Februāra beigās Daugavpilī notiks VI starptautiskais masku tradīciju festivāls, informēja Daugavpils domes Kultūras nodaļā.
Festivāla ieskaņas un ārvalstu grupu koncerts Latviešu kultūras centrā sāksies 23.februārī plkst.14. Pēc koncerta sāksies masku gājiens pa pilsētas ielām un sadancošana Latviešu kultūras centrā.
24.februārī plkst.10 Latviešu kultūras centrā paredzēta tikšanās ar Daugavpils keramiķiem, plkst.15 - spoku stāstu teicēju un ermoņiku spēlētāju konkurss, bet plkst.18 - festivāla atklāšanas rituāls un netradicionālās modes skate. Tāpat kā pirmā, arī otrā festivāla diena noslēgsies ar sadancošanu.
25.februārī plkst.12 Daugavpils Latviešu kultūras centrā sāksies masku grupu konkurss, pēc kura notiks individuālo masku konkurss, tradīciju gadatirgus "Meteņu karuselis", lielais masku gājiens pa Rīgas ielu ar bluķa vilkšanu, ugunszīmju rituāls Vienības laukumā un sadancošana Latviešu kultūras centrā.
Masku festivāla pēdējā dienā paredzēti izbraukuma koncerti pilsētas mikrorajonos un Daugavpils novadā un lielā kopu sadziedāšanās Vienības laukumā.
Masku festivāla ietvaros tiks rīkots arī konkurss latviešu un ārzemju kopām un ansambļiem par atbilstīgāko, etnogrāfiski precīzāko lokālo maskošanās tradīciju izpausmēm.
Piedalīties festivālā aicinātas latviešu un cittautu folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, kori, vokālie ansambļi, deju ansambļi, kā arī amatiermākslas kolektīvi no visiem Latvijas novadiem un ārvalstīm.
Festivāls tiek rīkots ar mērķi veicināt masku tradīciju izzināšanu un popularizēšanu Latgalē, Latvijā un Eiropā. Sadarbībā ar valsts aģentūru "Tautas mākslas centrs" pasākumu rīko Daugavpils domes Kultūras nodaļa.




