Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apceļo Latviju! Krimuldas baznīca un Kubeseles dabas taka

  • Raksts
  • Video
Foto: skatkartes.lv

Skatkartes.lv foto projekts aizsācies kā bilžu albums ar citādu Latviju - tādu, kurā uzsvars nav likts uz tūrisma apskates objektiem, bet gan dzimtenes sajūtu, kāda, piemēram, rodas agrā rīta stundā uz miglaina lauku ceļa. Projekta mājaslapā var atrast kripatiņu vēstures, romantikas un pat mazpilsētu pagalmu šarmu. Projekta autors Ervīns Elliņš papildus vietu apskatei fotogrāfijās piedāvā arī doties līdzi dažās ekskursijās savos video blogos «Youtube» vietnē, parādot to, cik interesantas brīvdienas varbūt tepat Latvijā, ja uz tām pareizi paskatās. Lūk, viens video - par Krimuldas baznīcu un Kubeseles dabas takām.

Krimuldas baznīca, dibināta 1205. gadā pēc tam, kad lībiešu ķēniņš Kaupo atgriezās no Romas ar pāvesta Inokentija dāvanām – 100 zelta gabaliem, par kuriem priesteris Alobrands uzcēla Kaupo novadā Kubeseles baznīcu. Tā ir viena no vecākajām mūra baznīcām Latvijā.

FOTO: skatkartes.lv

Kubeseles ala atrodas netālu no Krimuldas baznīcas un mācītāja mājas, Runtiņupītes labajā krastā. Teika stāsta, ka šajā alā dzīvojis lībiešu virsaitis Runtiņš, tāpēc ala dažreiz saukta arī par Runtiņalu.

Kubeseles vai Runtiņa ala (2017. gada marts)
Kubeseles vai Runtiņa ala (2017. gada marts) FOTO: skatkartes.lv

www.skatkartes.lv

0 Komentāri