Venēcijā nosvinēta RIBOCA izziņošana

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Elena Spasova

Klātesot pasaules mākslas cienītājiem, kuratoriem, kolekcionāriem, mākslas kritiķiem, muzeju, galeriju un kultūras fondu vadītājiem, 10. maijā Peggy Guggenheim Collection norisinājās pieņemšana par godu Rīgas starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA).

Atklājot vakaru, RIBOCA dibinātāja un komisāre Agnija Mirgorodskaja sveica viesus un iepazīstināja ar biennāles plāniem, atzīmējot, ka Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle tiks atklāta 2018. gada jūnijā un norisināsies vairākās vietās Rīgā un tās apkārtnē. Tāpat uzrunu teica arī biennālei izvēlētā, Briselē dzīvojošā grieķu izcelsmes kuratore Katerina Gregos, kurai ir liela pieredze vērienīgu kultūras projektu organizēšanā visā pasaulē.

Par Rīgas starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli

RIBOCA ir jauns un vērienīgs projekts, kas sākts 2016. gadā, ar spēcīgu reģionālo fokusu, Eiropas perspektīvu. Par pamatu ņemot Rīgas un Baltijas bagātīgo vēsturi, Biennāle pievērš uzmanību plašāka reģiona mākslinieciskajai videi un rada māksliniekiem iespējas veidot dialogu ar pilsētas un tās apkārtnes kultūras, vēstures un sociālpolitisko kontekstu.

Ņemot vērā biennāļu kultūras jeb tā dēvētās biennalizācijas izplatīšanās kritiku, Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles mērķis ir izveidot ilgtspējīgu modeli, kas ir balstīts uz labāko pieredzi un prioritizē māksliniekus, mākslas darbus un rūpīgu mākslas prezentāciju un mediāciju. Biennāles pamatā ir darba process, kas sākas vietējā, valsts kontekstā, paplašinās līdz reģionālajam, kā arī līdz starptautiskajam. Biennāles mērķis ir pētīt un izcelt kultūras procesus, kā arī kļūt par neatņemamu sastāvdaļu kultūras reģiona kontekstā. Ar biennāli, stiprinot starptautiskās attiecības, paredzēts panākt Baltijas reģiona kultūras aktīvāku integrāciju starptautiskajā kultūras kontekstā. Atspoguļojot biennāles starptautisko kontekstu un uzdevumu palielināt māksliniecisko mijiedarbību starp Baltiju un pārējo pasauli, lielākā daļa mākslinieku, kuri tiks aicināti piedalīties biennālē, dzīvo, strādā, vai ir dzimuši Baltijā — teritorijā, kas joprojām ir samērā maz izpētīta, neraugoties uz tās bagātīgo māksliniecisko devumu.

RIBOCA uzskata sevi par atvērtu platformu mākslinieciskiem eksperimentiem, vietējo un starptautisko mākslinieku, mākslas darbinieku un institūciju sadarbības veicinātāju, kā arī kā barometru sabiedrisko, politisko un ekonomisko problēmu skatīšanai caur mākslas prizmu. Biennāle pirmo reizi notiks 2018. gada jūnijā. Par 2018. gada Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles galveno kuratori ir iecelta Katerina Gregos.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu