«Martinsona balvas» žūrijas locekle: Esmu aizvainota par mākslinieču apvainojumiem

Māksliniece keramiķe Ilona Romule piedalās preses konferencē par Starptautiskās keramikas akadēmijas 42.asamblejas ietvaros tapušo izstādi
 

«Martinsona balvas» žūrijas locekle Ilona Romule ir aizvainota par mākslinieču apvienības «Skuja Braden» apgalvojumiem, ka «Martinsona balvas» žūrija pieņēmusi negodīgu lēmumu.


Romule aģentūrai LETA sacīja, ka savā 30 gadus ilgajā starptautiski profesionālajā pieredzē nav saskārusies ar līdzīgu situāciju. Viņa teica, ka «Martinsona balvas» žūrija ir balsojusi vienu reizi un vērtēšana ir notikusi individuāli. Romule norādīja, ka to apliecina žūrijas pārstāvju paraksti biennāles protokolā.

Viņa uzsvēra, ka mākslinieču rīcībā nokļuvusī informācija nav uzskatāma par patiesu, piebilstot, ka nevienam žūrijas loceklim nav iespējams uzspiest citu lēmumu. Tāpat Romule uzsvēra, ka žūrijas līgumu parakstīšana par vērtēšanas procesu un rezultātiem ir starptautiska norma un prakse.

Reklāma

Pēc viņas domām, būt neapmierinātām ar starptautiskas komisijas lēmumu ir negodīgi. Viņa arī piebilda, ka šī neesot pirmā reize, kad mākslinieces «Skuja Braden» saceļ publisku skandālu.

Romulei personīgi esot bijis liels lepnums saņemt pozitīvas atsauksmes par biennāli.

Romula arī uzskata, ka Rīgas Mākslas telpā apskatāmā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra keramikas kolekcijas izlase ir izcils piemērs, ka Latvija var sarīkot ļoti augsta līmeņa profesionālo izstādi.

Saistītie raksti
Miris mākslinieks Pēteris Martinsons

Miris mākslinieks Pēteris Martinsons


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 215000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79500 EUR
Zeme
Zeme, Klintaines pag., 53200 EUR