Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas skatuves mākslas festivāls «Patriarha rudens»

Foto: publicitātes

Šonedēļ norisināsies ikgadējais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētais Skatuves mākslas festivāls «Patriarha rudens», kas izrādīs jauno teātra, audiovizuālās mākslas un laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu rudens darbus, informēja pasākuma organizatori.

Festivāla atklāšana plānota šodien plkst.11 Āgenskalna tirgū, kur pulcēsies LKA vadība un docētāji, festivāla dalībnieki un viesi, kultūras un mākslas nozares pārstāvji, kā arī citi, lai kopā pēc festivāla atklāšanas dotos uz LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, kurā tiks pacelts festivāla karogs.

Šogad festivāla skatē ar saviem diplomdarbiem piedalīsies desmit LKA 2016./2017. studiju gada absolventi - režisori un laikmetīgās dejas horeogrāfi - no bakalaura līmeņa Dramatiskā teātra režijas mākslas apakšprogrammas un maģistra līmeņa Teātra mākslas apakšprogrammas. Starp dalībniekiem ir arī četri Māras Ķimeles audzēkņi - režisors Mārtiņš Zariņš ar izrādi «Vāks», režisores Māra Ribkinska ar darbu «Jaunības slimība», Kristīne Logina ar «Atskaties naidā» un Justīne Vaivode ar izrādi «Psihoze 4:48», kā arī aktieris Andris Gindra, kurš izmēģinājis spēkus, iestudējot pirmo režijas darbu - traģikomisku izrādi «Pagrabs».

Horeogrāfe Agate Bankava atrādīs laikmetīgās dejas horeogrāfijā darbu «Laba laikmetīgās dejas izrāde «Slikta»». Festivālā piedalīsies arī jaunās horeogrāfes Linda Krūmiņa ar dejas izrādi «Istabā» un Agnese Bordjukova ar dejas izrādi «Dzirdi mani». No maģistrantēm - absolventēm režijas mākslā - skatē piedalīsies režisore Laura Upeniece ar izrādi «Līdz kāzām sadzīs», kas tiks izrādīta Latvijas Nacionālajā teātrī, un režisore Māra Gaņģe ar leļļu izrādi «Nevar apstāties».

FOTO: publicitātes

Skates radošos darbus vērtēs un savu viedokli festivāla noslēguma apaļā galda diskusijā izteiks ekspertu komisija - «Patriarha rudens» goda eksperte un Ordeņu kapitula kanclere Karina Pētersone, Valmieras drāmas teātra aktieris Januss Johansons, latviešu teātra kritiķe un teātra zinātniece Edīte Tišheizere, režisors un aktieris Kārlis Krūmiņš un 2015.gada Dramatiskā teātra aktiera mākslas absolvents, tagadējais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, lai vienam no jaunajiem māksliniekiem festivāla noslēgumā pasniegtu balvu - Pētera Pētersona petrolejas lampu, kā arī iespēju iestudēt Valmieras drāmas teātrī kādu izrādi 2017./2018. gada sezonā.

Ārpus skates festivālā iekļauts «Patriarha rudens 2015» un «Patriarha rudens 2016» laureāta Toma Treiņa bakalaura darbs «Zilā» Latvijas Nacionālajā teātrī, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa režisora Edgara Niklasona sadarbībā ar Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3.kursa studentēm Unu Eglīti un Elizabeti Skrastiņu tapusī vizuālā teātra izrāde «Gājiens vienalga pašam». Šogad īpašu programmu bērniem piedāvās LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātra mākslā trešā kursa studenti un Laikmetīgās dejas horeogrāfijas trešā kursa studenti, izrādot pasaku izrādes «Zīmējumi upē» un «KASTE notiek?». Izrādes tika iekļautas ciklā «Pasakas Latvijas bērniem» kā viena no aktivitātēm Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas «Latvijai 100» atbalstītajā projektā «Latvijai 200».

LKA un Mākslas akadēmijas jaunajiem māksliniekiem pievienosies arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un absolventi, izrādot operas «Sniegbaltīte» kamerversiju diriģenta Artūra Gaiļa vadībā. Šogad festivālā gaidāmi ārvalstu viesi no Prāgas Teātra akadēmijas Teātra fakultātes.

Tradicionāli festivālā iekļauta arī audiovizuālās mākslas studentu īsfilmu skate kinoteātrī «Splendid Palace».

FOTO: publicitātes

No 3.oktobra līdz 8.oktobrim LKA Teātra mājā «Zirgu pasts» festivāla laikā notiks Leļļu un objektu teātra meistardarbnīca, kas ir viena no Eiropas Teātra akadēmiju platformas (PLETA) aktivitātēm. Tāpat LKA sadarbībā ar teātra festivāliem «Zelta maska» un «Zelta maska Latvijā» rīko krievu teātra kritiķes, pētnieces un kuratores Kristīnas Matvienko lekciju - semināru ciklu LKA studentiem un atklāto lekciju plašai auditorijai par aktualitātēm Krievijas teātrī.

Festivālu rīko LKA un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, festivāla atbalstītāji un sadarbības partneri ir Kultūras ministrija, Rīgas dome, VKKF, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Leļļu teātris, Valmieras drāmas teātris, Ģertrūdes ielas teātris, neatkarīgas teātris «Skatuve», kinoteātris «Splendid Palace» un citi.

0 Komentāri