28.janvārī Valmieras teātrī varēs noskatīties Nacionālā teātra aktiera Ulda Anžes monoizrādi - Nikolaja Gogoļa «Ārprātīgā piezīmes», bet 4.februārī - Jāņa Vimbas monoizrādi - Fjodora Dostojevska «Cilvēks Karamazovs», informē Nacionālā teātra pārstāve Līga Rimšēviča.
- Uldis Anže veido monoizrādi "Ārprātīgā piezīmes" 22. septembris, 2010
- Jāņa Vimbas monoizrādes "Cilvēks Karamazovs" pirmizrāde 26. novembris, 2010
Ulda Anžes monoizrāde «Ārprātīgā piezīmes» ir guvusi atzinību Starptautiskajā monoizrāžu festivālā «Zvaigzne 2011». Izrāde ir par to, kas notiek jūtīga cilvēka galvā un sirdī, kad viņam neizdodas gūt apkārtējo cilvēku – priekšniecības, kaimiņu, iemīlētās sievietes cieņu un uzmanību.
Aktieris Uldis Anže monoizrādē "Ārprātīgā piezīmes". Foto: Publicitātes foto / Gunārs Janaitis
Savukārt Jāņa Vimbas monoizrāde «Cilvēks Karamazovs» aktīvi aicina uz nopietnu līdzdomāšanu. Ticēt Dievam vai neticēt? Kā samierināt sevi ar Dieva pasauli, kura ir pilna ar neizmērojamām ciešanām? Kā izturēties pret cilvēku visatļautību? Kā atzīst skatītāji – šī ir viena no tām izrādēm, kas neaizmirstas un aicina uz diskusiju.






