RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļvedis: Pārdaugavas balle, Bērnu pasaule, Pagalma svētki, Karosta u.c.

TVNET 4
  • Raksts
  • Video
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Šonedēļ brīvdienu ceļvedis piedāvā plašu programmu kā Rīgā, tā citās Latvijas pilsētās, kur tiek atklāta sezona vai iedzīvotāji pošas pilsētas svētkiem. Arī mūzikas cienītājiem plašas iespējas apmeklēt koncertus. Nedēļas jaunums - Pagalma svētki Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, tie notiks pirmo reizi.

PASĀKUMI

Pārdaugavas svētki

FOTO: Publicitātes foto
25.maijā pirmo reizi arī Kalnciema kvartāls svinēs Pārdaugavas svētkus, piedāvājot izglītojošu un izklaidējošu programmu visas dienas garumā Pārdaugavas iedzīvotājiem un viesiem. Pārdaugavas svētki tradicionāli noris arī Arkādijas parkā (12.00-23.00).

Plašāku Pārdaugavas svētku ceļvedi meklē rītdien TVNET.

Unikāls pasākums – «Pagalma svētki»

FOTO: Publicitātes foto
Pavasara plaukumā, 25. maijā, no plkst. 12.00 līdz 18.00, Rīgas centrā, Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, dzims jauns, unikāls pasākums – «Pagalma svētki». Trīs mākslas augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija – ar saviem draugiem sanāks kopā, lai svinētu radošumu un rastu prieku, līdzdarbojoties un daloties prasmēs un domās. Visas dienas garumā kopā ar māksliniekiem varēs darboties un paust savas idejas dažādās brīvdabas darbnīcās, plenērā apkārtējā parka teritorijā un muzikālajās performancēs. Būs arī ekskursijas, kas vedīs visam cauri un sniegs informāciju par notiekošo. Esošie studenti, absolventi un viņu radošie draugi demonstrēs gan akadēmiju sienās iegūtās zināšanas, gan pašu jaunatklājumus.

Siguldas Novada svētki

FOTO: Publicitātes foto
Piektdien, 24.maijā, no plkst. 18.00-24.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā notiks ID karšu divu gadu jubilejas nakts, kurā Siguldas novadā deklarēto identifikācijas (ID) karšu īpašniekiem būs iespēja saņemt īpašus nakts piedāvājumus un piedalīties aktīvā spēlē ar zīmogu krāšanu un izlozē par dažādām balvām. Par pasākuma atmosfēru dzelzceļa stacijas laukumā rūpēsies Siguldas jaunie mūziķi - grupas «White Band» un «Double faced Eels», bet DJ Ģirts Lūsis gādās par jautrību, pozitīvām emocijām un populāru melodiju virpuli. Sestdien, 25.maijā, Svētku laukumā notiks novada ļaužu dižošanās ar savu amatu un talantu. Uz Siguldu ar savām dižošanās sētām sabrauks visi trīs novada pagasti, līdzi vedot arī savus dejotājus, dziedātājus un teātra spēlētājus, amatniekus, ražotājus, kuri visas dienas garumā priecēs skatītājus Svētku laukumā. Tur notiks arī dažādas sporta aktivitātes un Zaļā punkta distances spēle. Svētku laukumā plkst. 13.00 ikviens aicināts piedalīties starptautiskajā «Soap Bubbles!» (tulkojumā no angļu valodas - ziepju burbuļi) festivālā. Plkst. 19.00 notiks tradicionālais Svētku gājiens no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Jaunās pils dārzam.

Saulkrastu sezonas atklāšanas pasākums

FOTO: Publicitātes foto
Visi gaidīti sestdien, 25.maijā, uz Saulkrastu vasaras sezonas atklāšanas sarīkojumu «Ieripo Saulkrastu vasarā!» Jau no plkst. 8.00 Saulkrastu centrā, Bīriņu ielā, visus aicinās pavisam īsts tirgus, bet plkst. 16.00 pie Velomuzeja (laukumā pie kafejnīcas «Neibāde») visus tos, kuri vēlas piedalīties velobraucienā, aicinās staltais Kapteinis (Gints Andžāns) un radošā apvienība «Seasidefeeling» un Saulkrastu Velosipēdu muzejs. Darbosimies radošajās darbnīcās, kur ikviens varēs izveidot pats savu lomu, sportiskās aktivitātēs ievingrināt rokas un kājas, kā arī saposties braucienam atbilstošos tērpos (ievērosim vienotu jūrnieku un retro stilu!). Plkst. 17.30 dosimies kopīgā velobraucienā, kura moto šogad ir «Vedam lomu!». Plkst. 18.00 sezonas atklāšanas svinības turpināsies Saules laukumā - vakaru ieskandinās Normunds Rutulis, iedejos mūsdienu deju grupa «Buras» un košāku darīs Aija Vītoliņa (Amber) un Aija Andrejeva ar pavadošo sastāvu. Plkst. 23.00 īsts pludmales salūts veclaiku stilā, pēc tam ballīte turpināsies!

Pārgājiens ap Papes ezeru

FOTO: Publicitātes foto
25. maijā jau piekto reizi viesu nama «Pūķarags» saimnieki aicina visus aktīvās atpūtas cienītājus piedalīties pārgājienā apkārt Papes ezeram. Pārgājiena garums ir 26 km, un tas laika ziņā aizņems aptuveni 9 stundas. Tādēļ ikviens pārgājiena dalībnieks aicināts parūpēties par pusdienu maizītēm garajā ceļā un termosu ar siltu tēju. Viesu nama saimnieki Inta un Gundars Vītoli savukārt parūpēsies par to, lai pēc pārgājiena visus sagaidītu relaksācija silti izkurinātā pirtiņā ar bērzu pirtsslotām, ar kurām aizdzīt pārgājiena laikā uzkrāto nogurumu un auksto ziemu un atbrīvot vietu pavasarim. Visi, kas vēlas pavadīt dienu brīvā dabā, laipni aicināti pulcēties 25.maijā plkst. 9:00 viesu namā «Pūķarags», Papē.

Karosta atver durvis

FOTO: Publicitātes foto
Svētdien, 26. maijā, pulksten 11:00 pie Karostas cietuma sāksies gida vadīta ekskursija ar autobusu pa Karostas vēsturisko centru. Dalība ekskursijā ir bez maksas. 16. jūnijā paredzēta ekskursija uz «Tosmares kuģubūvētavu». Karostas kuģu remonta darbnīca tika dibināta 1900. gadā, un ir viena no vecākajām Baltijas jūras reģionā. Tā ilgstoši bija viena no galvenajām jūras kara flotes remonta bāzēm Baltijas jūrā. Jau pērn projekta «Karosta atver durvis» ietvaros tika organizēta ekskursija uz «Tosmares kuģubūvētavu». 21. jūlijā notiks ekskursija uz mazāk zināmu Karostas nocietinājumu daļu – fortu līniju, kas izbūvēta gar Cietokšņa kanālu, tajā skaitā arī uz redānu. Šogad Lielās talkas ietvaros pēc Karostas glābšanas biedrības iniciatīvas, piedaloties Latvijas Bruņotajiem spēkiem un Reformu partijas biedriem, redāns tika pārbaudīts un attīrīts no gružiem.

Tā kā vietu skaits grupā ir ierobežots, ekskursijai jāpiesakās iepriekš pa tālruni 26369470, ekskursijas ilgums – aptuveni 2 stundas.

Bērnu pasaule un Kas te? Es te!

FOTO: Publicitātes foto
No 24. līdz 26. maijam Ķīpsalā mutuļos enerģija, patīkama kņada un bērnu smiekli, jo notiks Latvijas aizraujošākais notikums bērniem un vecākiem «Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā 2013». Atraktīvi burvju triki, izzinoši eksperimenti, attīstošas spēles, mākslas un rokdarbu nodarbības, meistarklases, aizraujošas sacensības un stafetes, asprātīgi konkursi, viktorīnas... - tās ir tikai dažas no aktivitātēm, kuras varēs pamēģināt «Kas te? Es te!» hallē. Lasi vairāk par to, ko pasākt izstādē, te:

Pirmo reizi Rīgā notiks vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde

FOTO: LETA
Jau 25. maijā Rīgā pirmo reizi norisināsies vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde un aizraujošs drošības festivāls ģimenēm ar bērniem «Piedzīvojumu vasara 2013». Festivāls notiks Rīgā, Kronvalda parkā, un tā apmeklētājiem būs unikāla iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar drošas vasaras pavadīšanas ieteikumiem, kā arī ar drošības dienestu darbu. Pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās, pie Valsts policijas koledžas un Robežsardzes darbiniekiem varēs iemēģināt roku šaušanā pa mērķi un uzzināt, kā rīkoties, nonākot saskarsmē ar ieročiem, kā arī būs iespēja aplūkot un paturēt rokās policijas un robežsardzes tehniku un specaprīkojumu. Tāpat būs iespēja arī noņemt savus pirkstu nospiedumus un veidot pēdu atlējumus kopā Kriminālistikas pārvaldes darbiniekiem.

Centrāltirgus sakņu paviljonā atklās fotoizstādi «Stāsti. Pieturzīmes»

FOTO: Publicitātes foto
24.maijā plkst. 13.00 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā notiks fotoizstādes «Stāsti. Pieturzīmes» atklāšana. Izstādē būs apskatāmas četru jaunākās paaudzes Latvijas fotogrāfu Māra Morkāna, Jāņa Saliņa, Anša Starka un Andreja Strokina darbi, kuros katrs no tiem atspoguļojis sev interesējošās tēmas Centrāltirgū sev iemīļotākajā žanrā un tehnikā. Centrāltirgū jau kopš tā atklāšanas – 1930.gada – ik dienu iepērkas desmitiem tūkstoši cilvēku, tirgojas vairāk nekā 3000 tirgotāju – katrs ar savu stāstu, pieredzi, prasmēm un humora izjūtu. Tieši tirgū var redzēt, kā dzīvo cilvēki, kādas ir valsts tradīcijas un kultūra. Fotoizstādi, kurā izstādītas šā gada pavasara mēnešos tapušās fotogrāfijas, ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt Centrāltirgus sakņu paviljonā no 24.maija līdz 21.jūnijam katru dienu no plkst. 8.00 līdz 18.00.

KONCERTI

Tunisiešu džeza mūziķis, dziedātājs Dafers Jusefs Siguldā

FOTO: Publicitātes foto
Piektdien, 24.maijā, plkst. 20 koncertzālē «Baltais flīģelis» projekta «Alternatīvais flīģelis» ietvaros muzicēs džeza mūziķis, arābu mūzikas instrumenta ūda spēles virtuozs, unikālas balss īpašnieks, dziedātājs Dafers Jusefs (Dhafer Youssef). Kopā ar Daferu Jusefu muzicēs starptautiska mūziķu apvienība - igauņu pianists Kristjans Randalu, kontrabasists Fils Donkins no Lielbritānijas un francūzis, sitaminstrumentālists Šanders Sardjoe. Dziedātājs un ūda spēles virtuozs no Tunisijas Dafers Jusefs ir viens no harismātiskākajiem un hipnotiskākajiem māksliniekiem pasaulē. Jusefa izpildītajai mūzikai piemīt mistiska nokrāsa, ko piešķir mākslinieka iespaidīgā balss.

LNO piedāvās izsmalcinātu kamermūzikas vakaru

FOTO: Publicitātes foto
Latvijas Nacionālā opera (LNO) piektdien, 24.maijā, Beletāžas zālē klausītājiem piedāvās pavasarīgi izsmalcinātu kamermūzikas koncertu, informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena. Koncertu gatavo LNO orķestra mūziķi - čelliste Diana Ozoliņa, flautiste Guna Paula un klarnetists Mārtiņš Circenis kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, kuriem pievienojušies situminstrumentālisti Edgars Saksons no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andrejs Puškarevs no «Kremerata Baltica». Koncerts LNO sāksies plkst. 19.

«Tabakas fabrikā» kora «Kamēr» vēja dziedājumi

FOTO: Publicitātes foto
Jauniešu koris «Kamēr» bijušās «Tabakas fabrikas» telpās piedāvās komponista Džona Lutera Adamsa uzvedumu «Svētā vēja dziedājumi», ko iestudē Berlīnē un citviet Eiropā strādājošā režisore Margo Zālīte. Uzvedums top, sadarbojoties korim «Kamēr» un kora mākslinieciskajam vadītājam Jānim Liepiņam ar jauno režisori Zālīti, informē kora direktore Kristīne Zvirbule. Uzvedums notiks 25. un 26. maijā plkst. 21.30 «Tabakas fabrikas» ceturtā stāva zālē.

Rīgā uzstāsies «Lento» un «The Samuel Jackson Five»

FOTO: Publicitātes foto
Kaņepes kultūras centrā 25.maijā ar savu pirmo un pagaidām vienīgo koncertu Latvijā viesosies instrumentālās ģitārmūzikas kolektīvs «Lento» no Itālijas un «The Samuel Jackson Five» no Norvēģijas. Abi no patlaban ievērojamākajiem žanra kolektīviem Eiropas ziemeļos un dienvidos apvienojušies kopīgā turnejā gan tādēļ, lai turpinātu atzīmēt pagājušogad izdotos jaunākos studijas veikumus - «The Samuel Jackson Five» ceturto, bet «Lento» trešo albumu «Anxiety Despair Languish», gan tāpēc, ka abus vieno kopīga izdevniecība «Denovali Records».

IZRĀDES

Liepājas teātris uz Rīgu ved Remarka «Trīs draugus»

FOTO: Publicitātes foto
Kā ik pavasari, arī šogad Liepājas teātris viesosies Rīgā – 26. un 27. maijā Nacionālajā teātrī būs iespējams noskatīties Valda Lūriņa režisēto stāstu par kādu mīlestību «Trīs draugi». Ē.M. Remarka stāstu par patiesu mīlestību un īstu draudzību viņam uz skatuves palīdzējuši izstāstīt komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina un scenogrāfs Aigars Ozoliņš. Izrādes centrā ir trīs jauni puiši, kas pārdzīvojuši karu, – Roberts (Sandis Pēcis – par šo lomu saņēmis «Spēlmaņu nakts» balvu nominācijā «Gada jaunais skatuves mākslinieks»), Gotfrīds (Edgars Ozoliņš) un Oto (Kaspars Kārkliņš), kas dienas vada, pelnot sev iztiku, strādādami auto darbnīcā, bet vakaros dodas uz kafejnīcu «Internacionāle», kur, dzerot rumu, cenšas aizmirst pārdzīvotās kara šausmas. Kad Roberta dzīvē ienāk Patrīcija (Anete Berķe), puišu draudzība neizjūk – tā kļūst tikai stiprāka. Patrīcija izmaina ne tikai Roberta, bet arī pārējo puišu dzīvi.

Nacionālais teātris uz Ventspili ved «Trīs vīrus kūrortā»

FOTO: Publicitātes foto
Ventspilī, Teātra namā «Jūras vārti» 26.maijā lielu skatītāju popularitāti ir iemantojuši Ēriha Kestnera «Trīs vīri kūrortā». Režisors Valdis Lūriņš, galvenajās lomās Voldemārs Šoriņš, Ivars Kļavinskis un Mārtiņš Egliens. Šīs izrādes atslēgas vārds ir «pasaka». Tas ir labestības caurstrāvots stāsts par labo miljonāru, kurš vēlas pavērot, kā cilvēki pret viņu izturēsies, nezinot viņa sociālo statusu. Tas ir arī stāsts par trūcīgo, bet talantīgo jaunekli Frici, kurš gūst panākumus, jo tiek novērtēts viņa talants un krietnums. Izrādē ir skaista mīlestība no pirmā acu uzmetiena, neraugoties uz to, ka jauneklis ir nabags, bet meitene - miljonāra vienīgā meita. Labais uzvar, bet «ļaundari» saņem sodu.

Lomās: Voldemārs Šoriņš, Ivars Kļavinskis, Mārtiņš Egliens, Zigurds Neimanis, Egils Melbārdis, Sanita Pušpure, Dita Lūriņa, Dace Bonāte, Ilze Rudolfa, Mārcis Maņjakovs, Gundars Grasbergs, Marija Bērziņa, Inga Misāne, Juris Jope, Valdis Zilveris.

Siguldā atkal notiks bērnu mūzikas festivāls «Izlaidums Brīnumskapī»

FOTO: Publicitātes foto
Turpinot pagājušajā gadā veiksmīgi sākto pasākumu, arī šogad Siguldā tiks organizēts bērnu mūzikas festivāls «Izlaidums Brīnumskapī», kas notiks jau 26.maijā. Bērnu mūzikas festivāls «Izlaidums Brīnumskapī» dienas garumā Siguldas pils estrādē ar dažādiem pasākumiem piedāvās svinēt vasaras sākumu. Programmā iecerēts Siguldas bērnu koncerts, tikšanās ar «Brīnumskapi» un tā viesiem, kā arī gaidāmas citas aktivitātes.Svētku programma sāksies plkst. 12. Festivālā viesosies mūziķi Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Baiba Vanaga, Roberts Rasa, bērnu grupa «Knīpas un knauķi», kā arī citi.

Unikāls muzikālo strūklaku koncertšovs «Satikšanās pilsētā»

FOTO: Publicitātes foto
Šo svētdien, 26. maijā, plkst. 22:00 Jelgavā, pilsētas svētkos, Jelgavas pils pagalmā norisināsies pirmais muzikālo strūklaku koncertuzvedums «Satikšanās pilsētā», kas šovasar apceļos Latvijas lielākās pilsētas. Tas ir vienīgais lielākais muzikālo strūklaku šovs Baltijā, kas īpaši veidots kā koncertuzvedums, kur uz vienas skatuves debesīs traucošas strūklaku šaltis sadejo ar dziedātājiem un dejotājiem. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja vērot multimediālo koncertuzvedumu par mūziku un mīlestību ar Latvijā unikālu muzikālo strūklaku šovu uz speciāli būvētas skatuves, uz kuras kāps rokmūziķis Atis Ieviņš, kurš publiku pārsteidz ne tikai ar «dzelzs rīkli», bet arī milzu enerģiju un lielisku skatuves harismu, izcilā operdziedātāja ar plašu pieredzi ne tikai opermūzikā, bet arī popmūzikas un džeza žanrā - Ilona Bagele, kā arī šarmantie dejotāji Ieva Kemlere un Rolands Šteinbergs.

Rīgas Centrāltirgus Kremerata Baltica Ieva Kemlere Egils Melbārdis Agnese Egliņa Marija Bērziņa Aija Andrejeva Ilona Bagele
4 Komentāri