Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Frānsisa Bēkona eļļas glezna pārspēj «Christie's» rekordu

Eļļas meistardarbs «Portrait of George Dyer Talking» | Foto: Reuters/ScanPix

Britu mākslinieka Frānsisa Bēkona (Francis Bacon) glezna, kurā attēlots viņa mīļākais Džordžs Daiers, ceturtdien Londonā izsolīta par vairāk nekā 42 miljoniem sterliņu mārciņu (51 miljonu eiro). Tā ir lielākā cena, kas jebkad samaksāta par mākslas darbu izsoļu nama «Christie's» izsolē Eiropā.

Eļļas meistardarbs «Portrait of George Dyer Talking» («Runājoša Džordža Daiera portrets») pirmoreiz tika izstādīts 1966.gadā Parīzē. Pēc pieciem gadiem tas nonāca mākslinieka pirmajā retrospekcijā, kas tika atklāta divas dienas pēc Daiera pašnāvības.

Tā ir arī lielākā summa, kas jebkad samaksāta par 1992.gadā mirušā Bēkona viendaļīgu gleznu.

Bēkona triptihs «Three Studies of Lucian Freud» («Luciana Freida trīs studijas») pagājušogad Ņujorkā tika izsolīts par 142,4 miljoniem ASV dolāru (104 miljoniem eiro), kļūstot par visu laiku dārgāko mākslas darbu.

5 Komentāri