Pēc visas jezgas medijos par un ap «Jaunā viļņa 2012» norisi Maestro Raimonds Pauls saņēmis vēstules gan no vietējiem uzņēmējiem, gan konkursa organizatoriem un Jūrmalas domes. «Ja jūs būtu redzējuši tās vēstules, kas man tika sūtītas. Cik tur parakstu zem tām vēstulēm nebija! Sapratu, ka tādējādi garām var aiziet ļoti liela nauda.»


«Tas ir bizness,» turpina Pauls. «Vai tad mēs varam pārmest viesnīcām, ka tās par īri prasa trīs reizes dārgāk. Katrs plēš kā grib. Es nupat lasīju avīzē, ka Ukrainā sakarā ar futbolu viesnīcās ir nenormālas cenas. Tas ir viņu bizness, tāpēc mēs tur neko nevaram darīt,» situāciju ap konkursa norisi analizē Pauls.

Maestro gan neslēpj, ka nu visi mediji kliegs, ka Raimonds Pauls pārdevies krieviem.

Reklāma

«Nevienam neesmu pārdevies! Es neorganizēju to konkursu. Esmu tikai Latvijas pilsonis ar muzikālo izglītību un tas arī viss. Taču draudzības vārdā es varu lobēt latviešu dziedātājus, bet ne tuvumā nestāvu pie konkursa finanšu lietām. To, lūdzu, noņemiet no manis pilnībā. Tā ir vesela sistēma, un es nemaz netaisos ar tādām lietām nodarboties.

Redziet, ir tāda lieta kā Krievijas televīzija. Tā diktē pilnīgi visus noteikumus,

starp citu, tādus pašus noteikumus kā pie mums Latvijas televīzija. Krievijas TV skatās pēc reitingiem, kas mērāmi 50 miljonos. Viņi pasaka, ka rādīs tos dziedātājus, kuriem ir labi reitingi. Un tur nu neviens neko nevar izdarīt.

Saprotu, ka desmit gadus šis pasākums noticis Jūrmalā un palīdzējis nopelnīt ne tikai uzņēmējiem, bet arī izpausties un sevi parādīt latviešu dziedātājiem. Mums jau tā Latvijā nekas nenotiek. Cik Latvijā ir pasākumu, ar kuriem mēs varam iziet ārpus Latvijas robežām? Es runāju par kultūras mēroga pasākumiem. Mums ir ļoti labs garīgās mūzikas festivāls, bet tas ir nopietnās mūzikas žanrs. Kas mums vēl ir?» pārdomās dalās Pauls.

Vaicājot, kā tad Maestro rīkojies, lai šovasar Jūrmalā jau 11. reizi notiktu «Jaunais vilnis», viņš atklāj, ka divatā ar Igoru Krutoju vienojušies, ka darīs visu iespējamo, lai šis pasākums šogad notiktu. «Man jau pašam ir pilnīgi vienalga. Es desmit gadu laikā esmu savu darbu padarījis. Ne vienmēr esmu par to saņēmis uzslavas. Jūs ļoti labi zināt, kas tik pār manu galvu nav gāzies. Vai man būtu žēl, ka Jūrmalā vairs nenotiktu šis konkurss? Tad jau man par to, ko tik neesmu pazaudējis, būtu jāraud katru dienu, bet es priecājos. Abi ir Igoru Krutoju kā komponisti un profesionāli mūziķi vienojāmies par konkursa «Jaunais vilnis» norisi, jo aiztaisīt to ciet nav problēmu. Zaudētāji jau būtu skatītāji.»

«Kaut vai par piemēru ņemsim to pašu Eirovīziju,» Pauls turpina. «Visi saka, «ei, kas tad tas, tas jau ir balagāns», bet tajā pašā laikā visi skatās līdz pat rītam. Savukārt angļi ir gājuši vēl tālāk - Lielbritāniju Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēs 75 gadus vecais dziedātājs Engelberts Humperdinks.

Tad jau es ar varu braukt uz Eirovīziju. Tagad jau ož pēc tā.

Vienīgi man pietiek tik daudz prāta, ka es nedziedu, bet vispār jau varētu vecumdienās pamēģināt,» smejas Maestro.

Pauls šoreiz nevēlas prognozēt, kurš no Latvijas jaunajiem dziedātājiem, varētu Latviju pārstāvēt šā gada «Jaunajā vilnī». «Kādas trīs reizes mani gājieni ir bijuši veiksmīgi – gan Busulis, gan grupa «Cosmos». Ja mēs paši nespēsim radīt kaut ko jaunu un piesaistīt uzmanību ar jaunām zvaigznēm, tad nekā nebūs. Šodien atrast jaunus talantus nemaz nav tik viegli.

LASI TVNET: Lielbritāniju Eirovīzijā pārstāvēs Engelberts Humperdinks

Jau šodien, 13. martā, «Jaunā viļņa» organizatori parakstīs sadarbības līgumu ar derīguma termiņu uz vienu gadu ar Jūrmalas domi un Dzintaru koncertzāli.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Māja
Māja, Vecpiebalga, 28000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89700 EUR