RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīdzinieku romantiskāko vietu TOP10, kur doties vērot saulrietu

TVNET 11
Foto: LETA

Par romantiskāko vietu, kur darba dienas vakaros un nedēļas nogalēs doties ar savu auto un vērot saulrietu, rīdzinieki ir atzinuši Ķīpsalas promenādi.

Tā liecina Bigbank veiktā Rīgas un Pierīgas rajonu iedzīvotāju aptauja. Lai vēl vairāk vairotu braukšanas prieku un smeltos idejas piektdienas un sestdienas vakaram, piedāvā TOP10 romantiskākās vietas Rīgā un tās apkārtnē, no kurienes paveras aizkustinoši pilsētas skati un fantastisks saulriets, kas zaigo māju jumtos, jūras viļņos un upes krastos.

10. vieta: Spīķeru kvartāls

FOTO: Publicitātes foto

Spīķeru kvartāls ir kas vairāk nekā ēku komplekss vēsturiskajā Rīgas centrā. Šodien Spīķeri ir laikmetīgās kultūras centrs ar gleznaino Daugavas promenādi. Adrese: Maskavas iela 6

9.vieta: Andrejsala

FOTO: Publicitātes foto

Pētersala-Andrejsala ir Rīgas pilsētas apkaime Ziemeļu rajonā, kurā ietilpst Rīgas pilsētas daļas Pētersala un Andrejsala. Pētersalas-Andrejsalas apkaime atrodas Rīgas centrā, Daugavas labā krasta dzelzceļa loka ZR daļā. Pa sauszemi tā robežojas ar Sarkandaugavas, Skanstes un Centra apkaimi, bet pa ūdeni tai ir robežas ar Spilves un Ķīpsalas apkaimēm. Pētersalas-Andrejsalas apkaimes robežas ir Daugava, Eksporta iela, Hanzas iela, Ganību dambis, dzelzceļš līdz Eksporta ielai, līnija no Eksporta ielas līdz Daugavai (Eksportosta).

8.vieta: Promenāde pie «Saules akmens» ēkas

FOTO: Publicitātes foto

Saules akmens (Swedbank Centrālā ēka) ir biroju augstceltne Pārdaugavā, Ķīpsalas apkaimē, Balasta dambī 1a. Ēkas apkārtnē apmēram 2 ha platībā tiek veidota visai sabiedrībai pieejama zaļā zona ar atpūtas vietām un pieeju Daugavas krastam. Ir nostiprināta Āgenskalna līča krasta līnija.

7.vieta: Lucavsala

FOTO: Publicitātes foto

Lucavsala ir sala Rīgas centrālajā Daugavas daļā, Zemgales priekšpilsētā. Lucavsala ir iekļauta Salas apkaimē. Sala Daugavā, kas vēl dažus gadus atpakaļ bija pilna ar pamestām dārza būdiņām, pēc sāktās labiekārtošanas ir kļuvusi par iecienītu atpūtas un peldēšanās vietu Rīgā.

6.vieta: Lauks pie lidostas «Rīga»

FOTO: Publicitātes foto

Starptautiskā lidosta «Rīga» ir lielākā lidosta Latvijā un Baltijas valstīs. Lidosta atrodas apmēram 13 kilometrus uz dienvidrietumiem no Rīgas centra, Mārupes novadā.

5.vieta: Zaķusalas krastmala

FOTO: Publicitātes foto

Zaķusalas Krastmala Rīgas ielu sarakstā ir no 19.gs. 80. gadiem, saukta arī par Krasta vai Krastmalas ielu. Kad salā tika nojaukta vēsturiskā apbūve, ielu pārdēvēja par A. Pelšes krastmalu, bet kopš 20.gs. 90.gadiem par Zaķusalas krastmalu.

4.vieta: 11.novembra krastmala

FOTO: Publicitātes foto

11.novembra krastmala vijas gar Daugavu – ikdienā maģistrālajā ielā ir dzīva satiksme, kas īpašos gadījumos tiek apturēta – tur norisinās gan valsts svētki, to skaitā Latvijas Neatkarības svinības 18.novembrī ar iespaidīgu salūtu, gan izklaidējoši pasākumi.

3. vieta: Doles sala

FOTO: Publicitātes foto

Doles sala ir bijusī lielākā sala Daugavas lejtecē, senās ārējās deltas rajonā. Tā atrodas Salaspils novada Salaspils pagasta dienvidrietumu daļā starp Ceļa Daugavu ziemeļaustrumos un Sauso Daugavu dienvidrietumos.

2. vieta: Mangaļsalas mols

FOTO: Publicitātes foto

Mangaļsala ir pirmā pilsētas daļa, ko šķērso visi jūras kuģi, ienākot Daugavā. Tieši no Mangaļsalas jūrā iestiepjas Mangaļsalas dambis jeb Austrumu mols, kas būvēts laika posmā no 1850. līdz 1861. gadam. Mangaļsalas piekrastes mežos atrodas Daugavas grīvas krastu fortifikācijas būvju kompleksa daļas.

1. vieta: Ķīpsalas promenāde

FOTO: Publicitātes foto

1,8 kilometru garumā no Vanšu tilta līdz Ķīpsalas galam gar Balasta dambi izveidotā vēsturiskā promenāde ir rīdzinieku visiemīļotākā saulrieta vērošanas vieta.

Eksports Swedbank Salaspils Lucavsala Spīķeri Lidosta Rīga Rīga Valsts svētki
11 Komentāri