Atklās ISSP skolas absolventu fotogrāfiju izstādi «Pazaudēts/ atrasts»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Arnis Vītols

Otrdien, 2. jūnijā, plkst.19 galerijā «Noass», AB dambī, notiks ISSP skolas 2015.gada absolventu fotogrāfiju izstāde «Pazaudēts/ atrasts», informēja izstādes organizatoru pārstāve Liāna Ivete Beņķe. Izstādē piedalās astoņi jaunie autori ar mācību laikā tapušiem fotogrāfijas projektiem, instalācijām un fotogrāmatām. Savus darbus izstādē prezentēs Aivars Ivbulis, Anete Skuja, Arnis Vītols, Elīne Buka, Ingus Bajārs, Laura Juhansone-Daugule, Laura Prikule un Zanda Puče.

«Vārdam «pazaudēt» var būt ļoti dažādas nozīmes. Var pazaudēt kādu lietu, tikpat labi - galvu, bet var arī pazaudēties, lai pēc tam atkal atrastu sevi. Divu gadu radošo meklējumu laikā pazaudēšanas un atrašanas tematika kļuvusi aktuāla izstādes dalībnieku darbos. Vairāki jaunie mākslinieki izmanto atrastas lietas un fotogrāfijas, lai dažādi interpretētu to nozīmi kā kolektīvajā, tā personiskajā apziņā,» stāstīja Beņķe. Piemēram, Juhansones-Daugules pazaudēto mantu sludinājumi poētiski atklāj teksta un objektu mijiedarbi, vaicājot skatītājam - kas tieši nosaka lietas nozīmīgumu? Personiskas mantas, ko fotogrāfe Skuja atradusi ceļojumu koferī, kalpo kā ceļš, lai veidotu tuvākas attiecības ar pašas māsu.

Foto: Arnis Vītols

Arī citi izstādes autori bieži vien esot kļuvuši par savdabīgiem vizuāliem detektīviem, pētot arhīvu materiālus vai vienkārši vidi, kurā mēs dzīvojam. Piemēram, Vītols veido skulptūras no mežā atrastiem atkritumiem, vēršot uzmanību uz vides problēmām, toties vecmāmiņas šūtās kāzu kleitas ir dzīvas liecinieces stāstam par Pučes dzimtas sievietēm. Subjektīvi dokumentālajos, reizēm izteikti konceptuālajos izstādes darbos lietas un stāsti atrod jaunu nozīmi.

«Pazaudēts/ atrasts» ir jau trešā ISSP skolas absolventu izstāde. ISSP skola ir 2011.gadā dibināta neformāla divu gadu izglītības programma laikmetīgajā fotogrāfijā. Tā piedāvā kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību Latvijas jaunajiem fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem, kas vēlas paplašināt savu izpratni par fotogrāfijas mediju kā mākslas izteiksmes veidu. Skolā pasniedz tādi Latvijas fotogrāfi kā Iveta Vaivode, Alnis Stakle, Arnis Balčus, Andrejs Grants, Aleksandrs Gronskis, kā arī filozofs Kārlis Vērpe, kuratores Solvita Krese, Līga Lindenbauma un citi.

Izstāde būs aplūkojama līdz 21. jūnijam. Tā notiek Rīgas fotomēneša programmas laikā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu