Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļvedis: Muzeju nakts, LAMPA, kim?, Pārdaugavas svētki, reņģes, austeres u.c.

  • Raksts
  • Foto
Foto: PantherMedia/ScanPix

Siltais laiks ir klāt un vasaras vējš jau sāk spēlēties matos. Tāpēc noteikti saplāno savas brīvdienas apdomīgi, lai vari siltos vakarus baudīt pie dabas!

PASĀKUMI

Muzeju nakts 2017

Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku! Un vienlaikus pieminēsim «mūžīgi jauno» dzejnieku Veidenbaumu, kam apaļi 150! Muzeju naktī 20.maijā piedalīsies 172 muzeji un sabiedriskās organizācijas visā Latvijā. Muzeju nakts šogad Latvijā notiks 13. reizi.

http://muzeju-nakts.lv/

Jau rīt gaidi TVNET speciālo ceļvedi, kurp doties Muzeju naktī!

Arī šogad norisināsies Pārdaugavas svētki

FOTO: publicitātes
20. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiks Pārdaugavas svētki, kuros ar devīzi «Es radu Pārdaugavu» ikviens aicināts uz radošām darbnīcām, izstādēm, koncertiem, sportiskām aktivitātēm, atrakcijām, tirdziņu, kafejnīcām, zaļumballi un kopābūšanu zaļajā Pārdaugavā. 20. maijā plkst. 12.00 svētki tiks atklāti uz skatuves Arkādijas parka virsotnē, kur visu dienu notiks koncerti ar Pārdaugavas labāko radošo bērnu un jauniešu kolektīvu piedalīšanos. Plkst. 15.00 uz skatuves kāps īpašie viesi - Miltiņu ģimene ar koncertu «Izeju es Pārdaugavas ielās». Programmā Imanta Kalniņa, Arņa Miltiņa u.c. latviešu komponistu dziesmas izpildīs Arnis Miltiņš, Jānis Miltiņš, Ieva Miltiņa (Sutugova) u.c. No plkst. 19.00 īsta zaļumballe kopā ar grupu «Dakota» un «Lauku muzikantiem», kuru pirms tam plkst. 18.00 iesildīs zumbas maratons kopā ar «Zumba team Latvija» trenerēm. Īpaša programma gaidāma arī Ojāra Vācieša muzejā un tā dārzā, kur dienas garumā notiks teātra izrādes, bērnu un ģimeņu svētki «Astoņi kustoņi», dejas un rotaļas ar Ilgu Reiznieci, koncerti un radošas darbnīcas, un 23.15 nakts koncerts muzeja dārzā, kurā uzstāsies Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels.

Salacgrīvā notiks Otrais Reņģēdāju festivāls

FOTO: publicitātes
Salacgrīvā, Ostmalas laukumā 20.maijā plkst.10 notiks Otrais Reņģēdāju festivāls, informēja Reņģēdāju festivāla satura vadītājs Dzintris Kolāts. Festivālā būs iespējams baudīt un iepazīt reņģes, kā arī saņemt reņģes no tikko krastā piebraukušiem zvejniekiem. Notiks arī reņģu pavāru sacensības un būs iespēja apmeklēt amatnieku tirdziņu un vērot pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumus. Tāpat festivāla apmeklētāji varēs vērot dažādus paraugdemonstrējumus un apmeklēt Jūras spēku mīnu kuģi «Imanta», kurš būs noenkurots Salacgrīvas ostas 4. piestātnē. Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 27. kājnieku bataljons, kurš visiem interesentiem izrādīs apvidus automašīnas, ieročus un ekipējumu. Vakarā uzstāsies grupa «Labvēlīgais Tips», un pēc tam būs zaļumballe, kurā spēlēs «Avārijas Brigāde».

Likteņdārzs aicina uz Sama modināšanas svētkiem

FOTO: publicitātes
Sestdien, 20. maijā, Likteņdārzs aicina svinēt Kokneses tūrisma sezonas atklāšanu «Sama modināšanas svētki» ar stāstiem un meistarklasēm par Daugavas bagātībām – zivīm, kā arī baudot izglītojošu un «garšīgu» atpūtu gan lieliem, gan maziem. Visu pēcpusdienu – no pulksten 14 līdz 18 svētku tirdziņā Likteņdārzā varēs iegādāties arī gardumus un noderīgas lietas, ko ražojuši Latvijas zemnieki un amatnieki. Īpaši Sama modināšanas svētkiem par godu pulksten 15:30 notiks neparastas zupas – amerikāņu klasiskās Gumbo zupas «pirmizrāde».

Lampa iesildās Purvciemā

FOTO: publicitātes
Precīzāk – daudzdzīvokļu mājas pagalmā, Rīgas mikrorajonā Purvciems (Dzelzavas ielā 25). Noslēdzošais festivāla iesildošais pasākums notiks sestdien, 20. maijā, visas dienas garumā, sākot no plkst. 12.00.


«Līvas ciema svētku» vārti Liepājā vērsies 20. maijā

FOTO: publicitātes
Maija priekšpēdējās nedēļas nogalē, 20. un 21. maijā, Liepājas Promenādē norisināsies ikgadējie «Līvas ciema svētki» – vieni no lielākajiem tradicionālās kultūras mantojuma svētkiem Kurzemē. Līvas ciema vārti svinētājiem būs atvērti sestdien, 20. maijā, no plkst. 10.00 līdz 19.00, un svētdien, 21. maijā, no plkst. 11.00 līdz 15.00, kur divas svētku dienas aizritēs jau tradicionālās tematiskās norisēs – Līvas tirgus, Līvas upe, Liepājas Meistaru iela, Dzintara krasta ļaudis, Spēļu sēta un Dzintara latvieši krogos sēž. Līvas tirgum šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vairāk nekā 320 amatnieku, mākslinieku un dažādu prasmju meistaru pieteikumi, no kuriem veikta rūpīga atlase, apstiprinot 210 dalībniekus.

Notiks festivāls austeru cienītājiem

FOTO: publicitātes
Sestdien, 20.maijā, visas dienas garumā Berga bazārā notiks otrais austeru festivāls. Iepriekšējā festivāla dalībnieki sacentās austeru atvēršanā, bet šoreiz pie balvām tiks lielākie austeru ēdāji. Pasākuma laikā būs iespēja nobaudīt aptuveni astoņas dažādas austeru šķirnes no Francijas, Portugāles, Īrijas un Nīderlandes. Darbosies austeru ēšanas un atvēršanas meistarklase, notiks izglītojošas lekcijas, bērni varēs piedalīties austeru vāciņu apgleznošanas darbnīcā, spēlēs un stafetēs.

MĀKSLA

«kim?» Laikmetīgās mākslas centrs 8 gadu griezumā

FOTO: publicitātes
Izstādes pasaulē un Latvijā, pusmiljons apmeklētāju, divas mājas astoņu gadu laikā un grandiozas svinības sasniegumu atzīmēšanai - kim? Laikmetīgās mākslas centram aprit astoņi gadi. Izstāžu atklāšana un muzikālās performances, un dejas līdz saullēktam jau 20. maijā kim? izstāžu zālēs un pagalmā. pārceļoties uz plašākām izstāžu telpām Sporta ielā 2 un atklāšanas pasākumu izvēršot par ballīti visas Rīgas kultūrvides un mākslas interesentu mērogā, kim? sagaidīs savu 8. dzimšanas dienu ar līdz šim vērienīgāko svinību notikumu – četru jaunu personālizstāžu atklāšanu un autonomu muzikālu uzstāšanās programmu kim? iekšpagalmā. Vakara programmas muzikālajā daļā - Tommy Genesis (CAN), NKISI (UK) un Max Boss / Easter (DE) uzstāšanās.

Laimē biļeti!

KONCERTI

Jānis Stībelis Kongresu namā

FOTO: publicitātes
Jānis Stībelis savas pavasara koncerta turnejas noslēgumā 19. maijā sniegs koncertu Rīgas Kongresu namā, informē projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča. Koncertā piedalīsies arī vairāki viesmākslinieki, tostarp Aminata, Normunds Rutulis un Marta Ritova. Koncertā skanēs lielākā daļa Stībeļa zināmāko dziesmu «Es tikai smejos», «Glāze piena», «Esi pozitīvs», un «Tikai tev», kā arī nesen ierakstītais singls «Karogs» no topošā albuma.

«Sinfonietta Rīga» sezonas noslēguma koncertā - ceļojums laikā

FOTO: publicitātes
Piektdien, 19. maijā Lielajā ģildē «Sinfonietta Rīga» noslēgs savu 11. koncertsezonu. Diriģenta Normunda Šnē vadībā kamerorķestris klausītājiem piedāvās izcilus klasicisma, romantisma un mūsdienu akadēmiskās mūzikas darbus. Koncertā iemirdzēsies Jozefa Haidna Londonas perioda pirmā simfonija, daudzsološais latviešu kontrabasists Matīss Eisaks kopā ar «Sinfonietta Rīga» mūziķiem atskaņos Džovanni Botezīni samtaini sapņaino romantisma mūziku, bet kamerorķestra laikmetīgo domāšanu iezīmēs 20. gadsimta izcilāko amerikāņu komponistu Stīva Reiha un Džona Adamsa skaņdarbi.

Rīgā maijā uzstāsies franču dziedātāja Patrīcija Kāsa

FOTO: publicitātes
19. maijā «Arēnā Rīga» ar jaunu koncertprogrammu uzstāsies franču dziedātāja Patrīcija Kāsa. Kāsas jaunais albums tika izdots 11. novembrī, un pirmo reizi pēdējo 13 gadu laikā dziedātāja ierakstījusi albumu, kur iekļauti pilnīgi jauni skaņdarbi. Pēdējos desmit gados viņas izpildījumā pārsvarā skanējis citu mākslinieku repertuārs. Albums «Kabaret» - 2008. gads - bija veltīts 1930. gadu mūzikai, bet 2012. gada darbs sastāv no Edītes Piafas dziesmām, norāda Varekaite.

IZRĀDES

LNO aicina uz klasiskā un laikmetīgā baleta vakaru «Iespējams…»

FOTO: publicitātes
19. maijā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē jau septīto reizi notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars «Iespējams…», kur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji. Skatītājiem būs iespējams iepazīt jaunus horeogrāfiskus darbus, ko veidojuši Sabīne Guravska, Viktorija Jansone, Milana Komarova, Antons Freimans, Raimonds Martinovs un Aleksandrs Osadčijs. Fragmentus no klasiskajiem baletiem dejos vairāki Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki. «Iespējams…» piedalīsies gandrīz visi Latvijas Nacionālā baleta solisti un mākslinieki. «Man ir prieks, ka šo gadu laikā «Iespējams…» kļuvis par noturīgu tradīciju. Šis radošais vakars bijis impulss jauno horeogrāfu ienākšanai Latvijas Nacionālā baleta repertuārā – šādi tapušas izrādes «Neiepazītās teritorijas» un «Bolero…» pirmā daļa «Izstādes gleznas». Šobrīd jau padomā ir nākamie darbi, ar ko jaunie horeogrāfi papildinās mūsu repertuāru,» saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

1 Komentārs