Patmalniece izmanto Virgu kā prototipu Liepājas rokera portretam

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Liepājas muzejā, noslēdzoties izstādei «Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež» par leģendāro rokgrupu «Līvi», muzejs Liepājas «Pop/rok skolai» dāvina Elitas Patmalnieces gleznojumu, kur māksliniece ar mūziķa Ainara Virgas sejas vaibstiem attēlojusi Liepājas rokmūziķa tēlu.

Liepājas muzeja kolektīvs ir pārliecināts, ka Elitas Patmalnieces autordarbs iedvesmos skolas audzēkņus un pedagogus, kas ar lielu entuziasmu un mīlestību audzina jaunos rokmūzikas sekotājus.

Gleznojums tapa speciāli Liepājas muzeja veidotajai izstādei «Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež», kas Liepājas muzejā ar lieliem panākumiem noritēja no 2016. gada 19. augusta līdz 2017. gada 2. martam.

Izstādes saturu veidoja Liepājas muzeja vēsturnieces Rita Krūmiņa un Liene Putāne, bet vizuālo koncepciju un iekārtojumu realizēja Elita Patmalniece un muzeja māksliniece Alda Škubura.

Foto: publicitātes

28. martā Latvijas nozares profesionālā apbalvojuma «Pasākumu gada balva» svinīgā ceremonijā Liepājas muzeja izstāde «Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež» saņēma balvu kā labākā izstāde.

Šī bija pirmā izstāde Latvijā par leģendāro rokgrupu «Līvi», kur vienkopus bija apkopoti tik daudzi dažādu radošo periodu grupas mūziķu autentiskie priekšmeti. Tieši Elitas Patmalnieces dziļi izjustais un atraktīvais izstādes vizuālais iekārtojums veiksmīgi atklāja «Līvu» garu.

Elitas Patmalnieces saikne ar leģendāro rokgrupu «Līvi» meklējama astoņdesmito gadu beigās, kad Elita bija sākusi darbu kā praktikante «Rīgas modēs» un veidoja skatuves tērpus mūziķiem. Turklāt pēdējos grupas pastāvēšanas gados Elita bija kopā ar Jāni Grodumu - leģendāro rokgrupas «Līvi» mūziķi, kas vēl dziļāk ieveda mākslinieci šīs grupas realitātē un sapņos, ļaujot to iemīlēt līdz pašiem dziļumiem.

Izstādē, sadarbībā ar «Līvu» skartajiem un arī izmantojot Liepājas muzejā krājumā esošos priekšmetus un laika liecības, bija apskatāmi dažādi «Līvus» raksturojoši priekšmeti – fotogrāfijas, kuras izkārtotas laika līnijā, lai atspoguļotu grupas darbību no pirmsākumiem līdz 2010. gadam, kad tiek paziņots par grupas darbības beigām. Tāpat tika rādīti dalībnieku skatuves tērpi, mūzikas instrumenti, apbalvojumi un koncertieraksti, kā arī citas plašākai publikai vēl neredzētas lietas, kas atspoguļoja grupas «Līvi» radošo darbību.

Foto: publicitātes
KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu