ASV radioprogramma atradusi kokakolas slepeno recepti

Radiošova mājas lapā publicētais foto
 

ASV radioprogrammas "This American Life" veidotāji vecā avīzes rakstā nejauši uzgājuši rūpīgi slepenībā turēto dzēriena "Coca-Cola" recepti.

Saistītie raksti

1886. gadā medicīnas ķīmiķa Džona Pembertona radītās kokakolas izgatavošanas noslēpums jau sen tiek uzskatīts par vienu no visstingrāk glabātajiem rūpnieciskajiem noslēpumiem pasaulē. Tiek uzskatīts, ka šā atspirdzinošā dzēriena recepte glabājoties bankas seifā Atlantā un to apsargājot cauru diennakti tikpat stingri kā zeltu.

Taču Čikāgas sabiedriskās radiostacijas programmas "This American Life" veidotāji uzgājuši "Coca-Cola" recepti, kas bijusi publicēta 1979. gadā vietējā avīzē, vēsta Lielbritānijas laikraksts "The Daily Mail".

Reklāma

Fotogrāfijā kāds cilvēks tur rokās pierakstus ar recepti

Laikraksta "Atlanta Journal-Constitution" 8. februāra numurā bijusi publicēta fotogrāfija, kurā kāds cilvēks tur rokā atvērtu pierakstu kladi ar recepti, kas esot tieša Pembertona receptes kopija.

"This American Life" vietnē (sk. resursus) pārpublicēta fotogrāfija, kā arī attēls ar līdzīgu sastāvdaļu sarakstu, kuru veidojis Džo Džeikobs - aptiekas īpašnieks, kurā "Coca-Cola" pirmo reizi piedāvāta pircējiem.

Tomēr Džeikobsa receptē ir papildu sastāvdaļas, kā plūmju sula un āboliņš.

Sastāv no vairākām ēteriskām eļļām un alkohola

Dzēriens "Coca-Cola" satur vairākas ēteriskās eļļas, un to precīzu devu sajaukums nodrošina dzēriena īpašo garšu.

Šis ēterisko eļļu sajaukums veido slepeno sastāvdaļu, kas pazīstama kā "sastāvdaļa 7X" un kas veido nepilnu vienu procentu no formulas.

Saskaņā ar jaunāko publiskoto "Coca-Cola" slepeno recepti dzēriens sastāv no kokas lapu ekstrakta, citronskābes, kofeīna, cukura, ūdens, laima sulas, vaniļas un karameles.

Savukārt "sastāvdaļu 7X" veido astoņas unces alkohola, 20 pilieni apelsīnu eļļas, 30 pilieni citronu eļļas, desmit pilieni muskatrieksta eļļas, pieci pilieni koriandra eļļas, desmit pilieni greipfrūtu ziedu eļļas (neroli) un desmit pilieni kanēļa eļļas.Seko mums Facebook lapā

Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 600 EUR
Māja
Māja, Alderi, 157000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 175000 EUR