RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Muzejšausmas, Raimondi u.c. brīvdienu ceļvedī

TVNET 3
Foto: picasaweb.google.com

Šajā nedēļas nogalē notiks festivāla «Rīgas ritmi» pavasara sesijas koncerti, tiks atklāts Baltijas baleta festivāls, būs iespēja izstaigāt muzeju šausmu un mīlas takas, savu vārdadienu ar vērienu atzīmēs Raimonds Pauls, notiks Dejas dienas pasākumi... Laipni lūgts TVNET izklaides un kultūras nedēļas nogales ceļvedī!

PASĀKUMI

Baltijas baleta festivāls

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī Rīgā sāksies 17. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Atklāšana notiks plkst. 17 t/c «Origo» dzelzceļa stacijā. Tur ar īpaši veidotu horeogrāfiju dažādu tautu dejām uzstāsies pazīstamais TDA «Liesma», izrādot sirtaki un čardašu. Savukārt ar kontrastējošiem klasiskā baleta priekšnesumiem pārsteigs Latvijas Nacionālā baleta dejotāji. Atklājot dejas burvību, uzstāsies arī tautas deju ansamblis «Uguntiņa», kas ir viens no senākajiem, tradīcijām bagātākajiem bērnu deju kolektīviem valstī. Atklāšanas koncerta košākā intriga būs čigānu ansamblis «Ame Roma», kas pārsteigs ar čigānu mūziku un dejām. «Ame Roma» («Mēs, čigāni») tika izveidots 1976. gadā un guva popularitāti visā PSRS, bet vēlāk apbraukāja daudzas Eiropas valstis. Grupu vada leģendārais maestro Arturs Kopiļenko, kurš uz skatuves ir jau kopš 1957. gada. Savukārt festivāla izstādes «Baleta mākslas valdzinājums» (autors – Igors Zaharkins no Maskavas) atklāšana notiks 28. aprīlī plkst. 17 «Galerijā Centrs», bet plkst. 19 ikviens aicināts uz īpašo festivāla kinoseansu kinoteātrī «Splendid Palace», kur tiks demonstrēta Vima Vendersa dokumentālā filma «Pina» par leģendu dejas mākslā Pīnu Baušu. Gadu gaitā festivāls ir kļuvis par pašmāju dejas žanra tradīciju un nozīmīgu starptautiska mēroga kultūras notikumu, kurā notiek baleta un dejas izrādes, fotoizstādes, īpaši kinofilmu seansi un pat dejas šovi. Festivāls norisināsies līdz 28. maijam.

Uz atklāšanām ieeja bez maksas, uz filmu – Ls 3.

«Muzeju šausmu taka»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī no plkst. 18 līdz 21 trīs Rīgas muzeji jau trešo reizi īstenos Valpurģu nakts gaidīšanas akciju «Muzeju šausmu taka». Akcijas laikā interesenti varēs apmeklēt Rakstniecības un mūzikas muzeju (Pils laukums 2), Mencendorfa namu (Grēcinieku 18) un Latvijas Universitātes vēstures muzeju (Raiņa 19). Rakstniecības un mūzikas muzejā būs unikāla iespēja redzēt to, par ko ikdienā literatūras pētnieki nerunā. Apvienojot dažādu literātu ķermeņa daļas - Miervalža Birzes ribu, Viļa Plūdona zelta zobu, Aspazijas matus, Gunāra Priedes kardiogrammu, Andra Ogriņa asinis, apskatei tiks izlikts dzejnieka klons un fotorobots. Turklāt plkst. 18 tur uzstāsies «Atomola», plkst. 19 «Satanic Nemesis» un plkst. 20 «Absolūtais minors un draugi». Mencendorfa nams piedāvās pasākumu «Drusciņ mistiski stāsti», kas vēsta par 300 gadiem, kuru laikā nams piedzīvojis visdažādākos likteņa līkločus. Savukārt Latvijas Universitātes vēstures muzejā notiks pasākums «Līksmais karcera skelets», piedāvājot apmeklētājiem nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē, kad par aizmāršību ikviens tiktu ieslodzīts karcerī.

Takas biļete maksās Ls 2.

Muzeju akcija «Piecas B.U.Č.A.S.»

FOTO: Publicitātes foto
Mākslas dienu ietvaros 28. aprīlī četri Rīgas muzeji interesentiem piedāvās akciju-ceļojumu «Piecas B.U.Č.A.S.». Tās sākums būs Aleksandra Čaka dzīvoklī-muzejā (Lāčplēša 48/50-14) plkst. 12 ar pasākumu «Piecas savādības Aleksandra Čaka dzīvē». Ceļojums turpināsies Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes 57a-26), kur plkst. 13 dalībniekus sagaidīs «Piecas mākslinieku bučas» jeb pieci mazāk zināmi abu mākslinieku darbi, kas palīdzēs uzzināt ko vairāk par Aleksandras un Romana mīlas stāstu. Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Brīvības 38-4) pasākums sāksies plkst. 13.45 un sauksies «Martas piecas grāmatas jeb jaunkundze no Zaļās skolas». Tāpat akcijas laikā iecerēts bijušā Benjamiņu nama (K. Barona 12) apmeklējums ar stāstu «Pieci stāvi un krogs», kas sāksies plkst. 14.30, bet tad ar speciālu autobusu notiks brauciens uz ceļojuma noslēguma vietu - Jāņa Akuratera muzeju (O. Vācieša 6a), kur plkst. 15.30 tiks lasīti «Pieci grāmatu skapja stāsti par draudzību, mīlestību un dievišķīgo vieglprātību». Akcijas piecās pieturvietās par dzejnieku, rakstnieku un mākslinieku mīlas spēlēm un bohēmas notikumiem stāstīs muzeju darbinieces un aktieris Egils Melbārdis. Pasākuma nosaukumā ietverto abreviatūru veido akcijā iesaistīto muzeju bijušo saimnieku uzvārdu pirmie burti - Beļcova, Upīts, Čaks, Akuraters, Suta.

Ieeja bez maksas.

Dejas diena

FOTO: Publicitātes foto
29. aprīlī Rīgā tiks svinēta Dejas diena, kuras programma šoreiz būs veltīta laikmetīgajai dejai, piedāvājot apmeklēt bezmaksas meistarklases. Ikviens neatkarīgi no dejas pieredzes sākot no plkst. 10 varēs izvēlēties un izmēģināt dažādas bezmaksas laikmetīgās dejas klases Rīgā, Jūrmalā un Piņķos attiecīgi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, deju studijā «Dzirnas», Rīgas Skolēnu pilī, Veizāna deju skolā, «HI» centrā, «I-Dejas mājā», kā arī sākumskolā «Taurenītis» Dubultos un Babītes sporta kompleksā Piņķos (sk. Dejas dienas mājaslapu raksta resursos). Uz meistarklasēm jāņem līdzi ērts apģērbs – garas bikses un krekls ar garām piedurknēm. Dejošana notiks basām kājām vai zeķēs. Iepriekšēja pieteikšanās nav vajadzīga. Vakarā Dejas dienas ietvaros Dailes teātrī būs skatāma laikmetīgās dejas izrāde «Kad pūcei aste ziedēs», ko radījusi Olgas Žitluhinas dejas kompānija kopā ar rokgrupu «Dzelzs vilks», bet plkst. 21.30 «I-Dejas mājā» (Rūpniecības 32b) notiks sambas-tango-salsas ballīte. Dejas dienas pasākumi turpināsies arī 30. aprīlī.

Ieeja bez maksas, izņemot Dailes teātra izrādi, uz kuru biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

KONCERTI

«Rīgas ritmu» koncerti

R. Mahanthapa
FOTO: Publicitātes foto
Festivāls «Rīgas ritmi» piedāvā pavasara koncertu sēriju, kuras ietvaros 27. aprīlī plkst. 19 Rīgas Kongresu namā uzstāsies alta saksofonista Rudreša Mahanthapas jaunākais projekts «Samdhi». Šajā elektro-akustiskajā kvartetā piedalās starptautisku atzinību guvuši pasaules līmeņa mūziķi - ģitārists Deivids Gilmors (nejaukt ar «Pink Floyd» dalībnieku), basģitārists Ričs Brauns un bundzinieks Džīns Leiks. Rīgā Mahanthapa viesosies sava jaunā albuma «Samdhi» pasaules turnejas laikā, kurā komponists pievērsies Indijas kultūras mantojuma atainošanai daudz modernākā džeza versijā, pievienojot arī elektriskās un basģitāras skaņas. Savukārt plkst. 21 Kongresu namā Mazajā zālē notiks «Kinokoncerts», kurā tiks izrādītas pasaules laikmetīgās dejas mākslas mēmās īsfilmas, ko muzikāli ar oriģinālām improvizācijām pavadīs latviešu mūziķi: Intars Busulis, Viktors Ritovs, Gints Pabērzs un Andris Grunte. 28. aprīlī plkst. 19 Kongresu namā uzstāsies slavenā amerikāņu džeza dziedātāja Liza Raita. Smalkā amerikāņu dziedātāja un komponiste jau kopš bērnības saistīta ar mūziku, un gadu gaitā Raita attīstījusi savu muzikālo personību – sirdī jūtot gospeļmūzikas ritmu, samtainā alta balss izdzied visdažādākos mūzikas stilus. Raitas jaunākais albums «Fellowship» prestižajā mūzikas žurnālā «DownBeat» uzvarēja kategorijā «Gada ieraksts 2011».

Biļetes «Biļešu servisa» kasēs vai bilesuserviss.lv.

Valsts akadēmiskais koris «Latvija»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 19.30 Lielajā ģildē Valsts akadēmiskais koris «Latvija», turpinot atzīmēt savu 70 gadu jubileju, atskaņos krāšņo un iespaidīgo Karla Orfa kantāti «Carmina Burana». Grandiozais opuss balstīts uz viduslaikos radītiem, kādā Bavārijas klosterī atrastiem tekstiem un vēsta par likteņa rata griešanos, dzīves svinēšanu, jaunību, mīlu un pavasari. Andresa Mustonena vadībā uz skatuves kāps ne tikai VAK «Latvija», bet arī Liepājas Simfoniskais orķestris un solisti Kristīne Gailīte, Andris Lapiņš un Armands Siliņš. Teicējs – Uģis Brikmanis. Interesanti, ka šis skaņdarbs kora repertuārā ir jau kopš 1962. gada.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«OKartes skatuve 2»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 20.35 telekanāla LNT studijā (Elijas 17) notiks jaunās, otrās sezonas «OKartes skatuves» 15. koncerts. Šis būs priekšpēdējais koncerts, jo nākampiektdien jau gaidāms šova fināls. «OKartes skatuves 2» koncertvakarus ikviens aicināts pavadīt kopā ar talantīgiem, mērķtiecīgiem un pārliecinātiem jauniešiem, izvēloties savus favorītus, par kuriem fanot un kurus atbalstīt spraigajā TV šova sacensībā. Šoreiz koncerts tiks veidots kā Guntara Rača autorvakars.

Biļetes «Biļešu servisa» kasēs vai bilesuserviss.lv.

Armands Birkens un Lorija Vuda

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 19 Liepājas Latviešu biedrības namā un 29. aprīlī plkst. 17 Saldus Kultūras centrā notiks grupas «Čikāgas piecīši» dziedātāju Armanda Birkena un Lorijas Vudas Latvijas tūres koncerti. Abi dziedātāji sagatavojuši skaistu mīlestības dziesmu programmu «Mīlestība nekad nebeigsies». Armands Birkens jau ilgāku laiku plāno ierakstīt savas vēl neatskaņotās dziesmas par mīlestības tēmu, kas rakstītas pēdējo piecu gadu laikā. Tagad tās būs iespējams dzirdēt sirsnīgas atmosfēras koncertos. Dziedātāji koncertos atskaņos arī visu laiku labākos hitus - «Pazudušais dēls», «Ir septiņi no rīta» u.c., kā arī īpaši šai turnejai sacerētas jaunas dziesmas.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

Rīgas Doma meiteņu koris

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 18 ar krāšņu koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā diriģentes Airas Birziņas vadībā savu 15 gadu jubileju svinēs Rīgas Doma meiteņu koris. Koncerta pirmajā daļā būs dzirdami pirmatskaņojumi, ko vairāki komponisti sacerējuši tieši šim jubilejas koncertam - savas versijas par latviešu tautasdziesmām veidojuši komponisti Valts Pūce, Andris Sējāns, Pauls Dambis, Uģis Prauliņš, Renāte Stivriņa un Vita Ruduša. Koncerta otro daļu veidos retrospektīvs atskats uz kora pastāvēšanas laiku un spilgtākajiem notikumiem, atspoguļojot kora daudzpusīgo darbību. Būs iespēja uz mirkli atgriezties savulaik īstenotajos žanriski un stilistiski atšķirīgajos projektos, kuru vidū ir «Gribas drusku pablēņoties», «Sarkanais vilciens», «Adiemus». Koncertā video fragmenti savīsies ar «dzīvo» priekšnesumu. Jubilejas koncerta režisors ir Uģis Brikmanis, un tajā līdzās kora pašreizējam sastāvam piedalīsies arī absolventes un meiteņu vecāki.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

Tomass Gūlds

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 19.30 Lielajā ģildē «Sinfonietta Rīga» satiksies ar divdesmit septiņus gadu veco britu mākslinieku Tomasu Gūldu, kuru augstu vērtē gan kā solistu, gan kā atskaņojuma vadītāju. Aculiecinieki stāsta, ka Mocarta mūzika ir Gūlda stihija, savukārt amerikāņu skandalozā Niko Mjūlija koncerts «Seeing is Believing» komponēts tieši Gūlda elektriskajai sešstīgu vijolei. Līdzās Niko Mjūlija opusam kamerorķestris «Sinfonietta Rīga» koncertā Tomasa Gūlda vadībā atskaņos arī Bendžamina Britena Prelūdiju un fūgu op. 29 un Volfganga Amadeja Mocarta izvērsto un laimīgo «Hafnera serenādi», kas komponēta sena un laba drauga māsas kāzām.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Keksi»

FOTO: TVNET
28. aprīlī plkst. 18 Mārupes Kultūras namā notiks «Grupas «Keksi» muzikālais skudrupūznis 2012». Koncerts notiks Latvijas tūres ietvaros. Pēdējā gada laikā sadarbības rezultātā ar lietuviešu dziedātāju Aļģirdu Šuminsku «Keksi» sagatavojuši jaunu programmu, ar kuru saņēmuši publikas atzinību kā viena no labākajām rock'n'roll grupām Baltijā. Grupu vada leģendārais Latvijas muzikants Aleksandrs Sircovs, kura segvārds ir Muravejs.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Mauglis. Mārtiņš Brauns un «Sīpoli»»

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 19 Valmieras Kultūras centrā, atzīmējot leģendārās Jaunatnes teātra muzikālās izrādes «Mauglis» 30 gadu jubileju, komponists Mārtiņš Brauns un grupa «Sīpoli» aicinās uz koncertuzvedumu «Mauglis. Mārtiņš Brauns un «Sīpoli»», kas ļaus atgriezties 1982. gadā megahitu statusu iekarojušo melodiju pasaulē – «Mērkaķu dziesma» («Jauna ēra»), «Vilkumātes dziesma», «Viena asins» u.c. Koncertuzvedums domāts tiem, kuri vēlas vēlreiz redzēt un dzirdēt tautā iemīļotās Mārtiņa Brauna dziesmas paša autora un viņa grupas «Sīpoli» izpildījumā!

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Knīpas un knauķi»

FOTO: Publicitātes foto
29. aprīlī plkst. 14 Ropažu Kultūras centrā savu pavasara koncerttūri «Mūsu mammai un tētim» turpinās bērnu vokālā studija «Knīpas un knauķi». Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas «Knīpas un knauķi» grupas «Cīrulīši», «Bezdelīgas», «Zīlītes» un «Urdaviņas» (vadītājas - Edīte Putniņa, Sanita Sējāne un Jonita Štoma) uzstāsies kopā ar solistiem un mūziķiem Andri Sējānu, Robertu Rasu, Anriju Grinbergu un Leonu Sējānu, kā arī ar video zīmējumu māksliniecēm Margrietu Dreiblati un Ievu Putniņu. Koncerta režisors - Valters Sīlis.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

Raimondu dienas koncerts

FOTO: Mārtiņš Otto / TVNET
29. aprīlī – visu Raimondu vārda dienā – plkst. 18 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks tradicionālais Raimondu dienas koncerts. Maestro Raimonds Pauls savā vārda dienā uz skatuves pulcēs vēl divus muzikālos Raimonda vārda īpašniekus - mūziķi Raimondu Petrauski un LNSO pirmo vijoli Raimondu Ozolu, kā arī aktierus Ditu Lūriņu, Mariju Bērziņu, Madaru Botmani, Mārci Maņjakovu, Voldemāru Šoriņu, Gundaru Grasbergu, Mārtiņu Eglienu, Juri Jopi, plus mūziķus Māri Briežkalnu, vokālo trio «Limonāde» un Andri Grunti. Koncerta režisors - Voldemārs Šoriņš. Koncerta pirmā daļa tiks veltīta Paula jaunajai instrumentālajai programmai, bet otrajā kopā ar aktieriem tiks izpildītas jau sen labi zināmas dziesmas.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Laura Polence Project»

FOTO: Publicitātes foto
29. aprīlī plkst. 19 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes 101a) uzstāsies etnodžeza apvienība no Amsterdamas - «Laura Polence Project». Grupa sevi pieteica pagājušā gada vasarā, kad ar pirmo koncerttūri viesojās Latvijā un uzstājās gan Saulkrastu džeza festivālā, gan Ģertrūdes ielas teātrī, gan citviet. «Laura Polence Project» muzicē Amsterdamas Mākslu augstskolas džeza nodaļas maģistranti – vieni no spilgtākajiem jaunajiem Latvijas džeza mūziķiem - Laura Polence (vokāls) un Matīss Čudars (ģitāra), kā arī Breno Viricimo (kontrabass) no Brazīlijas un Vernons Čatleins (perkusijas) no Karību valsts Kurasao. Apvienība izveidojusies 2011. gadā. Koncertā 29. aprīlī «Laura Polence Project» prezentēs savu jauno latviešu tautas mūzikas programmu, kā arī atskaņos Lauras Polences oriģinālkompozīcijas.

Biļetes bezrindas.lv.

PIRMIZRĀDES UN VIESIZRĀDES

«Kapuces»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 19 «Club Kino» (K. Barona 31) tiks spēlēta režisora Gundara Silakaktiņa iestudētā Andželas Betzīnas skarbā sociālā drāma «Kapuces». Austrāliešu dramaturģe Andžela Betzīna drāmu «Kapuces» («Hoods») sākotnēji orientēja tieši uz tīņu auditoriju, frustrējošās tēmas - vardarbību ģimenē, nabadzību un neiecietību - izspēlējot pusaudžiem pazīstamajā datorspēļu estētikas un komunikācijas noteikumu tradīcijā. Toties režisors Gundars Silakaktiņš populāro lugu ir trāpīgi lokalizējis, paplašinot auditorijas robežas un aicinot uz globālo netaisnību un trūkuma izraisītajām dusmām sabiedrībā paskatīties ar lecīgu, bet nemoralizējošu vietējā mikrorajona tīņu acīm. Spožo aktieru duetu, Baibu Geķi (Leļļu teātris) un Daini Grūbi (Dailes teātris) īpaši šai izrādei trenējis jaunais horeogrāfs Kārlis Božs, bet spēles audiovizuālo vidi iekārtojuši arhitekts Vents Vīnbergs, gaismu mākslinieks Harijs Zālītis un skaņu režisors Edgars Skraģis.

Biļetes kopaletak.lv.

«The Second City» un RIT improvizācijas šovs

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 20 «Splendid Palace» notiks «The Second City» un Rīgas Improvizācijas teātra improvizācijas šovs. «The Second City» ir improvizācijas žanra populārākais un lielākais zīmols no ASV ar 50 gadu vēsturi, ar teātriem Čikāgā, Toronto un četrām starptautiski ceļojošām trupām. Grupai ir mācību centri Losandželosā, Čikāgā un Toronto, kuros katru gadu mācās apmēram 13 000 studentu. «The Second City» sagatavo augstākās raudzes komiķus ASV teātriem un mediju industrijai. Šovā «Splendid Palace» «The Second City» piedāvās latviešu skatītājiem saspēli ar RIT aktieriem. Izsmalcināti raksturi, spraigas attiecības gluži kā zem palielināmā stikla, šarmants naivums mijiedarbībā ar karmisku nolemtību. Uzvar spontanitāte. Skatītāju ieteiktas ainas... Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā. Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies arī bārs.

Biļetes «Biļešu servisa» kasēs vai bilesuserviss.lv.

«Balkona ragneši»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 19 Berģu Kultūras namā notiks viesizrāde «Balkona ragneši», kurā piedalīsies Nacionālā teātra aktieri Zane Jančevska, Mārtiņš Brūveris un Voldemārs Šoriņš (viņa vietā var tēlot arī Kārlis Anitens), Dailes teātra aktieris Juris Kalniņš un neatkarīgā teātra «Kabata» aktrise Aīda Ozoliņa. Komēdija vēsta par situāciju, kad vīrs negaidīti atgriežas mājās un sastop sievu kopā ar puskailu mīļāko. Pēcāk no kaimiņu dzīvokļa caur balkonu ierodas vēl viens puskailais... Austriešu dramaturgs Herberts Bergers tipiski anekdotisku gadījumu ietērpis asprātīgos, negaidītu sižetisku pavērsienu virpuļos, pievienojis krāsainus dialogus un noved lugas varoņus līdz atziņai - ja esi neuzticīgs savam vistuvākajam cilvēkam, esi gatavs, ka viņš atbildēs ar to pašu.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Puse no sirds»

FOTO: Publicitātes foto
27. aprīlī plkst. 19 Bauskas Kultūras centrā un 29. aprīlī plkst. 17 Saulkrastu novada kultūras namā «Zvejniekciems» notiks jaunās izrāžu apvienības «Panna» izrādes «Puse no sirds». Šajā izrādē aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš iejūtas tipiska latviešu laulātā pāra attiecībās, ko dzīve piespiež doties prom no valsts, bet vēlāk atgriezties – vienam pie otra un Latvijā. Izpētījis vīrieša lomu ģimenē izrādē «Tētis» un sievietes intīmo zonu bilanci izrādē «Tāda es esmu», režisors Juris Rijnieks un dramaturģe Aiva Birbele kopā ar aktieriem Zani Daudziņu un Aldi Siliņu piedāvā šo komēdiju.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Zaldāta stāsts»

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 15 Siguldas koncertzāle «Baltais flīģelis» klasiskās mūzikas un teātra mākslas cienītājus aicina iepazīt komponista Igora Stravinska muzikāli dramatisko kamerdarbu «Zaldāta stāsts». Uzvedumā piedalīsies aktieri Rihards Lepers, Artūrs Krūzkops, Maija Doveika un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi: Tatjana Ostrovska (vijole), Jānis Semjonovs (fagots), Mārtiņš Circenis (klarnete), Kristaps Pētersons (kontrabass), Andris Ābelīte (trompete), Kaspars Majors (trombons) un Elīna Endzele (perkusijas). Diriģents: Andris Vecumnieks. «Zaldāta stāsts» ir mazliet baisa, bet asprātīga parodija par krievu tautas pasakās bieži sastopamo zaldātu, kurš velnam iemaina dvēseli pret laicīgiem labumiem.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Ragana»

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 17 Ādažu Kultūras centrā notiks Liepājas teātra viesizrāde «Ragana». Tajā aktieri Inese Kučinska, Egons Dombrovskis un Kaspars Gods izdzīvos kaislības senlaiku garā. Iestudējumu veidojis režisors Dž.Dž.Džilindžers – tas izpelnījies gan skatītāju mīlestību, gan kritiķu atzinību. Izrāde tikusi nominēta «Spēlmaņu nakts» balvai piecās nominācijās. Par Sievas lomu Inese Kučinska saņēmusi gan 2010./2011. gada Spēlmaņu nakts balvu, gan «Nordea» bankas lielā skatītāju balsojuma balvu nominācijā «Gada aktrise». Šajā balsojumā iestudējums atzīts arī par pagājušās sezonas labāko izrādi. Lugas un izrādes centrā izvirzīta sieviete, viņas apzinātās un neapzinātās vēlmes. Spilgti tiek atklāts, kas notiek ar cilvēku, kad viņš nokļuvis kaislību varā. Izrādes veidotāji akcentējuši – noteiktos apstākļos jebkurā sievietē var pamosties ragana.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

«Dzejnieki. Nakts. Bohēma»

FOTO: Publicitātes foto
28. aprīlī plkst. 19 Ikšķiles Tautas namā notiks muzikālā izrāde «Dzejnieki. Nakts. Bohēma». To režisējusi Raimonda Vazdika, kura pati arī piedalās izrādē kopā ar Ievu Pļavnieci, Ilzi Grunti un Arnoldu Kārkli. Dzejnieku bohēmas naktī būs iespēja virtuāli doties ciemos pie I. Ziedoņa, O. Vācieša. J. Petera, M. Zālītes, M. Čaklā un M. Melgalva. Tiks spēlētas skaistākās un smeldzīgākās M. Brauna, I. Kalniņa, V. Pūces, R. Paula, J. Kulakova, U. Stabulnieka u.c. autoru dziesmas ar jau minēto dzejnieku tekstiem. Tāpat tiks stāstīti reāli un anekdotiski nostāsti iz mākslinieku dzīves.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

RĪGAS KLUBOS UN KROGOS

«Alā» (Smilšu 16) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies «Folkvakars», bet 28. aprīlī plkst. 21 «Pingvīnu cirks».

«Aptiekā» (Mazā Miesnieku 1) 28. aprīlī spēlēs DJ Kārlis Dagilis.

«Baronā» (K. Barona 108) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies «Romiros».

Bites blūza klubā (Dzirnavu 34a) 27. un 28. aprīlī plkst. 22 uzstāsies amerikāņu/zviedru dziedātāja un taustiņinstrumentāliste Joyce Hurley kopā ar «Bite's Blues Band».

«Bubamara» (Audēju 8) 27. aprīlī plkst. 22.30 uzstāsies «Persiku raķetes» un spēlēs DJ Susis, bet 28. aprīlī plkst. 21.30 uzstāsies «Adamsu famīlija» un spēlēs DJ duets Māris Balodis un Imants Koķis.

«Coco Loco» (Pēterbaznīcas 17) 27. aprīlī spēlēs DJ Carlo, 28. aprīlī Mixmaster Raitis, bet 29. aprīlī DJ duets Toms Grēviņš un Uldis Rudaks.

«Cuba Cafe» (Jauniela 15) 27. aprīlī spēlēs Mixmaster AG, bet 28. aprīlī DJ Roberts Gobziņš.

«Četros baltos kreklos» (Vecpilsētas 12) 27. aprīlī plkst. 23 uzstāsies «Z-Scars» un spēlēs DJ Andis Miezītis, bet 28. aprīlī spēlēs DJ Andis.

«Depo» (Vaļņu 32) 27. aprīlī uzstāsies krievu punk/hardcore grupa «Distress», kā arī «Defectives» un «9Horizon», spēlēs DJ Guntis, bet 28. aprīlī DJ Mārtiņš.

«I Love You» (Aldaru 9) 27. aprīlī spēlēs DJ Kārlis Dagilis, bet 28. aprīlī DJ duets «Rock the Dance».

«Latvijas 1. Rokkafejnīcā – Reiterna namā» (Mārstaļu 2/4) 27. aprīlī plkst. 23 uzstāsies «Tumsa», bet 28. aprīlī plkst. 23 Edijs Šnipke un Māris Elksnis.

LMA Studentu klubā (Raiņa 23) 27. aprīlī plkst. 23 uzstāsies «The Briefing».

«Ļeņingrad» (Kalēju 54) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies alternative rock grupa «Sweat Deals on Wheels» un spēlēs DJ ShahS («BalkanSka Muffia»), bet 28. aprīlī DJ Ma.Be.

«Melnajā piektdienā» (Brīvības 193c) 28. aprīlī plkst. 22 notiks elektroniskās mūzikas pasākums «Synesthesia», kurā uzstāsies m1dlet, Uran (abi no Lietuvas), Synthetic Violence un Fistingkorr, kā arī spēlēs dīdžeji Haze (Lietuva), Para-noir, Blacksun, Special un Grinder, bet 29. aprīlī plkst. 19 notiks konkursa «Wacken Metal Battle 2012» fināls, kurā piedalīsies grupas «Amelia the Murderer», «Breaking the Waves», «Dirty Lane», «Kiss of the Dolls», «Rebel Riot» un «Opifex», kā arī uzstāsies pagājušā gada uzvarētāji «Sacramental», pasākumu vadīs DJ Deathperado.

«Merlin» (Maskavas 4) 27. aprīlī plkst. 20 uzstāsies «Igor Novikoff Band», bet 28. aprīlī plkst. 20 pianists Ritvars Knese.

«Nabaklab» (Z. A. Meierovica 12) 27. aprīlī notiks pasākums «Surf'n'Reggae Night», kurā uzstāsies «Bombillaz» (Igaunija), «B-Sea Surfers» un Lady Krii («Crystral Soundsystem»), kā arī spēlēs dubstep/jungle DJ projekts «Drum'n'Brothers» (Itālija), bet 28. aprīlī uzstāsies «The Velvet Supernova» un «Pyro Trees», kā arī spēlēs DJ Dub:ra.

«Pie Labvēlīgā tipa» (Raiņa 21) 27. aprīlī notiks DJ cīņas, kurās piedalīsies DJ Jax un DJ Johansons, bet 28. aprīlī spēlēs DJ Ģirts Lūsis un DJ Jax.

«Pulkvedim neviens neraksta» (Peldu 26/28) 27. aprīlī spēlēs DJ Artis Volfs un Mixmaster Raitis, bet 28. aprīlī notiks pasākums «Depeche Mode Re:mix», kurā spēlēs DJ Dominatrix (Vācija), DJ Vital un DJ Edex Lee.

«Ribs & Rock» (Grēcinieku 8) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies «Mitrokhin's Band», bet 28. aprīlī plkst. 21 Valdis Indrišonoks.

«Steiku haosā» (Audēju 2) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies Marčello, bet 28. aprīlī plkst. 21 «The Blues Gang».

«Steiku haosā» (Meistaru 25) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies «The Blues Gang», bet 28. aprīlī plkst. 21 Marčello.

«Sunny Melody» (Brīvības 199c) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies Kaža.

«Ziggy» (Maskavas 12/2) 27. aprīlī plkst. 21 uzstāsies «Kiss of the Dolls», «Nasta», «MG Taizels» un «Sacramental», bet 28. aprīlī plkst. 21 notiks «Pavasara nakts karnevāls», kurā uzstāsies «Apēdājs», «Nighttales» un «Dark Nexus», kā arī spēlēs dīdžeji Sheaxpears, Sinisters un Soljarka..

JAUNUMI RĪGAS KINOTEĀTROS

FOTO: Publicitātes foto
«Citadele» (13. janvāra 8) no 27. aprīļa sāks demonstrēt trilleri «Krauklis» («The Raven»), romantisko drāmu «Talismans» («The Lucky One»), asa sižeta filmu «Trakās brīvdienas» («How I Spent My Summer Vacation (Get the Gringo)») un mūziklu «Ielu dejas: 2012 3D» («SreetDance 2»). 29. aprīlī plkst. 18 tiks demonstrēts Maskavas Lielā teātra balets «Gaišais strauts».

«Multikino» (Mūkusalas 71) no 27. aprīļa sāks demonstrēt filmas «Talismans» un «Ielu dejas: 2012 3D».

«Cinamon» (Brīvības 372) no 27. aprīļa sāks demonstrēt filmas «Krauklis», «Talismans» un «Ielu dejas: 2012 3D».

«Splendid Palace» (Elizabetes 61) 27. aprīlī notiks avangarda filmu pasākums «Dienas - Nakts sapņi», kura laikā tiks demonstrētas Vācijas, Francijas, Spānijas, Somijas un ASV avangarda filmas. Tas sāksies Mazajā zālē plkst. 18 un pēc tam turpināsies Lielajā Zālē no plkst. 22 līdz pat 8 rītā. Bezmaksas ieeja.

«K. Suns» (Elizabetes 83/85) 27., 28. un 29. aprīlī plkst. 18.30 Dāņu kino klasikas programmas ietvaros piedāvās attiecīgi drāmas «Bads» («Hunger»/»Sult»), «Babetes svētki» («Babette's Feast»/»Babettes gæstebud») un «Eiropa» («Europa»/»Zentropa»).

PAR VĒL CITĀM IZKLAIDES IESPĒJĀM VAR UZZINĀT TVNET PASĀKUMU AFIŠĀ UN NOTIKUMU SADAĻĀ. IKVIENS AICINĀTS KOMENTĀROS IETEIKT VĒL KĀDU PASĀKUMU, KONCERTU VAI IZRĀDI ŠAJĀ NEDĒĻAS NOGALĒ!

Mārtiņš Brauns Saldus Madara Botmane Egils Melbārdis Zane Jančevska Aldis Siliņš Toms Grēviņš Depeche Mode Raimonda Vazdika Kārlis Anitens Marija Bērziņa Zane Daudziņa Uldis Rudaks Roberts Gobziņš Raimonds Pauls Ieva Pļavniece Maija Doveika Dž. Dž. Džilindžers Intars Busulis Rihards Lepers Liepājas Simfoniskais orķestris Leļļu teātris Rīgas dome Dailes teātris Nabaklab Pulkvedim neviens neraksta I Love You
3 Komentāri