Šonedēļ skanēs bērnu un jauniešu folkloras svētki «Pulkā eimu, pulkā teku 2017»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka / LETA

5. un 6. maijā Valsts izglītības satura centrs aicina uz bērnu un jauniešu folkloras svētkiem «Pulkā eimu, pulkā teku 2017» (PEPT) Vecpiebalgas novadā. Šogad jau 33. reizi PEPT nacionālajā sarīkojumā satiksies bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. Ikviens aicināts iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma bagātību, baudot daudzveidīgu koncertu programmu.

PEPT ikgadēji ir veltīts kādai konkrētai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. 2017. gada tēma ir «Zinu, zinu tēva sētu». Dalībnieki visa mācību gada garumā ir piedalījušies reģionālajos sarīkojumos, mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas. Nacionālajā sarīkojumā bērniem un jauniešiem ir iespēja dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē. Svētku programma dalībniekiem piedāvā ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus Dzērbenē, Taurenē, Vecpiebalgā un tuvākajā apkārtnē.

Svētku atklāšanas koncerts notiks sestdien, 5. maijā, plkst. 11.00, Vecpiebalgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vecpiebalgas filiālē «Vēveri». Koncertā piedalīsies PEPT 2017. gada labākās folkloras kopas un individuālie izpildītāji. Plkst. 15.00 «Vēveros» pie vējdzirnavām notiks dalībnieku koncerts, kas ietver folkloras kopu individuālās programmas. Savukārt plkst. 18.00 vienlaicīgi trīs vietās notiks PEPT 2017 folkloras konkursu uzvarētāju koncerti - Dzērbenes baznīcā, Vecpiebalgas baznīcā, Taurenes kultūras namā. Svētdien, 6. maijā, svētkus noslēgs Novadu koncerts Dzērbenes Augstajā kalnā. Koncerta sākums plkst. 11.00.

«Pulkā eimu, pulkā teku» ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma - īpaši nemateriālā kultūras mantojuma - prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību - lietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros: bērni un jaunieši mācās dziesmas, dejas un rotaļas, šogad īpaši pievēršoties Vidzemes tradīcijām, jo nacionālais sarīkojums notiek Vecpiebalgas novadā, kas plaši pazīstams ar savām amatniecības tradīcijām, īpaši vilnas un linu apstrādes jomā, dažādām aušanas, ratiņu dreijāšanas iemaņām, ēku būvniecības un tirgošanās prasmēm.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu